Grafiki od Sonic Channel na maj 2021

Grafiki od Sonic Channel na maj 2021

Kolejna opowiastka oraz tapety z japońskiego Sonic Channel ujrzały światło dzienne, a tym razem główną rolę odgrywa w niej Cream wraz z Soniciem w znanym z gry Sonic Advance 2 poziomie Music Plant. Dodatkowo i tradycyjnie do dyspozycji mamy jeszcze dwie tapety oraz kalendarz w formacie PDF.

Tapety

Grafiki od Sonic Channel na maj 2021
sonic.sega.jp

Kalendarz w formacie .pdf: Kalendarz

Grafiki z poprzedniego miesiąca: Kwiecień 2021 – Sonic & Vector

Historyjka

Music Plant to naprawdę piękna i kolorowa okolica.

Podskakująca droga z fortepianowych klawiszy i ruchoma rura z błyszczących instrumentów dętych. To miejsce, które zachwyca wszystkich, którzy je widzą i słyszą, a obecnie jest bardziej znane jako atrakcja turystyczna dla lokalnych mieszkańców.

W tej wesołej fabryce muzyki można zobaczyć dwa energiczne cienie, które gonią się nawzajem: Sonic, niebieski jeż, który wiedzie prym pewnym krokiem, a za nim gonią mała królicza dziewczynka Cream i jej przyjaciel Chao, Cheese.

Music Plant jest pełne gadżetów i instrumentów muzycznych, na których bohaterowie doganiają się, a potem znów od siebie oddalają. Wyścig między schodami Do Miso i schodami Do Remi to zabawna seria piosenek. Kilka chwil później Sonic przeskakuje przez oktawę, by wylądować na długim, ogromnym moście wykonanym z fortepianowych klawiszy. Następnie, z chodem pianissimo, tak aby nie wydać dźwięku, odwraca się i patrzy na most, który właśnie pokonał.

Patrząc za siebie, nie widzi Cream oraz Cheese’a. Już miał odejść, myśląc, że udało mu się wszystko wyjaśnić, kiedy nagle… Cream wraz ze swoim przyjacielem wylądowali tuż przed nim, blokując jeżowi dalszą drogę.

“Sonic! Nie jestem pewna, czy mi się uda!” – od razu powiedziała Cream.

Cream potrafi latać, dzięki swoim wielkim króliczym uszom i choć nie jest tak szybka jak Sonic, to ma tę przewagę, że może polecieć na skróty i w efekcie dogonić niebieskiego jeża. Sonic uśmiechnał się do niej i próbuje ją uspokoić.

“Mówiłem ci przecież, że nie możesz tego zrobić. To trochę niebezpieczne miejsce, do którego dzisiaj idziemy…” – stwierdził Sonic, dodając kilka dobrych słów i delikatnie przepraszając. Kontynuuje Sonic – “…dla dzieci.”

Cream, słysząc to, naburmuszyła się z lekko płaczliwą miną.

“Panie Sonicu! Proszę! Proszę, nie traktuj mnie jak dziecko! Pff!”
“To nie to. Nie, to nie to, Cream. Chodzi tylko o to, że… Nie wiem już sam” – próbował wybrnąć Sonic.

Tak jak Sonic miał zamiar kontynuować swój wywód, straszny dudniący dźwięk zaczął wybrzmiewać w oddali, a wraz z nim ziemia zaczęła się trząść. Twarz Sonica spoważniała. Wygląda na to, że niebieski jeż wie, czym jest ten dźwięk i co może go wydawać.

“… Lepiej już pójdę! Do zobaczenia, Cream! Teraz idziesz do domu!”
“Oh! Sonic, zaczekaj na mnie!”

Tym razem Sonic wystartował z pełną prędkością i w mgnieniu oka zniknął z pola widzenia Cream i znalazł się za horyzontem.

Przez kilka sekund Cream wpatrywała się w kierunek, w którym z prędkością światła udał się Sonic, ale po chwili już jej przeszło.
“Jestem pewna, że się ze mną zgodzisz. Na pewno uda nam się go dogonić i dzięki temu zaskoczyć Sonica!”
“Chao-chao?” – zapytał Cheese
“Bo tam, gdzie Sonic idzie to zawsze jest wiele zabawnych przygód. Czasami przygody mogą być straszne, ale Sonic jest silny, miły i bardzo pomocny, więc nic nam nie będzie!”
“Chao-Chao!”

Cheese zgadza się, a więc poszli dalej i dalej… Aż nagle!

“BUM!”

Powietrzem wstrząsnęło i z daleka przed nimi pojawiła się potężna eksplozja. Po krótkiej chwili chmura czarnego dymu spłynęła z nieba w postaci kilku dużych kawałków żelastwa.

Cały most zawalił się z kakofonią brzęczenia oraz wielu innych wyjątkowo nieprzyjemnych dla ucha dźwięków.

“O nie!”

To musiało pochodzić z tego “nieco niebezpiecznego miejsca”, o którym wcześniej wspominał Sonic. Pierwsze uderzenie przewróciło ją, a gdy po wstrząsach w końcu się podniosła, Cream rozejrzała się po zniszczeniach i skuliła. Zawalone mosty, uciekające zwierzęta: Czy to jest część przygody?

Tymczasem, na dalekim końcu Music Plant.

“Co, nie dmuchasz?” – krzyknął Sonic

Masowo produkowany Death Egg Robot był wielkości małej góry, ale przestawał się już poruszać, opierając się o obiekt w kształcie trąbki. Nad jego głową znajduje się Sonic, który gra na trąbce i ewidentnie świetnie się przy tym bawi.

W rzeczywistości Sonic został poinformowany, że Death Egg Robot najechał na to miejsce. Dlatego właśnie przybył do Music Plant, aby się z nim rozprawić. Był to zbłąkany robot, który został pokonany przez swojego właściciela, Doktora Eggmana. Biegał on w amoku bez większego ładu i składu, ale nadal był bardzo silnym i niebezpiecznym przeciwnikiem. Sonic nie mógł pozwolić na to by Cream podążyła za nim. Robot szybko został pokonany bez najmniejszych problemów. Jeż był w dobrym humorze, wiedząc, że zniszczenia w otoczeniu zostały ograniczone do minimum. Nie minie dużo czasu, a to miejsce znów będzie piękne, ze swoją wyjątkową scenerią i akustyką…

Wtem!

Wtem Sonic zauważył pióropusz czarnego dymu unoszący się znad mostu w niewielkiej odległości od niego. “Myślę, że to ostatnia eksplozja robota posłała w powietrze jakieś odłamki. Gdyby przeleciał tak daleko i uderzył w most, …”

“O nie!”

Musiało tam być dużo turystów: “…Jestem prawie pewien, że to właśnie tam zostawiłem Cream.” Sonic biegnie tak szybko, jak tylko może, z jeszcze bardziej poważnym wyrazem twarzy niż kiedykolwiek wcześniej.

Pokonał kolorowe wzgórza z prędkością dźwięku, zakręcił się w tunelu instrumentów dętych i wkrótce dotarł na miejsce zdarzenia.

Przy wjeździe na wiadukt, grupa zwiedzających odpoczywa po bezpiecznej ewakuacji, podczas gdy Cream i Cheese pracują bez wytchnienia, a ich uszy głośno trzepoczą podczas latania.

“Cream!”
“Pan Sonic?”

Twarz Cream zaczęła się świecić jak tylko podleciała w kierunku Sonica, ale jej szczęśliwa twarz jest owiana zmęczeniem. W międzyczasie zajmowała się ratowaniem poszkodowanych, oraz opiekowaniem się dziećmi, które zostały rozdzielone od rodziców.

Po krótkiej rozmowie Sonic z ulgą dowiedział się, że Cream była bezpieczna, a szkody w okolicy nie były tak złe, jak to wyglądało na pierwszy rzut oka. Nikt również nie został ranny.

“Jestem bardzo szczęśliwy, że wszyscy są w porządku, ale…”
Cream spuściła oczy.
“Chciałam iść tylko na przygodę z Panem Soniciem i pokonywać złe roboty…”

“Nie jestem pewien, czy to dobry pomysł, ale jest to dobry pomysł. Nie jestem pewien, czy to dobry pomysł, czy nie.” – rozmyślał Sonic.
“To nie jest tak, Cream…” – powiedział.
Sonic szturchnął Cream w głowę, by spojrzała na niego, a potem osunął się na jedno kolano, tak że oboje byli na wysokości oczu.
“To ważne, by być zarówno ‘silnym’, jak i ‘miłym’ podczas takiej przygody jak dzisiejsza. Bardzo mi dzisiaj pomogłaś, bo bardzo pomogłaś mi w ‘łatwej’ części, prawda?”
“Co?”
Podmuch wiatru rozwiał wewnętrzny niepokój Cream.
“Czasami może to być przerażające, ale jeśli jesteś silna i miła, poradzisz sobie… Myślę, że to była idealna forma ‘przygody’ Cream.” Dzisiaj ona i Sonic właśnie to zrobili.

W umyśle Cream wszystkie dzisiejsze emocje, ciężka praca i wyniki są teraz częścią przygody, a uczucie szczęścia szybko wypełniło jej serce.

“Czy ja wzięłam udział w ‘przygodzie’?”
“Tak!”
“Czy jestem wystarczająco ‘miła’ i ‘silna’?”
“Jasne!”
“Czy możesz mnie zabierać na więcej ‘przygód’?”

Sonic miał już dać kciuka w górę, ale słońce zaczęło zachodzić. Pomyślał chwilę i odpowiedział: “Jasne, ale czas wracać do domu. Twoja mama będzie się martwić, więc zobaczymy się jutro?”
“Pff! Proszę, nie traktuj mnie znowu jak dziecko!”

Sonic biegnie ze zmieszanym wyrazem twarzy, podczas gdy Cream i Cheese dzielnie za nim gonią.

Wyścig między schodami Do miso a schodami Do-Re-Mi bisuje. Pośpieszny występ Capriccio odbija się echem w całym Music Plant.

sonic.sega.jp

Źródło: sonic.sega.jp

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
AniTrochęFioletowy
Mówią mi Fioletowy, a jednak AniTrochęFioletowy ¯\_(ツ)_/¯
Artykuły: 97