Sonic Channel

Grafiki od Sonic Channel na czerwiec 2021

Sonic i Metal Sonic stają z sobą w szranki! Tym razem na czerwcowych grafikach i historyjce opublikowanej przez japońskie Sonic Channel. Klasycznie przedstawione grafiki to dwie tapety oraz kalendarz w formacie PDF.

Tapety

Sonic Channel
sonic.sega.jp

Kalendarz w formacie .pdf: Kalendarz

Grafiki z poprzedniego miesiąca: Maj 2021 – Sonic & Cream

Historyjka

Tajne laboratorium Dr. Eggmana, gdzie praktycznie nikogo nie ma … Robot, który po aktywacji połączył się z bazą danych, ocenił obecną sytuację i powiedział:

– Status sytuacji: “niekorzystna”.

Podczas gdy robot był uśpiony w celu konserwacji, Dr. Eggman został znowu pokonany przez Sonica… Po raz kolejny “on” nie był w stanie pospieszyć na ratunek swemu Panu. Była jeszcze jedna rzecz, która była równie lub nawet bardziej bolesna. Przegapił również swoją szansę na pokonanie Sonica.

Sztuczna inteligencja znana również jako “Metal Sonic” została stworzona, aby pokonać Sonica, przeszła ponownie do oceny swojej sytuacji.

– Status sytuacji: “niekorzystna”.

Speed Highway to super-autostrada, która biegnie pomiędzy drapaczami chmur w wielu kierunkach. Obracająca się o 360 stopni pętla i spiralny korkociąg to tylko dwa z wielu miejsc, które przyciągają entuzjastów prędkości, a Sonic właśnie przebiegał przez te ekscytujące okolice.

Jednak nagle został zaatakowany przez kogoś z przodu. Ledwo unika ataku, a droga przed nim zostaje zamieniona w kupę gruzu przez straszne uderzenie. Sonic grymasi i otwiera usta.

– Przykro mi, że musiałeś jechać na wstecznym, żeby dać się zabić… Metal?

To właśnie on – Metal Sonic. Właśnie podniósł się z gruzów.

– Hej, to jest …!

To był migoczący Szmaragd Chaosu …. Jego druga ręka wskazywała nieruchomo na odległy koniec autostrady. Sonic jednak potrzebował chwili, aby zdać sobie sprawę z tego, co robi Metal Sonic.

– Chcesz mnie na niego nabrać… Ale to nie byłoby sprawiedliwe, prawda?

Niebieski Jeż rówenież wyciągnął z kieszeni wszystkie swoje Szmaragdy Chaosu.

– To poważna gra: Wszystko albo nic!

W tym momencie na ulicę wybiegają z prędkością dźwięku dwa niebieskie cienie, oświetlone światłami wieczornej panoramy. Dźwięk wiatru odbija się echem od drogi, która wije się w dolinie budynków.

The Corkscrew to pętla o 360 stopniach, która skręca z dołu do góry, poprzez zakręty w prawo i w lewo oraz spiralnie w górę i w dół. Sonic przyspiesza po niezwykle trudnej nawierzchni Speed Highway, lekko ją śląc. Silnik odrzutowy Metal Sonica wydaje z siebie coraz agresywniejsze dźwięki, ale pozwala mu to na dogonienie niebieskiego Jeża.

Jak wyścig trwał w najlepsze, a dwie postacie były łeb w łeb, ale jedna rzecz zmieniła się w połowie trasy. Bardzo długi ostry zakręt po szybkim zjeździe. To właśnie w tym trudnym momencie Metal Sonic wykonał swój ruch. Wzmocnione ciało uderzone iskrą elektromagnetyczną: To był atak z zaskoczenia, ale Sonic zdążył go uniknąć. Koniec boostu powoduje, że Metal Sonic chwilowo traci moc i zwalnia, ale jest to część jego kalkulacji. Pokonuje on ten ostry zakręt z rozsądną prędkością. Sonic jest zmuszony tutaj zwolnić , a Metal Sonic nie ma nic do stracenia.

Sonic zbliża się do Metala, wściekle przyspieszając. Przez chwilę myśli Metal Sonica są mocno chaotyczne i rozbite.

…?!
Przepraszam! – krzyknął Sonic.

Gdy Metal Sonic odzyskał orientację po chwili otumanienia, spojrzał w górę i zobaczył, że Sonic biegnie daleko przed nim. Metal Sonic pośpiesznie przeanalizował obecną sytuację:

– Status sytuacji: “beznadziejna“.

Metal Sonic ma najlepsze osiągi i niezmordowane ciało ze stali. Jest wiele czynników, które czynią go niepokonanym, ale dalej nie może wygrać. Dlaczego tak jest? Dlaczego jeż, którego największą zaletą jest prędkość, nie może …

Czas! – analizował dalej Metal Sonic, a szmer elektronów rozchodzi się po morzu wątków myślowych AI. – Czy to nie dlatego jest “tylko szybki”? Dlaczego zostałem stworzony w tym samym kształcie co Sonic? Nie jestem pewien, co z tym zrobić… Zostałem stworzony w tym celu i mam tylko jedno do zrobienia. Jedyne co on ma do zrobienia, to pokonać Sonica w szybkości! Odciąć wszystkie zasoby do “bezużytecznych” części, takich jak kontrola ognia i elektromagnetyczne kondensatory iskrowe. Zbierz całość mocy obliczeniowej do “szybkości” i zoptymalizuj ją!

Chwilę później niebieska stal, która sama stała się “koncepcją Metal Sonica”, rozpoczęła atak na Sonica.

Tymczasem Sonic zauważył, że nastrój Metal Sonica nieco się zmienił. I jest coraz bliżej i bliżej. Metal Sonic jest maszyną. Nie sposób wiedzieć, o czym myśli. Ale czasami Sonic może to wyczuć. Jego wolę, jego podniecenie, jego żelazną wolę zwycięstwa. Nawet teraz, z odległości zaledwie kilkuset metrów za nim, czuje już jego oddech na plecach.

Sonic zwiększa swoją prędkość, ale z poważnym jak na siebie wyrazem twarzy i uśmiechem.

– “Nie obchodzi mnie, czy się poparzysz, dobra?”

Kolejna pętla z lewym skrętem w górę, odwrócenie, ostry zakręt i prosta linia do mety, gdzie spada na ziemię. Dwie niebieskie soniczne prędkości ścigają się dalej w dół po zewnętrznej ścianie pionowego wieżowca. Cel jest w zasięgu wzroku, ale to Sonic jest bliżej mety. W tym momencie sztuczna inteligencja Metal Sonica już się zorientowała. Wie, że w tym momencie nie może zwyciężyć.

– Co możemy zrobić, aby wygrać? Gdybyśmy tylko mogli jeszcze trochę zwiększyć moc odrzutowca… Jakie zasoby są jeszcze dostępne na …!

Moment, w którym znajdowali się zaledwie kilkaset metrów od powierzchni.

– Nie jestem pewien, czy to dobry pomysł, ale warto spróbować. – analizował sytuację Metal Sonic.

Metal Sonic mijał Sonica z niewiarygodną prędkością! Z jego klatki piersiowej jarzyło się oślepiające, siedmiokolorowe światło, a z otworów odrzutowych na plecach wypluwały się gwałtownie czerwone płomienie, czarny dym i mikroskopijne fragmenty części.

Metal!

Tak jest. Metal Sonic wchłonął energię z Szmaragdów Chaosu, które miał przy sobie, ale teraz moc Szmaragdów Chaosu jest niestabilna i niekontrolowana. Metal Sonic wyprzedzał samego siebie, ale powoli tracił orientację, a system zaczynał powoli przestawać funkcjonować. Wtedy Sonic coś wyczuł i nawet miał zamiar zawołać do niego, ale dobrze jest mieć oczy i uszy otwarte na najświeższe wiadomości.

Sonic zwinął się w kulkę i wylądował na ziemi. Potem spojrzał w niebo i zobaczył jak w zwolnionym tempie rozpada się ciało Metal Sonica na tle nocnego nieba, ciągnąc za sobą smugę czerwonych płomieni i odłamki błyszczącego szkła okiennego.

Przez chwilę Sonic pomyślał, że to piękne. Zaraz potem niebieski Jeż mimowolnie stanął w miejscu, otoczony odgłosem spóźnionej eksplozji, ale nagle górna część ciała Metal Sonica, z którego pozostało tylko prawe ramię, uderza w ziemię, a intuicja posyła go w kierunku mety. …… Jednak mimo usilnych starań, Metal Sonicowi zabrakło pary już na 10 metrów od mety, gdzie został całkowicie unieruchomiony.

W tym momencie Sonic przekroczył linię mety i gra się skończyła. Szmaragd Chaosu w stonę Sonica, który spogląda na niego z niezwykle poważnym wyrazem twarzy. Sonic łapie go jedną ręką.

…!!!

Oczy Sonica płoną, gdy Metal próbuje się zbliżyć. Obrażenia Metal Sonica wydają się być mniej poważne niż się spodziewałem. Dziwne uczucie ulgi ogarnęło go i powiedział swoim zwykłym tonem: “To był dobry wyścig”. I z tymi słowami Metal odwrócił się i odszedł, nie oglądając się za siebie.

– Będę czekał na zemstę.

Pokonany Metal Sonic przeszedł do analizy swojej sytuacji. Tym razem przegrał.

– Włożyłem w to wszystkie swoje zasoby, ale nie udało mi się wygrać. Próbowałem wyostrzyć nasze atuty, ale było już za późno. W końcu zapędziłem się w niepewne zasoby i zniszczyłem samego siebie... Ale teraz wróciłem. Faktem jest jednak, że osiągnąłem bezprecedensowy wynik. Nawet ostatni Szmaragd Chaosu nie był koniecznie złym posunięciem, biorąc pod uwagę, że i tak zostałbym pokonany, gdybym nic nie zrobił… Jednak na szczegółową analizę trzeba będzie jeszcze poczekać. Wysłałem już sygnał alarmowy. Wkrótce przybędzie pomoc i zostanę zreperowany u Eggmana. Jeśli uda mi się podłączyć do głównego komputera w bazie i przeanalizować dzisiejsze dane, powinienem być w stanie wygrać następnym razem. Będzie miejsce na przemyślenia, nie tylko pod względem szybkości, ale także hamowania zachowań i schematów ataku. Wciąż mogę osiągnąć wyższy poziom.

W momencie zapadania w tryb przymusowego snu, spowodowanego spadkiem napięcia, w chwili, gdy jakość jego myśli gwałtownie maleje, Metal Sonic ma chwilę analizy, która nie jest ani analityczna, ani emocjonalna.

– Status sytuacji: “Nie ma tragedii”.

sonic.sega.jp

Źródło: sonic.sega.jp

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
AniTrochęFioletowy
Mówią mi Fioletowy, a jednak AniTrochęFioletowy ¯\_(ツ)_/¯
Artykuły: 107