Nowy relaksujący album “Sonic & Chill”

Szukacie relaksu po ciężkim dniu w pracy lub w szkole? Jeśli tak to mamy dla was dobrą wiadomość. Wytwórnia muzyki remiksowej GameChops razem z artystą Funk Fiction oddają w wasze łapki nowy album, pełen relaksującej muzyki.

Znajdziecie tutaj 14 utworów pochodzących z klasycznej ery Sonica, od oryginalnego Sonic the Hedgehog przez Sonic R, Adventure, aż po Manię. W tym również dwa oryginalne utwory skomponowane przez Funk Fiction.

Funk, znany również jako Pejman Roozbeh, jest rozpoznawalny ze swoich charakterystycznych funkowych syntezatorów i rytmów. Na pewno kojarzycie go z utworów do takich gier jak Sonic Before Sequel i Sonic After the Sequel, a także No Straight Roads, Omega Strikers, Necro Dancer i wielu innych. Jego styl sięgający między innymi od miejskiego popu przez RnB i wiele innych, łączy się idealnie z kultowymi utworami serii, tworząc coś zupełnie nowego i niesamowitego. 

W albumie oczywiście wyróżniono także innych kompozytorów i muzyków jak:


Jun Senoue jest gitarzystą i kompozytorem ścieżek dźwiękowych do gier komputerowych. Najbardziej znany z serii gier pt. Sonic the Hedgehog. Aktualnie mieszka w San Francisco w Stanach Zjednoczonych.


Masato Nakamura to japoński muzyk, gitarzysta basowy i producent muzyczny. Jest członkiem jpopowego zespołu Dreams Come True, który powstał w 1988 roku i sprzedał ponad 50 milionów płyt. Skomponował także ścieżki dźwiękowe do gier wideo Sonic the Hedgehog i Sonic the Hedgehog 2.


Tee Lopes portugalsko-amerykański kompozytor, specjalizujący się głównie w grach wideo. Najbardziej znany jest ze swojego wkładu w serię Sonic the Hedgehog, która rozpoczęła się od gry wideo Sonic Mania z 2017 roku.


SEGA Sound Team oficjalny wewnętrzny zespół Segi od 1988 do 1993 roku, specjalizujący się w rockowych wersjach motywów gier zręcznościowych Sega na japońskich składankach i występach na festiwalach.


Richard Jacques brytyjski kompozytor i producent muzyczny. Znany jest głównie z tworzenia muzyki do gier komputerowych, lecz tworzy także muzykę do filmów i reklam. Współpracował przy większości gier o Sonicu.Album dostępny jest w niemal wszystkich serwisach internetowych jak Spotify czy Apple Music, ale również GameChops planuje wydać go w formie winylowej dla wszystkich kolekcjonerów i tych, którzy chcą cieszyć się najlepszym odbiorem. Możemy zapytać, dlaczego Winyl, a nie CD skoro z technicznego punktu widzenia jest wyraźnie lepsza? Cóż wyjaśnienia możemy szukać u inżyniera dźwięku Adama Gonsalvesa, według którego średniej klasy dźwięki z płyty winylowej zapewniają cieplejsze, przyjemniejsze i bardziej realistyczne brzmienie dla naszych uszu. Może więc warto z tej okazji zaopatrzyć się w gramofon i posłuchać nowego albumu właśnie z winylka. Poniżej prezentujemy spis utworów, a także link do YouTube.Postaramy się również, poinformować was jak tylko pojawi się wydanie winylowe. Chill!

Źródła: gamechops.com, segaretro.org – link 1, link 2, link 3, link 4, link 5, twitter.com

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Sally
Artykuły: 53