Najstarsze szkice Tailsa ujrzały światło dzienne

Podczas prac archiwizacyjnych nad “Sonic the Hedgehog (1993)” (popularnie Sonic SatAM) produkcji DiC, konserwator Fieryfurnace odkrył nieopublikowane nigdzie dotąd dzieła.

Wyjątkowe znalezisko pochodziło z pudełka z materiałami referencyjnymi, które SEGA of America wysyłała DiC podczas tworzenia pilota SatAM, prawdopodobnie już w kwietniu 1992 roku. Był to jeden z pakietów plików z produkcji serialu, które Fieryfurnace miał za zadanie przejrzeć i skatalogować. Szczegółami dzieli się na swoim Twitterze.

Większość z nich wyszło spod ręki projektanta lisiego przyjaciela Sonica – Yasushi Yamaguchi, znanego też jako Judy Totoya. Uzupełniają go dwa projekty Moore & Price Design, natomiast ostatni to propozycja okładki pudełka gry Sonic 2, wykonana przez amerykańskiego artystę Grega Martina.

Yasushi Yamaguchi

Porównanie szkiców Yasushiego na przestrzeni czasu – Sonic Retro

Moore & Price Design

Szkic został stworzony 7 kwietnia 1992 roku przez Moore & Price Design, zaś został wysłany 22 kwietnia 1992 roku przez SEGĘ do DiC
Szkic został stworzony 7 kwietnia 1992 roku przez Moore & Price Design, zaś został wysłany 22 kwietnia 1992 roku przez SEGĘ do DiC

Greg Martin

Da się zauważyć, że w przypadku Yamaguchiego jego lisek był o wiele bardziej puszysty i futrzany niż był w ostatecznym projekcie. Sam autor wypowiedział się o tym na Twitterze:

To są najwcześniejsze rysunki z pozami postaci. Ponieważ okres rozwoju Sonic 2 był krótki, użyliśmy tych rysunków jako bazy i udoskonalaliśmy projekt w miarę tworzenia gry.

Judy Totoya – Twitter

Wszystkie te i przyszłe grafiki, które uda się odzyskać w przyszłości, zostaną zeskanowane i zebrane na ogólnie dostępnym Dropboxie, przeznaczonym specjalnie na materiały wysłane przez SEGĘ do DiC. Jeżeli chcecie zobaczyć więcej materiałów związanych z Sonic SatAM to zapraszamy do przejrzenia materiałów tego samego autora, które także znajdują się na Dropboxie. Więcej o poszukiwaniach i konserwacji materiałów z kreskówki możecie dowiedzieć się na forum SonicRetro.org.

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Arici Albastru
Rozpędź się, ściana sama się znajdzie.
Artykuły: 57