Najstarsze szkice Tailsa ujrzały światło dzienne

Najstarsze szkice Tailsa ujrzały światło dzienne

Podczas prac archiwizacyjnych nad “Sonic the Hedgehog (1993)” (popularnie Sonic SatAM) produkcji DiC, konserwator Fieryfurnace odkrył nieopublikowane nigdzie dotąd dzieła.

Wyjątkowe znalezisko pochodziło z pudełka z materiałami referencyjnymi, które SEGA of America wysyłała DiC podczas tworzenia pilota SatAM, prawdopodobnie już w kwietniu 1992 roku. Był to jeden z pakietów plików z produkcji serialu, które Fieryfurnace miał za zadanie przejrzeć i skatalogować. Szczegółami dzieli się na swoim Twitterze.

Większość z nich wyszło spod ręki projektanta lisiego przyjaciela Sonica – Yasushi Yamaguchi, znanego też jako Judy Totoya. Uzupełniają go dwa projekty Moore & Price Design, natomiast ostatni to propozycja okładki pudełka gry Sonic 2, wykonana przez amerykańskiego artystę Grega Martina.

Yasushi Yamaguchi

Porównanie szkiców Yasushiego na przestrzeni czasu – Sonic Retro

Moore & Price Design

Szkic został stworzony 7 kwietnia 1992 roku przez Moore & Price Design, zaś został wysłany 22 kwietnia 1992 roku przez SEGĘ do DiC
Szkic został stworzony 7 kwietnia 1992 roku przez Moore & Price Design, zaś został wysłany 22 kwietnia 1992 roku przez SEGĘ do DiC

Greg Martin

Da się zauważyć, że w przypadku Yamaguchiego jego lisek był o wiele bardziej puszysty i futrzany niż był w ostatecznym projekcie. Sam autor wypowiedział się o tym na Twitterze:

To są najwcześniejsze rysunki z pozami postaci. Ponieważ okres rozwoju Sonic 2 był krótki, użyliśmy tych rysunków jako bazy i udoskonalaliśmy projekt w miarę tworzenia gry.

Judy Totoya – Twitter

Wszystkie te i przyszłe grafiki, które uda się odzyskać w przyszłości, zostaną zeskanowane i zebrane na ogólnie dostępnym Dropboxie, przeznaczonym specjalnie na materiały wysłane przez SEGĘ do DiC. Jeżeli chcecie zobaczyć więcej materiałów związanych z Sonic SatAM to zapraszamy do przejrzenia materiałów tego samego autora, które także znajdują się na Dropboxie. Więcej o poszukiwaniach i konserwacji materiałów z kreskówki możecie dowiedzieć się na forum SonicRetro.org.

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Arici Albastru
Artykuły: 41