HYENAS i Hero-Ki jako cosplayer Sonica

SEGA i Creative Assembly pracują nad nową wieloosobową strzelanką Hyenas.

Akcja gry rozgrywa się w odległej przyszłości, w której ziemia już nie nadaje się do zamieszkania. Ludzie, którym udało się opuścić dawny dom, zamieszkują w kosmicznych slumsach, są jednak i inni, bogaci i wpływowi, którzy znaleźli dla siebie miejsce w kolonii na marsie. Cenią sobie oni przedmioty związane z dawnym życiem na ziemi, a także wszelkie rzeczy związane z ziemską popkulturą. Dla nich to potężne statki, zwane Grabostatkami, kursują między ziemią, a marsem i odzyskują z naszej dawnej planety wszelkiego rodzaju artefakty. Statki te ochraniają oddziały bezpieczeństwa zwane MURF. Ludzie Ci nie mają lekkiego życia, bowiem cenny ładunek kusi wiele osób, a w szczególności bandy Hien, które zrobią wszystko, by położyć swe łapy na cennych skarbach Grabostatków.

Hyenas to wieloosobowa strzelanka nastawiona na współpracę i umiejętne wykorzystywanie zdolności. Gracze wcielają się w unikatowych bohaterów, z których każdy dysponuje swoim wyjątkowym zestawem umiejętności, uzbrojenia i historią. Każdy bohater faworyzuje również odmienny styl rozgrywki. Jedni skupiają się na zręcznym i cichym eliminowaniu wrogów, efektownym wynoszeniu łupów lub są również bohaterowie, którzy pełnią rolę tak zwanych supportów, wspierając swoją drużynę.

Gracze, rozpoczynając rozgrywkę, tworzą cztery trzyosobowe drużyny, których celem się zinfiltrowanie powracającego z ziemi na marsa Grabostatku. Muszą dostać się do znajdującego się na pokładzie skarbca i wykraść przewożony ładunek. Przeszkadzać im w tym będą wspomniane siły ochrony, zwane w świecie gry MURF, a także rywalizujące drużyny.

SEGA wraz z Creative Assembly zaprezentowała ostatnio najnowszego bohatera gry, cosplayera o nicku Hero-Ki. Jest to postać dysponująca zdolnością całkowitej zmiany swego wyglądu w celu uniknięcia niebezpieczeństwa, przekradnięcia się do jakiegoś trudno dostępnego miejsca lub zmylenia wrogiej drużyny i zaatakowania ich z zaskoczenia.

Hero-Ki

„Na Ziemi Hero-Ki, dzięki cosplayowi i swojej aktywności charytatywnej, był niejako celebrytą, jednak po ewakuacji na Skazę musiał wykorzystać swoje umiejętności w kierunku bardziej nikczemnych działań. Hero-Ki uzbrojony jest w odpowiednio zmodyfikowaną kamerę, by przechwycić obraz celu i go cosplayować, może wykorzystywać swoje zamiłowanie do przebrań, by unikać zagrożeń i posiłkować się otoczeniem. Tylko najbardziej spostrzegawczy rywale będą w stanie dostrzec wskazówki sugerujące prawdziwą tożsamość Hero-Ki” – czytamy w opisie postaci.

Hero-Ki w swojej oryginalnej formie jest cosplayerem Sonica, fanem SEGI i retro gamingu. Bohater ubrany jest w strój Sonica z zawieszkami Amy, Tailsa i Knucklesa, a jego naramiennikami to pady od Sega Megadrive.

Gra ma mieć premierę w tym roku. Sam produkt jest grą-usługą, a to znaczy, że twórcy na bieżąco będą wydawać do niego darmowe lub płatne dodatki. Tytuł ma być dostępny na takich platformach jak PC (Steam oraz Epic Games), PS4/PS5, Xbox One, Xbox Series X|S.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Hyenas.

Źródła: EuroGamer, GameInformer, SoahCity

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Sally
Artykuły: 51