Bentley Jones wraca do oficjalnych projektów z Soniciem

Gry z serii o Niebieskim Jeżu mają to do siebie, że aby były uznawane za te lepsze lub najlepsze, to przede wszystkim muszą mieć kilka kluczowych rzeczy, bez których trudno byłoby uznać dany tytuł za nawet dobry. Dla przykładu warto wspomnieć o projekcie poziomów/etapów, które zachęcają nie tylko do uczenia się planszy i skrótów na pamięć, dzięki czemu jeszcze szybciej pokonujemy dany etap. Muzyka także odgrywa ważna rolę, bowiem nadaje temat planszy, na której obecnie gramy i możemy wczuć się w klimat rozgrywanego poziomu. Przykładem może być Aquatic Ruin Zone, czy Marble Garden Zone z klasycznego Mega Drive. Są jednak utwory, które sami fani odnawiają, zarówno wokalnie, przy pomocy instrumentów lub całkowicie zmieniając na inny gatunek muzyczny, dając utworowi drugie życie, tym właśnie nazywamy cover.

Bentley Jones znany fanom Sonica jako osoba odpowiadająca za temat muzyczny Silvera do “Sonic The Hedgehog” z 2006 roku pt. Dreams of Absolution, zapowiedział na Twitterze, że wraca do oficjalnych projektów Sonicznych. Na razie nic oficjalnie nie wiadomo czym konkretnie zajmuje się, ponieważ ani on, ani SEGA nie ujawnili żadnych istotnych informacji w tym temacie.

W ramach świętowania powrotu do serii, Bentley Jones zrobił cover w dwóch wersjach utworu z Sonic R pt. “DIAMOND IN THE SKY”, który jest jego ulubionym kawałkiem muzycznym, więc warto posłuchać.


Źródła: Sonic Stadium, Bentley Jones Official – YouTube, Bentley Jones – Twitter

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Diog
Artykuły: 24