Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• Czy wiesz, że wizerunek Sonica pojawił się po raz pierwszy w grze "Rad Mobile"? Wydana ona została w styczniu 1991 roku, czyli daleko przed premierą oryginalnej gry z jeżem.
  • Wyścigowy spin-off serii: "Team Sonic Racing", trafi na sklepowe półki w drugim kwartale 2019 roku. Wyprodukowany zostanie przez Sumo Digital, które odpowiadało wcześniej za "Sonic & All-Stars Racing Transformed".
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia/finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-Treme".
  • Najnowsza główna gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier "Niebieskich".
  • Czy wiesz, że komiksy z Soniciem, które były wydawane przez Archie Comics, mają tytuł "najdłużej wydawanej serii komiksowej opartej na serii gier wideo", który został nadany w 2008 roku?
  • "Sonic Mania Plus" jest dostępna już dziś! Gra zawiera nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu prezentowania projektu firmie i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • Czy wiesz, że Chip z "Sonic Unleashed" pierwotnie miał być duszkiem, stworzonkiem podobnym do Chao, lub nawet... rybą?
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z wielkim, szerokim uniwersum niebieskiego jeża, które jest nie większe, niż wypociny Marvela, czy też DC.

[ Posty: 5 ] 
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sonic the Comic Online
Awatar użytkownika
Kolega

Dane użytkownika: Dane użytkownika
Na samym początku - link, no bo skądś to "Online" w tytule musiało się wziąć :)
http://stconline.co.uk

Kilka słów wyjaśnienia, dlaczego zaczyna się od 224 numeru - jest to kontynuacja wydarzeń z oryginalnego Sonic the Comic, wydawanego w Wielkiej Brytanii w latach 90-tych (początkowo znajdowały się tam historyjki z różnych gier Segi, z czasem niebieski jeż dostał na wyłączność cały magazyn). I jak na inicjatywę oddolną i fanowską (nie dam sobie głowy uciąć, ale chyba wokół projektu zakręcili się również byli twórcy oryginalnego StC - co nie zmienia faktu, że wciąż jest to projekt o charakterze "fanowskim") prezentuje naprawdę wysoki poziom. Cóż, przynajmniej jeśli mowa o "głównej historii", bo reszta prezentuje się dość zmiennie - niektóre style graficzne są w porządku, niektóre naprawdę dziwaczne, niektóre wręcz nieprzyjemne, ale na szczęście "główny wątek" niemal zawsze trzyma wysoki poziom. Na szczęście przygotowano całkiem fajne "streszczenie" (http://www.stconline.co.uk/summary/index.html), w którym można pokrótce zapoznać się z treścią poprzedniczek (w tym z niezwykłym pochodzeniem doktora Robotnika).

Ja muszę przyznać, że bardzo lubię tę serię i chyba ze wszystkich komiksowych odsłon Sonica, StC Online wydaje mi się najlepsza. Mobianie są antropomorficznymi zwierzętami (nigdy nie przepadałem za wzorcami rodem z Sonic Adventure, gdzie Sonic i spółka mieszkali z ludźmi na Ziemii, jakos tak nie wiadomo skąd ani dlaczego), przeciwnicy Sonica i spółki (no i generalnie postacie które wchodzą w interakcje z bohaterami) mają całkiem nieźle zarysowane motywacje, Shadow był konsekwetnie złą postacią aż do (i tu nie zdradzę, sami przeczytajcie :)), co było moim niespełnionym marzeniem po udanym debiucie czarnego jeża w Sonic Adventure 2. Pewnych dramatis personae nigdy nie polubiłem (Tekno i Porker, bleh), do tego jak wspomniałem historie "dodatkowe" prezentują bardzo nierówny poziom (i niestety niektóre - jak na złość te dobre - czekają już dość długo na finał), ale w ogólnym rozrachunku - po rozczarowaniu spowodowanym "resetem" fabuły w Sonicu Archiego, to jest mój obecny faworyt. Aż chciałbym mieć historie z tych wydań w formie fizycznej, ale z oczywistych względów nie ma co liczyć na takowe wydanie. A szkoda.

Drobna uwaga - pierwsze wydania bardzo mocno nawiązują formą do oryginalnego StC, dopiero później nieco rozwijają skrzydła i wytwarzają swój specyficzny styl. Zatem nie zrażajcie się, jeśli pierwsze kilka/naście odcinków nie przypadnie Wam do gustu, potem jest tylko lepiej.

I mimo faktu, że ostatnio na następne wydanie trzeba czekać dość długo, bo miesiące (ech :( ), i tak polecam - oburącz, obunóż, z przytupem!

Tytuł: Re: Sonic the Comic Online
Awatar użytkownika
Przyjaciel

Możesz podać dokładny link do komiksu z Shadow'em?

Awatar użytkownika
Kolega

Wiem, potwornie późno odpowiadam, ale długo mnie nie było na tym forum i kompletnie przeoczyłem to pytanie :P

Jakby kogoś interesowało, w tym numerze po raz pierwszy przedstawiono Shadowa:
http://www.stconline.co.uk/232/232/s1.htm

Awatar użytkownika
Moderator

Hmm... może sprawdzę choć jakoś za bardzo nie przepadam za StC. Wydaje mi się być strasznie dziwny i jak tak go przeglądałem to zawsze o wiele bardziej wolałem przeglądać archie. Teraz w sumie zacząłem czytać archie choć byłem dosyć sceptycznie nastawiony (teraz uwielbiam tą serię :D ) więc może i do tego jakoś się przekonam :)

owww Shadow zły? :( Jak dla mnie taki pogląd najbardziej szkodzi tej postaci.

A no i co do tego w adventure to w sumie ja nie widzę nic dziwnego w tym że Sonic sobie po prostu mieszka wśród ludzi. Gry pokazały nam że jest wiele antropomorficznych zwierząt, ktore żyją wśród ludzi i zajmują się własnymi sprawami. Ja to tłumaczę tak, że ewolucja poszła w dwie strony więc wykształciła się rasa ludzi, u której głównym atutem jest inteligencja i rasa jeży/lisów/kolczatek/kotów itp. które są o wiele sprawniejsze fizycznie od ludzi. W grach brakuje mi tylko tego, że nie ma żadnych antropomorficznych cywili. Wszyscy są przyjaciółmi/wrogami Sonica, nie spotykamy zwykłych postaci które mają swoje sprawy i nie są powiązani z głównym wątkiem (Big był chyba tego najbliżej :P )

Już my wam damy popalić!
Imperium Eggmana zawsze na fali!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Jeśli o mnie chcodzi, to wiem co to za komiksy i mimo, że faktycznie wydają się dziwne nawet chcętne je zobaczę :P

Szukaj:
 [ Posty: 5 ] 

więcej linków