Grafiki od Sonic Channel na kwiecień 2021

Grafiki od Sonic Channel na kwiecień 2021

Zaległa opowiastka oraz tapety z japońskiego Sonic Channel ujrzały światło dzienne, a tym razem główną rolę odgrywa w niej Vector wraz z Soniciem w znanym z gry Sonic Unleashed poziomie Apotos. Dodatkowo i tradycyjnie do dyspozycji mamy jeszcze dwie tapety oraz kalendarz w formacie PDF.

Tapety

Grafiki od Sonic Channel na kwiecień 2021
sonic.sega.jp

Kalendarz w formacie .pdf: Kalendarz

Grafiki z poprzedniego miesiąca: Marzec 2021 – Sonic & Amy

Historyjka

Hej, Sonic! Widzę, że jesteś w ruchu, jak zawsze z resztą!

Jest popołudnie z czystym i błękitnym niebem. Kredowo-białe miasteczko portowe Apotos wyłożone jest zaś białymi pięknymi budynkami z gipsu.

Na środku placu siedzi Sonic na wraku robota Eggmana, kiedy z oddali słyszy wesoły głos. Ten głos należał do gigantycznego krokodyla detektywa… Vectora.

Miasto i jego mieszkańcy są nadal w chaosie po wcześniejszym ataku Eggmana. Patrząc na to, Sonic westchnął i odpowiedział.

“Zgadza się, ale w tej chwili jestem bardziej głodny niż ruchliwy, Vector. Budka z Chili Dogami nie zdążyła się jeszcze otworzyć. Całę miasto i jego mieszkańcy są w chaosie po wcześniejszym ataku Eggmana.” – Sonic westchnął i odpowiedział.

“Hahaha, nie myliłem się. Szybko się dowiedziałem, że miasto zostało zaatakowane, dlatego tu przyjechałem. … Nie jestem pewien co mam robić, ale sądzę, że mogę się tutaj przydać.”

Jest zmierzch, niebo jest czerwone i wspaniale się komponuje na białym tle miasta. Kiedy zamieszanie w końcu ustąpiło, zebrani mieszkańcy skonsultowali się z Soniciem i Vectorem. Mówią, że Apotos jest atakowane przez roboty Eggmana w okresie ostatnich kilku miesięcy i nie mają pojęcia dlaczego.

“To będzie interesujące” – mówi Vector tańcząc obok Sonica z wielkim uśmiechem na twarzy.

“Rozwiązanie tej zagadki zostawimy tobie Vector. Żeby było taniej to dam Ci zniżkę na wszystkie spożywane przez Ciebie potrawy i napoje w mojej restauracji! Wszyscy tutaj znają moje wspaniałe umiejętności kulinarne! … Hej Sonic?” – powiedział jeden z mieszkańców miasta.

Ludzie w miasteczku przysłuchując się rozmowie nagle zwrócili uwagę na Sonica czekając na Jego opinię.

“Co!? … Cóż, myślę że to najlepszy detektyw jakiego znam.”

“Nie znasz żadnych innych detektywów tak dobrych jak ja” – zapewnił Sonica Vector”

“O tak! Nie ma żadnej tajemnicy, której nie rozwiązałby Vector, szef agencji detektywistycznej Chaotix!” – powiedział Sonic wzruszając ramionami i uśmiechając się gorzko. W taki oto sposób rozpoczęło się śledztwo w sprawie ataków na Apotos.

Następnego ranka, Vector w dobrym humorze zaczął badać teren. Słuchając Sonica, który twierdził, że nie widzi tutaj niczego niepokojącego. Krokodyl podążał za śladami robota pozostawionymi na jezdni z grymasem na twarzy. Po około połowie dnia spędzonego na sprawdzaniu wszystkich śladów pozostawionych przez roboty Eggmana, Vector zatrzymał się przed sklepem wyciągając wnioski z tajemniczym wyrazem twarzy.

“Coś mi tu śmierdzi… Ten sklep… Odciski stóp robotów były wszędzie. Zgodnie z moim wywiadem, naloty zdarzają się tylko w słoneczne dni: Wszystkie roboty są zepsute. Widzę, co masz na myśli!”

Oczy Vectora nagle rozszerzyły się i zaczął krzyczeć.

“To dlatego, że ich chili dogi są zbyt dobre i skusiły roboty!”

“Co? Jak to możliwe?”

Nie jest tajemnicą, że sklep Mewa jest jednym z najlepszych sklepów z chili dogami na świecie. W słoneczny dzień ustawia się tam nawet kolejka. Robią ich bardzo dużo, a zapach jest przepyszny. Nawet najbardziej zepsute roboty są przyciągane przez zapach i przychodzą tu na pamiątkę!

“Jak robot, który nie je jedzenia, może myśleć w ten sposób? To właśnie sprawia, że roboty Eggmana są tak naiwne!” – powiedział Vector

Krokodyl prześlizguje się obok Sonica, który jest nieco sceptycznie nastawiony do całej sprawy i nie kłopocząc się nawet przywitaniem ze starszym panem, który jest właścicielem sklepu, Vector zaczął przeszukiwać miejsce.

“Och, to jest sklep ogólny! Jest tam mnóstwo fantów. Rzeczy codziennego użytku, pamiątki, trochę kamieni i antyków… Och, to jest chili dog! Wiedziałem, ty draniu!”

Vector w międzyczasie wywraca sklep do góry nogami, wykorzystując swój dobroduszny urok, by odwieść spanikowanego staruszka. Następnie dostrzega w oknie poczerniały kamień, zamyka na chwilę oczy, chowa go po kryjomu do kieszeni, chwyta obiema rękami chili doga i zaczyna go jeść. Wtem!

“Wiedziałem, że to było dobre! To ty jesteś winowajcą, dziadku!” – krzyknął Vector

Starszy pan w sklepie jest wściekły, kiedy Vector w tym samym czasie pośpiesznie wyjeżdża z miasta.

Miasto Apotos odbija się w błękitnej poświacie księżyca. Zbiera się tam duża liczba robotów Eggmana. Są to starsze modele, wiele z nich jest zepsutych i nieskoordynowanych, ale wyraźnie widzą, że Vector jest wrogiem i zmniejszają dystans między sobą. Krokodyl w swojej prawej ręce trzyma coś błyszczącego, który pożyczył ze sklepu ogólnospożywczego. Po dłuższej przerwie Vector zaczyna powoli tłumaczyć.

“Wszystko zaczęło się, gdy podniósł go staruszek w sklepie spożywczym. To dziwny kamień, który w pewnych okresach świeci na siedem różnych kolorów. Pomyślałem, że to może być coś, więc zabrałem go do domu i zbadałem… Najwyraźniej było to powtórzenie jakiegoś sygnału.”

Dziesiątki robotów otaczających Vectora zawężają krąg wokół niego.

“Dobrze jest mieć dobre pojęcie o tym, co się dzieje w twoim życiu. Nie jestem pewien, co z tym zrobić, ale chyba trafiłem w sedno, więc przyczyną jest Szmaragd Chaosu!”

Jak na zawołanie, rój robotów atakuje Vectora ze wszystkich stron, ale niebieski Jeż błyskawicznie je wszystkie zmiata. Vector uśmiecha się na tle robotów, które stają w płomieniach. Po chwili Sonic zlatuje bezgłośnie.

“Wiedziałem, że po mnie przyjdziesz, Sonic.”

“Cieszę się, że nie mówisz do siebie, Vector.”

Jest coś, czego jednak Sonic nie rozumie.

“Dlaczego wyszedłeś nie wyjaśniając mi niczego? Dlaczego?”

“Jestem pewien, że ucieszy cię wiadomość, że nie tylko ty takie uczucie miałeś. Jestem współczującym człowiekiem, wiesz. Zapłacono mi z góry, i nie mam nic przeciwko odrobinie wstydu lub dwóch.” Mówił dalej Vector “Nie jestem pewien, co z tym zrobić”

“Ale wiesz, Vector, nawet lokalni mają poczucie człowieczeństwa. Hej, chłopaki?”

Sonic odwrócił się i zanim się zorientował, mieszkańcy miasteczka zebrali się za nimi.

“Jestem pewien, że ucieszy was fakt, że nie tylko ja mam z tym problem.”

“‘Ale w Apotos nie ma nikogo, kto by obwiniał starca za coś takiego!” – powiedział ktoś z tłumu

“Tak, tak! Tak, tak, tak!” – przytakiwała mu reszta zebranych

Następuje wymiana zdań i uprzejmości między starcem a innymi. Najwyraźniej cała sprawa była podsłuchiwana.

“Dlaczego wszyscy mieszkańcy są tutaj?”

“Przepraszam! Właściwie… Jestem pewien, że słyszałeś o tym.” powiedział Vector “Tak to wygląda, prawda? Jakbym próbował wrobić staruszka. Cóż, to zbieg okoliczności, ale dobrze, że tajemnica i nieporozumienie zostały wyjaśnione na oczach wszystkich.”

“O, nie! Czy ty właśnie tak szybko mnie naciągnąłeś, że musiałbym wszystkim powiedzieć, co wiem?” rzucił Vector do Sonica “Nie jestem pewien, czy będę w stanie to zrobić.”

Sonic myślał też o przyszłości miasta i Vectora. On jest typem faceta, który może być fajnym bohaterem, ale czasami jest twardym dupkiem. W końcu to niebieski Jeż zajmie się sprawą szmaragdu chaosu. Teraz Apotos nie musi się już martwić, że zostanie zaatakowane przez roboty. Mieszkańcy miasta są przeszczęśliwi.

Tej nocy, odbyła się impreza z okazji rozwiązania sprawy. Sonic jest bardzo zadowolony z kupki chili dogów, którą otrzymał od mieszkańców. Przez pierwsze kilka minut, Vector był cichy i powściągliwy w stosunku do Sonica, ale teraz w związku z tym, że rachunek został zapłacony, a każdy nazywa go “wielkim detektywem”, Vector skończył w dobrym nastroju.

“Och, nie martw się! Nie ma takiej tajemnicy, której Vector, szef Agencji Detektywistycznej Chaotix, nie mógłby rozwiązać!”

Sonic odpowiedział uniesieniem kciuka.

sonic.sega.jp

Źródło: sonic.sega.jp

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Tails
🛩️Fly High and Don't Give UP 🛩️
Artykuły: 33