Czy czeka nas remake Sonic Unleashed? + wyniki sprzedażowe Segi

Coroczna prezentacja biznesowa SEGA Sammy przyniosła nam ciekawe informacje. Prezes zarządu, Haruki Satomi, ogłosił wyniki sprzedażowe serii gier z Sonikiem jako ogółu przez ostatnie dwa lata.

SEGA przedstawiła, że w roku fiskalnym 2021 (od kwietnia 2020 do marca 2021) marka sprzedała 4,4 miliona gier, a w ostatnim roku (do marca 2022) 5,8 miliona (przyrost 1,4 miliona). Dla porównania: Yakuza zaliczyła 0,7 miliona przyrostu, zaś Total War i Persona duży spadek.

Ponadto ujawniono, że w najbliższym czasie (od kwietnia 2022 do marca 2023) wśród głównych celów firmy znajdzie się wzmacnianie flagowych marek (z szczególnym naciskiem na Sonica). Nowe media takie jak Sonic Prime na Netfliksie, seria filmów od Paramount (w tym jej spin-off w usłudze Paramount+) i oczywiście nowa gra – Sonic Frontiers – mają zwiększyć rozpoznawalność postaci Segi.

W związku z powyższym ogłoszono skupienie się na wydawaniu przez firmę “wielu remakeów” już powstałych gier (nie tylko z serii z niebieskim jeżem w tytule), za przykład służy Sonic Origins. Czy czeka nas remake Sonic Unleashed?

Źródła: Sonic Stadium, SEGA Sammy, Tails’ Channel

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Sonicyzm
Prowadzę humorystyczny page na Facebooku.
Artykuły: 4