Sonic i Knuckles

Grafiki od Sonic Channel na luty 2021

Nowy format wydawanych tradycyjnie comiesięcznych grafik jest kontynuowany przez japoński Sonic Channel. Klasycznie do dyspozycji mamy dwie tapety oraz kalendarz, ale dodatkowo tak jak w styczniu dostępna jest również krótka historyjka przedstawiająca tym razem perypetie Sonica i pewnej czerwonej kolczatki.

Tapety

Sonic i Knuckles
sonic.sega.jp

Kalendarz w formacie .pdf: Kalendarz

Grafiki z poprzedniego miesiąca: Styczeń 2021 – Sonic & Tails

Historyjka

Pewnego pięknego dnia jest późne popołudnie na Angel Island.

W środku dżungli, gdzie rosną ogromne drzewa, krzaki i mchy, Knuckles kopie z poważnym wyrazem twarzy, ewidentnie szukając czegoś.

Znikąd pojawił się Sonic i skacze na głowę Knucklesa.

“Hej Knuckles! Co ty tu wyprawiasz?”

“Sonic?! Co ty robisz?”

Sonic próbował się z nim przywitać, ale kiedy zobaczył poważną reakcje Knucklesa, nie mógł się powstrzymać od dalszego dokuczania i przeszkadzania mu.

“Knuckles tak wchodzisz i wychodzisz z tych dziur. Kretów szukasz?”

“Co do…?”

Sonic uniknął wściekłej kolczatki, która nagle wyskoczyła z dołka. Z zewnątrz wygląda to jak komedia, bo nie wiadomo do końca, czy to pogoń, czy walka, ale trwa to dobrą chwilę…

“To w sumie twoja wina, jeśli nie zauważasz mnie, kiedy w kółko do ciebie wołam.”

“Ehh… Nadal jesteś draniem.”

Po tym jak oboje w końcu złapali oddech, Knuckles zaczął opowiadać Sonicowi o śnie, który miał miejsce dziś rano.

Był to sen o odległym praprzodku, który ubrany był w tradycyjny plemienny strój klanu kolczatek.

“Jest coś, co chciałbym ci podarować ostatni potomku plemienia Knuckles. Znajdziesz to w głębokiej dżungli.”

“Nie jestem pewien, co to dokładnie może być, ale czuję, że to coś tu jest” – opowiadał dalej Knuckles patrząc z zaciekawieniem po okolicy.

Oprócz naturalnego zainteresowania poszukiwaniem skarbów sentymentalność Knucklesa jako ostatniego z rodu sprawiła, że wyglądał on poważniej niż kiedykolwiek.

“Ok. Pomogę ci znaleźć to coś! Czyż nie na tym polega nasza przyjaźń?”

“Co ty mówisz?! Chyba się zasiedziałeś! Wynocha z mojej wyspy!”

Knuckles znowu rzucił się na Jeża i chciał rozpocząć kolejną gonitwę, ale Sonic szybko uniknął rozsierdzonej Kolczatki, po czym potknął się i upadł twarzą na ziemię.

“Hej! To nie fair!”

Knuckles zaczął się głośno śmiać z zaistniałej sytuacji, ale nagle oboje usłyszeli niepokojący dźwięk dobiegający z głębi ziemi.

“Biegnij!”

Ich oczom ukazał się mały kamienny ołtarz, który był łudząco podobny do tych z Mystic Ruins. Okazało się, że dziwne kamyki, o które Sonic się wywalił, musiały być swego rodzaju przełącznikami. Okazało się, że na ołtarzyku leży mała skrzyneczka.

“Heh Knuckles… Możesz mi podziękować.”

“Oh, dziękuję za ten spektakularny upadek.”

Kolczatka otworzyła kamienną szkatułkę, znajdując w niej starożytne rękawice bojowe. Dodatkowo były one wyposażone w ciężkie i ostre pazury.

“Teraz rozumiem, dzięki temu będę mógł jeszcze lepiej walczyć! To jest świetny dar!”

“…”

Knuckles w końcu znalazł skarb ze swojego snu, ale po chwili zadumy zakrywa skrzyneczkę. Zaczyna mówić z lekkim uśmiechem na twarzy, wpatrując się w swój nowy nabytek. Sonic obserwuje go z widoczną konsternacją.

“Wybaczcie przodkowie, ale moje obecne rękawice są wystarczająco dobre. Po prostu muszę chronić to co ważne.”

Czerwona Kolczatka z pewnością szybciej coś robi niż myśli, ale jedyne czego tak na prawdę pragnie to spokój i bezpieczeństwo Głównego Szmaragdu, a jego pięści są narzędziami, które pozwalają mu go chronić.

Knuckles dokładnie taki jest. Sonic, który otrząsnął się po chwili i usłyszał tą górnolotną przemowę Kolczatki, po prostu zaczął się dalej nabijać.

“O tak! To te rękawice, dzięki którym ze swoją głupią mocą możesz się przebijać, przez co chcesz bez używania narzędzi.”

“Kto jest niby głupcem?!”

Knuckles założył nowo zdobyte rękawice, które otrzymał od swych przodków i szybkim krokiem zaczął się zbliżać w kierunku Jeża.

“Hej! Myślałem, że ich podobno nie potrzebujesz.”

“Zamknij się!”

I tak o to po raz kolejny tego dnia rozpoczęła się specyficzna walka w dżungli na Angel Island, która ni to nie przypominała pogoni, ani pojedynku…

SonicChannel

Źródło: sega.sonic.jp

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
AniTrochęFioletowy
Mówią mi Fioletowy, a jednak AniTrochęFioletowy ¯\_(ツ)_/¯
Artykuły: 97