Nowa soniczna mobilka na horyzoncie?

Jak odkryli redaktorzy z Tails’ Channel na podstawie nowego wewnętrznego materiału filmowego, sporo wskazuje na to, że SEGA pracuje nad nową darmową grą mobilną o nazwie Sonic Toys Party. Zgodnie z warunkiem użytkownika Twittera/X, Midori, który dostarczył tę informację, Tails’ Channel nie udostępnił owego materiału, zdecydowało się też nie ujawniać tożsamości studia, zajmującego się tworzeniem gry, oczekując na oficjalny komentarz wydawcy.

Wewnętrzny materiał z rozgrywki, z którym oprócz Tails’ Channel miało okazję zapoznać się również Insider Gaming, przedstawiał Sonica i jego przyjaciół, rywalizujących na torze przeszkód i walczących z bossami, gdzie wygrywa ten, kto utrzyma się najdłużej. Jednominutowy klip zapowiadał szereg wyzwań, które oprócz trybu przetrwania oferują wyścigi i zbieranie pierścieni. Wśród wspomnianych postaci pojawił się Sonic, Tails, Knuckles, Amy Rose i Shadow, a także Dr. Eggman i Metal Sonic, których projekty wydają się kontynuować styl filmików Sonic & Friends oraz figurek Nendoroid od Good Smile Company.

Elementy społecznościowe gry sugerują inspirację niezwykle popularnym Fall Guys, battle royale’em z 2020 autorstwa Mediatonic, urozmaiconą mechaniką platformową i szczegółami unikalnymi dla serii Sonica. Istnieją też przypuszczenia, że pierścienie będą odgrywały również rolę waluty do odblokowywania skrzyń z nowymi kostiumami, emoji buddles (wyświetlanych nad głową postaci), tańców postaci, dodatkowych tras i innych. Materiał filmowy zdaje się również potwierdzać plotkę w mediach społecznościowych o jakiejś mobilnej grze usłudze (live-service), której premierę planuje się na lato 2024 roku.

W przeciwieństwie do poprzednich jeżowych tytułów na urządzenia mobilne, nowa gra podobno nie została powierzona zespołowi SEGA HARDlight – brytyjskie studio ma być teraz zajęte produkcją popremierowej zawartości dla ekskluzywnego dla Apple Arcade Sonic Dream Team. Tak samo w projekt nie jest zaangażowane fińskie Rovio Entertainment, przejęte przez SEGĘ w zeszłym roku, pomimo że mobilne gry takie jak Angry Birds to ich specjalność. Tym samym nie ma też pewności, czy zostanie tu wykorzystany “Beacon” autorstwa Rovio, wewnętrzny zestaw narzędzi deweloperskich używany w wielu grach Angry Birds, choć SEGA obiecała wprowadzić go w przyszłych mobilnych tytułach. Użytkownik, od którego pochodzi news, twierdzi, że Sonic Toys Party zostało powierzone studiu badawczo-rozwojowemu SEGA Corporation, której nazwa nie jest jednak znana.

Tails’ Channel nie jest jeszcze w stanie potwierdzić odkryć Midori, a SEGA wciąż nie wypowiedziała się w tej sprawie. Wiadomo jednak, że wydawca nie zamierza zwalniać tempa w promocji Niebieskiego Jeża i rok 2024 ma być przepełniony rozmaitymi “transmedialnymi” inicjatywami i kolaboracjami z innymi markami. Chęć wydania “kilku nowych tytułów mobilnych” dla Sonica została już oficjalnie ogłoszona, a nie brak plotek co do trwających już teraz prac nad grami dla Apple Arcade i Netflix Games.

Sonic Toys Party ma zostać wydane na różnych platformach, na urządzeniach z systemami iOS i Android. Obecnie nie jest jednak wiadomo, kiedy zostanie oficjalnie zapowiedziana.

Źródła:
Insider Gaming, Tails’ Channel

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Arici Albastru
Rozpędź się, ściana sama się znajdzie.
Artykuły: 57