Plotka: Trzy nowe tytuły z Sonica na urządzenia mobilne

Miłośnicy Niebieskiego Jeża ciągle czekają na jakieś nowe gry związane z ich ukochanym uniwersum. Nie ma znaczenia czy będzie to przygoda oficjalna, czy też stworzona przez fanów. Są spragnieni nowych gier, które będą mogli wychwalać i dyskutować o nich na forum bądź też na serwerze Discord poświęconym serii. Dla tych, którzy ciągle czują niedosyt, jest nadzieja, albowiem pogłoski donoszą o trzech nowych tytułach na urządzenia mobilne od SEGI, które aktualnie są w produkcji.

Użytkownik @MbKKssTBhz5, który podzielił się na platformie X (Twitter) informacjami na temat tworzonych przez SEGĘ gier z Soniciem, to także osoba, która udzieliła informacji na temat Persona 3 Reload oraz “Persona 5 Tactica” od Atlus, zanim te zostały jeszcze zapowiedziane. Tym razem przybywa z informacjami, że SEGA tworzy trzy zupełnie nowe tytuły, które będą dostępne wyłącznie na telefony komórkowe.

Gra, która pojawi się na platformie Apple Arcade, ma być tytułem sportowym, jednak na ten moment nie wiadomo o niej zbyt wiele. Drugi tytuł to gra towarzyska podobna do Fall Guys i Stumble Guys. Ma zostać wydana na początku lata i bardzo możliwe, że wyjdzie zarówno na telefony Apple jak i systemy z Androidem. Na koniec warto też wspomnieć o trzeciej grze, która ma się skupić na Chao i będzie ona na wyłączność platformy Netflix. Tak samo jak z dwoma poprzednimi tytułami, nic o niej nie wiemy.

Niektórzy spekulowali jeszcze wcześniej, że te gry mobilne będą tworzone przez Rovio, twórców serii Angry Birds, jednak okazało się to nieprawdą. MbKKssTBhz5 na Twitterze także informuje, że w przyszłości będzie więcej gier ekskluzywnych na platformy streamingowe.

Potencjalna decyzja SEGI o produkcji kolejnych gier mobilnych raczej nikogo nie dziwi. Wydany w grudniu ubiegłego roku Sonic Dream Team zrobił niemałą furorę nie tylko w społeczności Sonica, ale także poza nią, przez co mógł zaciekawić osoby, które nie były dotychczas zbytnio zainteresowane serią o Niebieskim Jeżu i jego przygodach. Zysk jaki mogą przynieść gry na telefony był również przyczyną zakupu Rovio i powstania mobilnego portu Sonic Mania Plus.

Dyskusyjną kwestią może być natomiast sama ekskluzywność gier. Z jednej strony umowa z Apple i Netflixem na wyłączność może przynosić firmie SEGA duże zyski, jednak z drugiej strony, jest to bariera dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na abonamenty. Nie nam jednak to oceniać.

Przypominamy, że wszystko to jest niczym więcej jak niepotwierdzonymi informacjami i mogą się okazać całkowicie nieprawdziwe.

Źródło: @MbKKssTBhz5 – X, Sonic Stadium, mynintendonews.com

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Diog
Artykuły: 24