Klasyczne gry z Soniciem będą wycofane ze sklepów cyfrowych

Podczas gdy wszyscy radują się ożywieniem wokół Sonic Origins (o którym mogliście przeczytać u nas tutaj), Sega czyści alternatywne źródła dystrybucji, w których mogliśmy zaopatrzyć się w piątkę dwuwymiarowych klasyków.

Jeszcze niedawno mogliśmy uważać Sonic Origins za interesującą pozycję kolekcjonerską. To jednak zmieniło się wczoraj, gdy Sega w oficjalnym komunikacie prasowym ogłosiła, że 20 maja wszystkie indywidualnie wydane wersje Sonic 1, 2, 3 & Knckles oraz CD znikną ze Steama, Xboxa, Playstation 3 i Playstation Now. Wiadomość nie dotyczy wydań SEGA AGES 1 i 2 na Switchu, podobnie jak mobilnych Soniców 1, 2 i CD na iOS i Androida. Co do sklepów 3DS-a brak informacji, one jednak tak czy inaczej zostaną wyłączone następnej wiosny.

Nie trudno zauważyć tu związek z wznowioną właśnie promocją nowej kolekcji, której indywidualne starsze (i tańsze) wydania mogłyby utrudnić rozwinięcie skrzydeł. Na japońskim Sonic Channel marka, choć nie nazywa rzeczy po imieniu (a powód masowego wycofania gier określa mianem “różnych okoliczności”), otwarcie zachęca do zapoznania się z Sonic Origins, zachwalając nową jakość na dużym ekranie i urozmaicenie klasycznego trybu o trzy łatwiejsze. Na tej samej stronie znajdziemy listę usuwanych tytułów. Z jakiegoś powodu nie ma na niej Sonic CD, ale Sonic Stadium uważa to za niedopatrzenie.

Źródła: Sonic Stadium, Sonic Channel

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Arici Albastru
Rozpędź się, ściana sama się znajdzie.
Artykuły: 56