superjeż

Grafiki od Sonic Channel na grudzień 2021

I could go supersonic – tak kiedyś zaśpiewała grupa Bad Religion. Takim też super akcentem kończymy rok z Sonic Channel. Stacja kosmiczna ARK, Sonic Adventure 2 i super jeż… Zapraszamy do lektury kolejnej historyjki!

Tapety

Sonic
sonic.sega.jp

Kalendarz w formacie .pdf: Kalendarz

Grafiki z poprzedniego miesiąca: Listopad 2021 – Sonic & Blaze

Historyjka

Pewnego dnia, na całym świecie, w tym samym czasie, miało miejsce bardzo małe, ale dziwne trzęsienie ziemi. I tak naprawdę nie było to nawet trzęsienie ziemi. Same gwiazdy drżały przez chwilę…

– Ho-ho-ho! Mam nadzieję, że podobała się wam moja mała demonstracja – krzyknął Doktor Ivo Robotnik wyraźnie zadowolony.

Potężny sygnał radiowy z kosmosu porwał światowe sieci nadawcze, a radosny głos doktora Eggmana rozbrzmiał w radioodbiornikach i telewizorach na całym świecie. Dziesiątki tysięcy replik “cylindrów grawitacyjnych” zostało porzucone na Stacji Kosmicznej ARK.

– Dzięki temu masywnemu systemowi zakłóceń grawitacyjnych prędkość obrotu planety będzie na mojej łasce!

Ludzie znajdujący się na ziemi spojrzeli w niebo i wstrzymali oddech, przerażeni masywną bronią unoszącą się wysoko na niebie.

– Jeśli nie chcecie więcej kłopotów, cały świat musi mi się poddać i oddać wszystko na tej planecie! Ho-ho-ho!

Świat był we wrzawie.

Cylindry Grawitacyjne to świecące na zielono kontenery o średnicy 3m i długości 10m, które wytwarzają sztuczną grawitację. Kiedyś były używane do transportu ciężkiego sprzętu na kolonię kosmiczną ARK, ale po jej opuszczeniu zostały pozostawione w przestrzeni kosmicznej. W przestrzeni kosmicznej, z kolonią kosmiczną Ark w oddali, Eggman z fascynacją przyglądał się cylindrowi grawitacyjnemu z wnętrza Eggmobilu.

– Przygotowanie tego w tak krótkim czasie i w takiej tajemnicy to był prawdziwy blitzkrieg!

Eggman właśnie zamierzał nacisnąć przycisk aktywujący urządzenie.

– O co chodzi z tym blitzkriegiem? Przegapiłeś ożywienie Szmaragdów Chaosu! – Doktor usłyszał głos za swymi plecami.

W następnej chwili rząd cylindrów grawitacyjnych przed nim roztrzaskał się i eksplodował.

– Nie możesz teraz stchórzyć prawda Eggman?

Sonic, teraz Supersonic, leciał z ogromną prędkością wokół ARK, przebijając cylindry grawitacyjne na wylot, niszcząc je wszystkie w ciągu kilku sekund. Eggman był tym zdumiony.

– Supersonic! Myślałem, że Szmaragdy Chaosu miały jeszcze chwilę się regenerować.
– Cóż, to długa historia, ale skoro już ją rozgryzłeś, dlaczego po prostu się nie poddasz i odejdziesz w siną dal?

Patrząc na kilka pozostałych wokół niego cylindrów grawitacyjnych, Sonic namawia Eggmana do poddania się. Ale Doktor ma inne zamiary…

– Ty debilu. To jeszcze nie koniec!

Eggman naciska przycisk z przesadnym pociągnięciem i…

Nad ich głowami, główne działo Kolonii Kosmicznej ARK, czyli Eclipse Cannon, powoli zaczęło strzelać, emitując jakiś sygnał świetlny, gdy celowało w powierzchnię.

– Czekaj! Nie ma mowy! – krzyknął Sonic.
– Pomieszczenie kontrolne Stacji zostało już zajęte przez mój elitarny oddział robotów! Mwahaha! – złowieszczo odpowiedział Robotnik. – To gwiezdna broń o współczynniku wypełnienia energią wynoszącym zaledwie 0,5%, ale wystarczy to do wysadzenia miasta.

Twarz Sonica staje się bardzo poważna. Niebieski jeż nagle otrzymał pilną wiadomość od Tailsa, który znajdował się na ziemi.

Sonic! Wszystkie bezpańskie roboty Eggmana porzucone na całym świecie oszalały! Jest ich tak wiele! – zaczął krzyczeć dwuogonowy Lis.
– Co się dzieje?! Co?

JEB!

– Ho-ho-ho! Na co się tak patrzysz, Sonic?

Zanim Sonic zdążył się zorientować, że nad nim zaczął unosić się Eggman, który do swojego Eggmobilu przymocował dodatkowe uzbrojenie. Z dna pojazdu zwisa superciężka stalowa kula o średnicy około pięciu metrów, połączona z Eggmobilem liną, a jasnofioletowe pole energetyczne otoczyło kulistą przestrzeń o promieniu około 100 metrów.

– Czy tak bardzo pragniesz mojej atencji, Eggman?
– Eclipse Canon w kosmosie i miliony zasadzek na ziemi… Możesz teraz patrzeć w rozpaczy, jak ta planeta jest przeze mnie opanowywana.

Eggman zdecydowanie zwiększył moc swojej nowej broni i zaczął powoli obracać żelazną kulę. Superciężka żelazna kula, która generuje 10G lokalnej grawitacji w promieniu 10m, stworzona przez podkręcenie części cylindra grawitacyjnego.

Egg Graviton to specjalna żelazna kula uderzająca grawitacją! Grawitacja rozbije na miazgę! – uświadomił jeżowi Doktor.

Ostateczna bitwa pomiędzy tymi dwoma zostanie stoczona w czeluści kosmosu!
Koniec części pierwszej!

sonic.sega.jp

Przerażająca kula zaczęła przyspieszać, zasysając rozrzedzone powietrze i cząsteczki. Broń w mgnieniu oka zaczęła wirować wokół Eggmobilu z dużą prędkością. Sonic, który stał się Super Soniciem, unikał trajektorii kuli jak tylko mógł.

Za każdym razem, gdy supergrawitacyjna żelazna kula Eggmana przedziera się przez przestrzeń, jej niezwykła siła ciążenia wciąga złom i odłamki unoszące się wokół niej… Sonic zostaje uderzony przez potok odłamków.

Tak! Tak! – krzyczał wyraźnie zadowolony Doktor.

Sonic, z drugiej strony, nie daje się przechytrzyć. Wykorzystuje grawitację Egg Gravitona do wykonania ostrego skrętu, unikając przy okazji jego ataków.

– Co się stało Sonic? Nie atakujesz mnie? Przestraszyłeś się mnie, prawda? – Doktor był coraz bardziej pewny ostatecznego zwycięstwa. – Jesteś żałosnym przegranym! Jeśli mnie nie pokonasz, ziemia stanie się morzem ognia. Kiedy ja się tylko dobrze bawię!

Eggman już miał się znowu roześmiać z pozornie obronnej postawy Sonica.

Nie sądzę, Eggman!
– Huh?

Sonic i Eggman przestali walczyć na chwilę, a Eggman spojrzał w konsolę Eggmobilu, żeby zobaczyć, co się dzieje, ale głos kontynuował, jakby czekał na niego.

Jeśli to satelita Eggmana wydaje rozkazy robotom, to zhakowałem ją i zniszczyłem!

Głos należał bez wątpienia do partnera Sonica, Tailsa.

– Co to do cholery jest! – zagrzmiał Robotnik.

Wyraz twarzy Eggmana zamarł na chwilę, gdy spojrzał na wyświetlacz konsoli. Podbój wcale nie posuwał się naprzód, lecz był miejscami spychany do tyłu. Tails wyczuwa to i kontynuuje z jeszcze większym entuzjazmem:

Potrzebowałem dużo energii, aby zwiększyć sygnał. Udało mi się to zrobić za pomocą mojego Detektora Energii Ver. 2.0! Tak więc satelity Eggmana komunikowały się za pomocą sygnałów świetlnych, a nie fal radiowych, więc nie mogliśmy użyć zwykłego detektora… Jednak w ten sposób udało nam się go zhakować!… A potem nastąpiły te wszystkie niesamowite kontrataki na całym świecie!

Teraz wszędzie na ziemi przyjaciele Sonica walczyli z robotami Eggmana!

Dobra robota, Tails! Wiedziałem, że coś z tym zrobisz! – odpowiedział Sonic.
Nie, nie, nie, nie, nie, nie! Nie! – krzyczał wniebogłosy Eggman.

Na Angel Island Knuckles samotnie powstrzymuje armię robotów, która przybyła, aby zdobyć Master Emerald. Rękawice bojowe przodków są bardzo przydatne w tej chwili. Po wysadzeniu kilku z nich kolczatka uśmiecha się i mówi:

Ha! Rzucajcie się na mnie ile chcecie!

W Station Square Amy stoi przy wejściu do Twinkle Park, rozbijając nadchodzących wrogów swoim młotkiem.

– Tylko najfajniejsze pary są wpuszczane!

Cream lata dookoła świata, aby pomóc ewakuować wszystkich cywili, podczas gdy Vector kontynuuje swoje ataki wraz z przyjaciółmi z Agencji Detektywistycznej Chaotix. Wispy walczą u boku wszystkich na całym świecie, szczodrze pomagając swoją superpotężną bronią dywersyjną – Wisponem.

Wyświetlacz strategiczny Eggmobilu pokazuje serię znaków ostrzegawczych, które wskazują na niekorzystną sytuację sił Eggmana. Doktor wskazał palcem na Sonica, który odpowiedział nieugiętą deklaracją:

Cóż, dziękuję, Eggman. To jest to, co nazywam byciem żałosnym przegranym.
– Zamknij się!… Hmm, ty… Ciekawe, czy będziesz mógł powiedzieć to samo po tym, jak to coś odpali?!

Oślepiające światło rozprzestrzenia się za Eggmanem, a główne działo kolonii kosmicznej ARK, czyli Eclipse Cannon, zostaje w końcu odpalone.

JEB!

Choć to tylko 0,5% całkowitej mocy działa, potężny pęd energii, który elektryzuje atmosferę na dziesiątki kilometrów wokół wieżyczki, staje się słupem światła pędzącym w kierunku planety. Wyraz twarzy Sonica twardnieje na chwilę, gdy patrzy, co się dzieje.

Z kierunku Ziemii było słychać eksplozję, ale nic się nie stało! Eggman patrzył osłupiony.

– Dlaczego? To strzał z Eclipse Cannon, o małej mocy, ale jednak!

Strzał z Eclipse Cannon został zablokowany przez psychokinetyczną barierę srebrnego jeża, Silvera!

Unosząc się 100 metrów nad ziemią, Silver śmieje się w powietrzu z rozłożoną tarczą telekinetyczną. W tle słyszy wiwaty szczęśliwych ludzi.

Strzeliłeś w złe miejsce, Eggman! – krzyknął Sonic.
– Będę musiał strzelić gdzie indziej! Mam jeszcze jeden strzał w zapasie…

Gdy Eggman gorączkowo klika na swojej konsoli, otrzymuje wiadomość od Rouge, poszukiwaczki skarbów i tajnej agentki.

Przepraszam, ale Eclipse Cannon jest już nieczynne – słyszy w swoim komunikatorze Doktor.
– Rouge! Co? Jestem pewien, że moja elitarna eskadra robotów tam była!

BZZZT!

Dźwięk eksplozji zza pleców Rouge może być słyszalny przez komunikator na pokładzie Eggmobilu.

Po drugiej stronie komunikatora, w centralnym pomieszczeniu kontrolnym Kolonii Kosmicznej ARK, czarny cień powoli podnosi się z wraku ostatniego robota, chwyta komunikator Rouge i mówi zimno:

– Jeśli to te pieprzone śmiecie, to pozbyłem się ich, Doktorze.

To był głos czarnego jak smoła jeża imieniem Shadow the Hedgehog.

Nawet Shadow? Nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie! – zaczynał wyraźnie panikować Robotnik.

Twarz Eggmana czerwienieje z frustracji z powodu wszystkiego, co właśnie się wydarzyło, a Sonic w końcu się do niego odzywa:

– Nigdy nie będziesz w stanie pokochać tej planety bez względu na to, co mi zrobisz! Nigdy nie pokochasz tej planety, bo ma nas!

Z obiema rękami splecionymi w potężnym uścisku i złotą aurą wokół siebie, Sonic kontynuował, zbliżając się do Eggmobilu.

– Nie byłbym Super Soniciem, gdyby nie wszyscy ludzie, których spotkałem! Nie wiesz, jaka jest siła tych więzi!

Sonic ma już zadać ostateczny cios, gdy nagle…

Super-grawitacyjna żelazna kula, która urwała się z Eggmobilu, uderzyła w pobliski cylinder grawitacyjny obok Sonica! Oba generatory grawitacji zakłócają się wzajemnie, powodując straszliwą eksplozję. Cylinder grawitacyjny przykleił się do żelaznej kuli, miażdżąc ją pod super grawitacją Egg Gravitonu, przez co wyglądał jak sierp. Gdy Doktor wymachiwał cylindrem na lewo i prawo, krzyczał w szaleńczej furii:

Czym do cholery jest “my”! Co to jest “siła naszej więzi”? To jest coś, co można by wbić do głowy każdemu tępakowi… Myślisz, że ja, geniusz z IQ 200, nie wpadłbym na to? Myślałem o tym już dawno temu… Myślałem o tym w kółko i doszedłem do wniosku, że to nawet nie jest bliskie temu, co potrafi nauka! Świat najpierw zawrze, a potem stworzę Eggmanland!

Mocne cięcie “sierpu” trafia w reaktor energetyczny i powoduje kolejną ogromną eksplozję. Przez chwilę Sonic słuchał przemowy, ale był również zaskoczony.

Jestem pewien, że się ze mną zgodzisz. Nie mogę za tobą nadążyć, jesteś geniuszem – powiedział Sonic chichocząc i wzruszając ramionami, z dłońmi w górze.

Egg Graviton, który wchłonął już wiele różnych obiektów, urósł w końcu do ogromnych rozmiarów o średnicy około 20 metrów. Ten ostateczny atak, który jest uruchamiany przez superprzyspieszające wyrzutnie grawitacyjne, będzie trudny do uniknięcia dla Super Sonica.

– To zabawne, heh. Dlaczego nie spróbujesz, Eggman?
– Specjalnie dla ciebie Sonic.

Przez krótką chwilę wydawało się, że zawiał między nimi podmuch wiatru. Wtedy Eggman nacisnął przycisk. Ryk grawitacyjnego szaleństwa wystrzelił…

– Żegnaj! Żegnaj, kulawy jeżu!

——–

Jest słoneczny dzień w Zamku Królewskim Imperium Sol… Szmaragdy Sol, skarby tego świata, zaczęły drżeć, emitując siedem różnych kolorów światła.

Kiedy strażnicy zauważyli tę anomalię, wpadli w panikę i spojrzeli na właścicielkę szmaragdów.

Dobrze jest mieć oczy szeroko otwarte na wszelkie oznaki kłopotów – powiedziała.

Ze spojrzeniem, które zdawało się uspokajać Strażników Królewskich, kontynuowała:

– Wszystko jest w porządku, a przy okazji mam dobrą historię do opowiedzenia…

… I wtedy, po raz kolejny, pojawiła się czarna pustka, w której dźwięk, a nawet czas zdają się zanikać.

——-

Strzały światła przebiły Egg Graviton, a następnie Eggmobil, w którym jechał Eggman…

– Nigdy nie uważałem, że bycie okrążonym da mi przewagę.

Natychmiast po tym nastąpiła ogromna eksplozja. Energia została uwolniona z Eggmobilu, przez co wydał on z siebie blask światła. Takowy był widoczny nawet na Ziemii.

Nie pozwolę ci uciec! – krzyknął jeż.

Zanim się jednak zorientował, Eggman odleciał w kapsule ratunkowej i zniknął z pola widzenia, a Szmaragdy Chaosu Sonica odleciały od niego hen daleko. Sonic, teraz już niebieski jeż, nie goni żadnego z nich, a patrzy w dal z zadowolonym wyrazem twarzy.

Kiedy siedem Szmaragdów Chaosu i Eggman przyniosą Sonicowi kolejną przygodę?

Gdy spojrzał w dół, zobaczył, że walki na ziemi ustały! Na samym skraju swojego wzroku, w oddali, Sonic zobaczył długi niebieski ślad. Wygląda na to, że Metal Sonic odzyskał Eggmana. Nie minie dużo czasu, zanim się zrewanżuje.

Sonic, już podekscytowany, wyciąga ręce i nogi, jakby kładąc się w powietrzu. Powoli zamyka oczy i pozwala sobie spaść na domową planetę.

– Wiesz, wydaje mi się, że trochę za bardzo polegasz na mojej pomocy – usłyszał nagle znajomy głos.

Tails, złapał spadającego Sonica na skrzydło swojego czerwonego dwupłatowca z napędem odrzutowym,znanym jako Tornado, radośnie się poskarżył.

– Nie jesteśmy tym typem ludzi, którzy wychodzą z siebie, żeby prosić o rzeczy, które nie wymagają mówienia, prawda? – odpowiedział mu niebieski jeż.

Ciesząc się tą jałową rozmową, pilot Tornada nadal obniżał lot swojej maszyny.

Historia się kończy… Świat czekał na niebieskiego jeża i jego licznych przyjaciół, gotowych na kolejną emocjonującą przygodę.

sonic.sega.jp

Źródło: sonic.sega.jp

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
AniTrochęFioletowy
Mówią mi Fioletowy, a jednak AniTrochęFioletowy ¯\_(ツ)_/¯
Artykuły: 107