Hanami i nowe tapety z Tailsem od Tomoko

Konnichiwa, ohayou lub konbanwa, jeśli czytacie ten tekst wieczorem 🙂

Zaczął się marzec, więc coraz bliżej okres kwitnienia wiśni japońskiej zwanej Sakura, a co za tym idzie, coraz bliżej Święto Hanami, co znaczy po japońsku dosłownie oglądanie kwiatów. To tradycyjne święto polegające na podziwianiu i uważnym przyglądaniu się kwiatom oraz docenianiu ich piękna przypada na okres od 26 kwietnia do 5 maja. Jest to bardzo stare święto sięgające VII wieku naszej ery. Do XV wieku tradycja ta rozprzestrzeniała się wśród obywateli Japonii, począwszy od rodziny cesarskiej, aż po zwykłych mieszkańców miast. Jeden z cesarzy ery Edo, Yoshimune Tokugawe podobno zasadził tysiące drzew wiśni, by podzielić się ich pięknem z podwładnymi. Dzisiaj Sakura Hanami kojarzy się z radością, ulotnością chwili i zadowoleniem z życia. Przypomina piknik, gromadząc rodziny i znajomych w parkach, gdzie wspólnie podziwiają przyrodę, odpoczywają i spożywają ulubione potrawy ze specjalnie na tę okazję skomponowanych koszyków z jedzeniem zwanych bento.

Tomoko oprócz przekazania nam informacji o najnowszym wallgami, planuje kiedyś wybrać się na górski szlak Chun-nan i zachęca do tego, gdyż jest to wspaniałe miejsce do obserwowania kwitnących wiśni.


A teraz przejdźmy do właściwej treści. Zgodnie z zapowiedziami wraz z początkiem marca ukazało się kolejne wallgami na wasze telefony komórkowe, jak i komputery PC. Tym razem przyszła kolej na Tailsa.

Smartfon
PC

Ilustracja przedstawiająca naszego dwuogoniastego liska jest niezwykła. Tails został w niej uchwycony, w momencie, jak gdyby zatrzymał się podczas biegu lub lotu, zauważywszy coś ciekawego, lub może coś właśnie odkrył? Kolejny genialny pomysł?

Chyba się wszyscy również zgodzimy z Tomoko, że Tails oprócz tego, że jest małym, fajnym liskiem, jest również bardzo dobrym przyjacielem, który zawsze jest niedaleko, gdy go potrzebujesz. Kolejną rzeczą, o której wspomina Tomoko, jest jego świetny dialog w Sonic Frontiers. Tails podczas rozmowy z Coco, która zmagała się z depresją, udowadnia, że oprócz bycia super fajnym i bystrym mechanikiem, jest również osobą, która rozumie uczucia słabszych osób i potrafi okazać im wsparcie.

Jeśli tak jak my jesteście zainteresowani kolejnymi wallgami, tym razem z Tailsem to zapraszamy na Sonic Channel i ponawiamy apel Sonic Team, o to, by nie dzielić się tapetami bezpośrednio, tylko zawsze podawać linka.

Źródła: japanese visitseoul, Sonic Channel

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Sally
Artykuły: 51