Blaze i jej ulubione kotatsu

Zima zbliża się wielkimi krokami, coraz zimniej mamy na podwórku i tęsknimy za ciepłym grzejnikiem w domu. Blaze w swoim pałacu tuli się do ulubionego kotatsu, dzięki któremu może na chwilę odpocząć i się ogrzać. Filiżanka ciepłej herbaty idealnie koi nerwy. Lecz księżniczka uważnie nasłuchuje co się wokół niej dzieje, ponieważ w każdej chwili może być potrzebna. Blaze jest dostojna i surowa wobec siebie i nie chciałaby, żeby ktokolwiek widział, że drzemie podczas wypełniania swoich obowiązków. Z pewnością jej przyjaciele tylko uśmiechnęliby się z tego widoku i nic nie powiedzieli. Każdy, kto ciężko pracuje zasługuje na chwilę odpoczynku.

Czym jest kotatsu?

Zima w Japonii nie jest łaskawa wobec mieszkańców. Japończycy nie mają w swoich domach centralnego ogrzewania, zaś na piecyk na prąd stać tylko zamożnych ze względu na wysokie ceny energii. Dlatego ogrzewane jest tylko dane pomieszczenie, w którym się przebywa. Wspaniałą rolę przetrwania mroźnej zimy pełni ulubione przez Japończyków kotatsu. Jest to mały, drewniany stolik, w którym na dolnej części blatu znajduje się elektryczna grzałka. Aby ciepło nie uciekało, stolik przykrywa się grubą kołdrą lub kocem. Dodatkowo można zabezpieczyć nakrycie przed zsuwaniem się drugim blatem.

Zimą, życie rodzinne kręci się wokół kotatsu, ponieważ tam wspólnie spożywany jest posiłek, oglądana jest telewizja, mają miejsce wspólne rozmowy i jest centrum relaksu. Jednak każdy wynalazek ma swoje wady, ponieważ aby ogrzać się przy kotatsu to trzeba włożyć nogi pod stolik, lecz w tym wypadku ogrzewana jest tylko dolna część ciała. Japończycy uważają, że tylko dolna połowa ciała powinna być utrzymana w cieple, ponieważ w brzuchu człowieka znajduje się całe “centrum dowodzenia” wraz z duszą.

Tapety

Kalendarz: Blaze

Zobacz także: Shadow na Październik 2022

Źródła: sonic.sega.jp, japoland.pl

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Tails
🛩️Lecę wyżej i nigdy się nie poddaję🛩️
Artykuły: 166