Budynek SEGI of Europe w Brentfordzie sprzedany!

Główna europejska siedziba SEGI znajdowała się do tej pory w budynku położonym na ulicy Great West Road w brytyjskim mieście Brentford pod numerem 27. Przechadzając się tamtą okolicą, ciężko byłoby nie zauważyć twarzy Sonica sięgającej ponad drzewa.

Sonic ma stamtąd idealny widok na miasto. Każdego badnika mógłby wypatrzyć w mgnieniu oka i obronić mieszkańców. Ale jak wiemy, nasz Niebieski Jeż nie ma stałego miejsca zamieszkania i nieustannie podróżuje, przemierzając świat w poszukiwaniu przygód. Cały czas trzyma się tej zasady i również w Brentfordzie nie zostanie na zawsze.

Tamte okolice zaczęły ostatnio zyskiwać na popularności. Wybudowano tam stadion, a co za tym idzie tereny w jego pobliżu stały się mocno pożądane. Według lokalnej rady jest to miejsce odpowiednie do wybudowania bloków mieszkalnych oraz co najmniej 500 domów, które ponadto oferuje znaczne możliwości przebudowy. Dla SEGI nie jest to zbyt korzystne. Właściciele budynku, w którym znajdowała się ów siedziba wystawili go na sprzedaż wraz z kawałkiem okolicy pod numerem 1035 za sumę 40 mln funtów brytyjskich, czyli dokładnie 207 597 946,28 złotych. Nowi właściciele – Tikehau Capital współpracując z Areli Real Estate – chcą wybudować tam wysokie bloki mieszkalne z dodatkowymi biurami i przestrzeniami industrialnymi oraz centralny plac z dostępem do pobliskiej stacji kolejowej Kew Bridge.Plan ten jednak ma na swojej drodze do realizacji pewne przeszkody, między innymi kilka obiektów o znaczeniu historycznym, w pobliżu których nie można wyburzyć, by zrobić miejsce do budowy bloków. Bowiem bloki te na planie wyglądają na dosyć masywne. Mimo wszystko wciąż podejmowane są działania, by umożliwić ich wybudowanie, a ukończenie budowy przewiduje się na rok 2027.

Nie wiemy jeszcze, gdzie SEGA zamierza się przenieść, ale miejmy nadzieję, że przeprowadzka przebiegnie pomyślnie, a Sonic ochroni kolejne miasto przed Eggmanem i spotka masę fanów. Gdziekolwiek się uda, z pewnością zostanie ciepło powitany.

A tak wygląda wnętrze europejskiej siedziby w Brentford. Za stylizację odpowiada firma Peldon Rose, która wypuściła swoje dzieło do użytku pod koniec 2013 roku, rok przed premierą serii Sonic Boom. Już na wejściu przy recepcji wita nas Sonic we własnej osobie. Na ścianie widnieje obraz Niebieskiego Jeża biegnącego w kierunku przygody. Po męczącej walce z badnikami następnym przystankiem jest strefa wypoczynku, w której czekają na nas wygodne kanapy. Wypoczęci? To czas zabrać się do roboty! Kolorowe biuro i sala konferencyjna to miejsca, w których pracownicy Segi dokładają starań, by zapewnić Sonicowi dobrą przyszłość.

Recepcja
W 2013 roku SEGA pochwaliła się wspaniałym malunkiem na ścianie w swojej nowej siedzibie
Strefa wypoczynku
Widok na biuro
Sala konferencyjna

Źródła: lastminutecontinue.com, capitalwestlondon.co.uk, officelovin.com

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
River
Nawet jeśli jesteś na właściwej drodze, to nie osiągniesz nic stojąc w miejscu.
Artykuły: 42