Krótki maraton w świetle księżyca

Wstawaj z miejsca, Sonic do aktywności zachęca!

“Heh, nawet nie wiecie co wspaniałego każdego wieczoru tracicie.” To powiedziałem pewnego dnia moim przyjaciołom, którzy zazwyczaj o tej porze siedzą w domach. Cóż, jedni wolą siedzieć, zaś inni wolą biegać, jak ja. Lubię z samego ranka przed śniadaniem wybiegnąć z domu i rozejrzeć się jak świat budzi się do życia. Lecz jak to mówią, jak masz ze sobą kompana to masz podwójną frajdę z tego co robisz. Mój mały braciszek nie za bardzo przepada za wstawaniem o tak wczesnych godzinach co ja, więc zazwyczaj poranny bieg wykonuję samotnie. Wieczorem zaś, to już jest inna para kaloszy.

Po zagraniu kilku rundek na konsoli wyjrzałem przez okno i bah, piękna pogoda i wielki księżyc wita do wyjścia na zewnątrz. Trudno mi było nie przyjąć takiego zaproszenia, więc wybiegłem szybciorem z domu szukając nowych przygód. Nie żałowałem tej decyzji, ta noc była przepiękna. Rześkie powietrze, gwieździste niebo, spadające płatki kwiatów z drzew no i gigantyczny księżyc rzecz jasna, ta chwila mogłaby trwać wiecznie. Pewnie byłoby jeszcze lepiej, gdyby Tails ze mną był, aaaale nie zawsze przecież ma się wszystko co chce, czyż nie? Po takim biegu, ciasteczka księżycowe smakowały obłędnie.

Tym oto przyjemnym wspomnieniem chcę Was zachęcić do tego, abyście przynajmniej dwa razy w tygodniu wyszli z domu, albo z samego rana, albo wieczorem i pozwolili się wyciszyć, pozbierać myśli, łyknąć świeżego powietrza, podziwiać przyrodę. Będziecie mieli wtedy lepsze samopoczucie, nabierzecie więcej pozytywnych myśli, poukładacie w głowach wiele spraw, które Was trapią. Tylko zyskacie i niczego nie stracicie.

Sonic the Hedgehog – Festiwal Księżyca 2022

Święto Środka Jesieni – Festiwal Księżyca

Festiwal Księżyca odbywa się co roku 15 dnia ósmego miesiąca księżycowego w Chinach. Te święto inaczej jest nazywane Świętem Środka Jesieni. Festiwal polega na tym, że w tym dniu cała rodzina i przyjaciele jednoczą się i zasiadają przy wspólnym stole. Dziękują za dobre plony i możliwość spędzenia czasu razem. Na deser jedzone są ciasteczka księżycowe, zaś wieczorem wychodzą na zewnątrz i wspólnie podziwiają księżyc.

Z festiwalem związana jest jedna z legend, która mówi o Chang E i Hou Yi.

Według starożytnych historii kiedyś na świecie było dziesięć słońc które wysuszały ziemie i powodowały cierpienie wśród ludzi. Pewnego dnia wybitny łucznik Hou Yi wspiął się na górę Kunlun i zastrzelił dziewięć z nich. W nagrodę bogini nieba Wangmu dała Hou Yi eliksir umożliwiający pobyt w niebie, dzięki czemu mógłby stać się nieśmiertelny. Hou Yi nie chciał zostawiać swojej żony Chang E samotnej na ziemi, dlatego przekazał jej eliksir do przechowania. Jeden z jego prześladowców – Fengmeng włamał się do domu Chang E i chciał wykraść eliksir. Ona chcąc ochronić dar od bogini nieba przed chciwym złoczyńcą wypiła jego zawartość i udała się do nieba – zostawiając ukochanego męża na ziemi. Hou Yi co roku z okazji święta księżyca urządza przyjęcie mając nadzieję na spotkanie i ponowne zjednoczenie z ukochaną.

czasnachiny.pl

Źródło: SonicOfficialJP – Twitter, czasnachiny.pl

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Tails
🛩️Lecę wyżej i nigdy się nie poddaję🛩️
Artykuły: 161