Płyta główna dla fanów Sonica od ASRock

Producent gamingowych płyt głównych ASRock ma zamiar wkrótce wypuścić na rynek płytę dedykowaną dla fanów Sonica. Co prawda, poniższy produkt nie pojawił się jeszcze na stronie internetowej firmy, ale mamy zdjęcia od użytkownika Twittera momomo_us, które ukazują najprawdopodobniej finalne dzieło gotowe do sprzedaży.

Samo opakowanie prezentuje się świetnie i z pewnością przykułoby uwagę każdego fana Niebieskiego Jeża, gdyby znalazło się na sklepowej półce. Na froncie opakowania znajdziemy Sonica gotowego do podjęcia jakiegokolwiek wyzwania, natomiast z tyłu przedstawiona jest konstrukcja płyty wraz z informacjami technicznymi. Sposób, w jaki wygląda opakowanie produktu to rzecz istotna, lecz nie najistotniejsza. Skupmy się więc na tym co jest w środku.

Kolor czarny i szary wypełnia większą część płyty głównej, lecz znajdziemy także niebieskie paski, które nadają pazura dla całej kompozycji. Logo, złoty pierścień i napis “Sonic” na radiatorach, są to z pewnością cechy charakterystyczne ukazujące do jakich fanów ten sprzęt jest kierowany. Dla oka zostało także dodane podświetlenie ledowe w kolorze niebieskim.

Informacje o parametrach tejże płyty głównej możemy znaleźć na stronie videocardz.com.

To płyta główna w standardowym rozmiarze ATX z dwoma slotami PCIe x16 i czterema slotami pamięci DDR5. Wspiera pamięci o prędkości do 6800 MT/s (w OC) i grafikę ze złączem PCIe Gen5 x16. Karta graficzna zadziała też z mnożnikiem x8 i zaś dysk z mnożnikiem x4 (platforma Intel jest wciąż ograniczona do x16 Gen5). Wspiera procesory Intela 12-stej generacji Alder Lake jak i 13-stej generacji Raptor Lake z socketem LGA1700. Posiada HDMI oraz DisplayPort, więc procesor ze zintegrowaną kartą graficzną także zadziała bez problemu.

videocardz.com

Nie znamy jeszcze ceny ani daty wypuszczenia tego cudeńka, więc musimy cierpliwie czekać.

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
River
Nawet jeśli jesteś na właściwej drodze, to nie osiągniesz nic stojąc w miejscu.
Artykuły: 42