Japońskie “Sonic X” trafi na Blu-ray

Discotek zapowiedział, że odrestaurowana wizualnie i dźwiękowo wersja wszystkich 78 odcinków z dopracowanymi angielskimi napisami trafi do sprzedaży już kolejnej zimy.

Discotek, jako amerykańska marka zajmująca się licencjonowaniem, tłumaczeniem i wydawaniem japońskich produkcji telewizyjnych na północnoamerykański rynek nośników domowych, pochwaliła się ostatnio na swoim Twitterze licencją na serial “Sonic X”. Był to dopiero wstęp do bogatego opisu tego, co zamierzają z nią dalej zrobić.

Każdy z 78 odcinków został “odrestaurowany w największym możliwym stopniu” – edytorzy pracowali na wideo najwyższej jakości, jakie udało się zdobyć, a zapis odbył się w jakości SD-BD. Podobnie z dźwiękiem – korzystano z wielokanałowego formatu audio 5.1 przy wszystkich plikach, które zachowały go ze starych JP Hi-Spec DVD. W innych przypadkach odtwarzano efekt za pomocą miksu kanałów stereo.

Na uwagę zasługują też angielskie napisy. Jest to wersja z serwisu streamingowego Hulu, jednak poprawiona i bardziej dopieszczona – dodano tłumaczenie znaków drogowych, zapowiedzi bloków reklamowych oraz zajawki kolejnego odcinka.

Szanująca się płyta Blu-ray nie mogłaby się obyć także bez czegoś ekstra. Tutaj będziemy mogli obejrzeć pełną sekwencję otwierającą i zamykającą oraz oba piloty serii, na podstawie których Sega miała wybrać styl i historię planowanego serialu. Każdy z nich w dwóch wersjach językowych, japońskiej i angielskiej, a przy tym oczywiście również w najwyższej możliwej jakości.

Radość polskich fanów z odnalezienia zdubbingowanej wersji “Sonic X” pokazuje, że pomimo prawie 20 lat na karku serial wciąż cieszy się popularnością. Teraz mamy znak, że nie brak mu wielbicieli również za granicą.

Źródło: Discotec Media – Twitter

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Arici Albastru
Rozpędź się, ściana sama się znajdzie.
Artykuły: 59