Sonic i Amy

Grafiki od Sonic Channel na marzec 2021

Po przygodach Sonica z Tailsem oraz Knucklesem przyszła pora na Amy Rose w ramach historyjki dołączanej do comiesięcznych grafik i kalendarza od Sonic Channel. Tym razem przenosimy się do znanego z pierwszej części Sonic Adventure parku rozrywki Twinkle Park, oczywiście klasycznie mamy do dyspozycji dwie tapety oraz kalendarz w formacie PDF.

Tapety

Sonic i Amy
sonic.sega.jp

Kalendarz w formacie .pdf: Kalendarz

Grafiki z poprzedniego miesiąca: Luty 2021 – Sonic & Knuckles

Historyjka

“O rany!”

Młoda Jeżyca ewidentnie denerwuje się przy wejściu do parku rozrywki Twinkle Park. Amy Rose jest młodą i energiczną dziewczyną. Wygląda na to, że na kogoś czeka.

Wtedy nagle, przy lekkim powiewie wiatru, znikąd pojawił się Sonic, niebieski naddźwiękowy Jeż. Amy kładzie ręce na biodrach i wpatruje się w niego z radosnym, ale za to gniewnym wyrazem twarzy.

“Czy to nie okropne trzymać mnie w niepewności przez godzinę?” – powiedziała Amy Rose
“Może dlatego, że ktoś przyszedł godzinę wcześniej, a za to ja przyszedłem na czas?” – odpowiedział niebieski Jeż
“No, dobra. Niech ci będzie, wybaczę ci. Chodźmy już dobrze?”

Twinkle Park jest główną i najważniejszą atrakcją turystyczną w Station Square.
Ostatnio roller coaster o nazwie Twinkle Coaster został ponownie uruchomiony. Mówi się, że jest to najpopularniejsza atrakcja w tymże parku rozrywki. Aczkolwiek jest jednak pewna pogłoska, która wiąże się z jej popularnością.

Lokalna plotka mówi, że para, która podczas przejażdżki znajdzie kamień świecący się w siedmiu różnych kolorach, będzie mogła przy jego pomocy spełnić swoje najskrytsze marzenia, a nie jest łatwo znaleźć mały kamyczek przy prędkości kolejki górskiej. Dlatego wiele par próbuje w kółko swoich sił i szczęścia, aby go odnaleźć.

Obiecałeś, prawda? Obiecałeś mi, że przejedziesz się roller coasterem dzisiaj ze mną!” – przypomniała Sonicowi rozentuzjazmowana Amy
Ojej, przez przypadek powiedziałam ‘to brzmi całkiem fajnie’ i …” – zaczął wykręcać się Sonic
Co powiedziałaś?
Nie, nic przecież nie mówiłem.

Bezpłatny wstęp dla fajnych par!” Krzyczał na wejściu słynny slogan Twinkle Park. Amy od razu zaczęła ciągnąć Sonica na Twinkle Coaster.

Kiedy dotarli do kasy biletowej, Amy była bardzo uśmiechnięta i zadowolona, kiedy w końcu mogła zakupić swoje upragnione bilety wstępu.

“Dwa dla pary proszę!”

Trzy godziny później:

“Bez względu na to, ile okrążeń byśmy zrobili tą kolejką to nigdzie nie widać tego ‘siedmiokolorowego kamienia'”.

Jeżdżą tak w koło między iglicami Twinkle Park Castle, obok znajduje się Mirror House, a pod koniec przez nową jaskinię, aby wreszcie otworzyć drzwi do mety. Oboje mogli znaleźć ani jednego iskrzący przedmiotu, który by przypominał kamień w ciągu tych kilku minut.

Na początku Amy jest w dobrym nastroju razem z Soniciem i nawet ma czas, aby cieszyć się przejażdżką Twinkle Coaster, ale jeździ już zbyt wiele razy, przez co zapada w sen.

“Hej, nic ci nie jest? Co to za życzenie, które tak się starasz spełnić?” – zapytał się Sonic
“Nie, jest wszystko w porządku… Przede wszystkim, uwielbiam ten rodzaj sennej i cudownej magii… Nie wiem, co z tego wyjdzie, ale jestem pewna, że to dobry pomysł. Już połowa moich życzeń się dzisiaj spełniła…” – wymamrotała w odpowiedzi Amy będąc jeszcze jedną nogą w śnie
“Połowa czego?”
Nie! Nic! Po prostu bardzo chcę znaleźć ten błyszczący kamień!

Gdyby pojechała, choć kawałek dalej, Amy mogłaby naprawdę by się już załamać.

“Właściwie, myślę, że mam jeszcze jeden pomysł.” – z westchnieniem powiedział Sonic – “Tak w sumie to doskonale wiem, gdzie ten kamyk jest. Chodźmy, dobrze?”
“Co?… Idziemy?”

“Czy nie byłoby bardziej satysfakcjonujące pójść i poprosić go ładnie przed nim?” – pomyślała na głos Amy – “Nie o to mi chodziło.”
“Co?” – zapytał szybko Sonic
“Co?” – odpowiedziała równie szybko Amy

Nagle Sonic chwyta Amy i zaczyna biec z szaloną prędkością. Wbiega na teren Twinkle Coaster, ale wbiega na tory, zamiast wsiąść tak jak wcześniej do kolejki górskiej.

“Trzymaj mocno, dobrze?”

Amy trzyma się mocno pomimo prędkości, która dla Sonica jest codziennością. Niebieski Jeż, z drugiej strony, wygląda chłodno i spokojnie, gdy biegnie między iglicami zamku, przez Mirror House i we wszystkich innych kierunkach. Biegnie coraz szybciej i nie wygląda, aby Sonic miał się zaraz gdzieś zatrzymać lub wyhamować.

Błyszczące niebo i ziemia wirują wraz z zawrotnym przyspieszeniem, a iluminacje obok szyn stają się wieloma splecionymi pasmami światła, które odlatują za nimi jeden po drugim. Czy to jest świat, który Sonic widzi cały czas?

To wszystko dzieje się tak nagle. Serce różowej Jeżycy chce wyrwać się z piersi, bijąc w szaleńczym tempie, ale Amy jest zbyt zajęta martwieniem się o to pośród tej pędzącej burzy.

“Tak, wiedziałem, że to tu jest!”

Sonic zatrzymuje się nagle przy szynie w pobliżu wyjścia z podziemnej jaskini. Spogląda na róg zewnętrznej ściany i delikatnie odstawia roztrzęsioną Amy na ziemię.

“Dlaczego nagle przybiegłeś tutaj? Nie, to nie jest… Tak!” – powiedziała nie wiedząca wciąż co się dzieje wokół niej Amy

Amy miała zamiar od razu zaprotestować, ale Sonic skłania ją do spojrzenia w jeden konkretny punkt na ścianie.
Był tam szaro-czarny kamień szlachetny do połowy zakopany w zewnętrznej ścianie jaskini.

“Po raz pierwszy widzę Szmaragd Chaosu.” – stwierdziła nie dowierzając różowa Jeżyca
“To jest właśnie ten słynny siedmiokolorowy kamień.” – odpowiedział bez namysłu Sonic
“Jak on się tu znalazł?”
“Cóż… Wygląda na to, że stracił swoją moc i jest teraz szary.”

Właśnie wtedy, kolejka, do której Sonic nie wsiadł, wbiegając na torowisko przejechała obok nich otwierającym tym samym drzwi wyjściowe z jaskini i równie prędko wyjechała na zewnątrz. Szmaragd Chaosu zaczął błyszczeć w siedmiu kolorach pod wpływem światła słonecznego.
Amy sapnęła z wrażenia.

“To tylko chwila, prawda! Nic dziwnego, że tak trudno było go znaleźć, a jednak ja go znalazłem!”

Gdy wszystkie tajemnice zostały rozwiązane, Emmy zapytała z niepokojem, wpatrując się w ciemny Szmaragd Chaosu. – “Czy ten Szmaragd Chaosu… Czy on kiedykolwiek zacznie znowu działać?”
“Och, po krótkim odpoczynku znów będą błyszczeć! Może wypowiesz życzenie?” – wytłumaczył jej Sonic
“Nie, nie życzę sobie. Nie, nie chcę.”

Po tych słowach Amy Rose odwróciła głowę i przez chwilę patrzyła w dal, po czym kontynuowała z chytrym uśmiechem.

“Tak wiele się dziś spełniło…”
“To dobrze.”
“Tak. Świetnie się dziś bawiłem! …ale Szmaragdy Chaosu nie mogą pozostać bez opieki.”
– kontynuuje swój wywód Amy – “Byłoby jednak nierozsądne, gdybyśmy zabrali ‘siedmiokolorowy kamień’, na który tak wielu ludzi czeka z niecierpliwością.”

Przy wejściu do Twinkle Park obaj są pogrążeni w myślach, ale po chwili zastanowienia Sonic mówi całkiem rzeczowo: “No cóż. Nie wiem. Ja po prostu go zostawię w spokoju. Wiemy, że tu jest i możemy po niego zawsze wrócić, gdy będziemy go bardzo potrzebować.”
“Jesteś tego pewien, Sonic? Co jeśli Eggman go zabierze?…”
“Ha! Wtedy go odzyskam!” – odpowiedział z naturalną dla siebie pewnością siebie Sonic

Amy patrzy na niego z lekką podejrzliwością i się śmieje. Dla Sonica pokój na świecie i walka z Eggmanem to tylko dwie z jego ekscytujących przygód, które kocha tak bardzo, że nie może się nimi nasycić jak bardzo szalone i niebezpieczne by nie były.

“I to wszystko, dzięki Sonicowi…” – pomyślała Amy

“Jestem pewna, że zrozumiesz. Trzeba będzie wrócić i jeździć na Twinkle Coaster co jakiś czas, aby upewnić się, że Szmaragd Chaosu jest bezpieczny! Prawda? Do zobaczenia w następną niedzielę na… Co jest?!”

Amy ogląda się wokół siebie i zanim się zorientowała, Sonica już przy niej nie było. Została tylko po nim kolumna wiatru, która unosi się i opada. Daleko już od niej, niebieski Jeż biegnie po dachach budynków w Station Square.

sega.sonic.jp

Źródło: sega.sonic.jp

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
AniTrochęFioletowy
Mówią mi Fioletowy, a jednak AniTrochęFioletowy ¯\_(ツ)_/¯
Artykuły: 97