Po 20 latach posąg Sonica z SegaWorld wraca do życia!

Posąg ze wspomnień fanów wraca do życia!

Legendarna figura klasycznego Sonica, uznawana przez dwie dekady za utraconą, została odnaleziona i odnowiona. Już w tym tygodniu można zobaczyć ją na żywo na targach Gamescom w Niemczech.

SegaWorldLondon – Twitter

Dawno dawno temu, w 1996 roku, gdy wydawało się, że rosnącej w siłę SEGI nic nie może powstrzymać, powstał SegaWorld – największy wówczas kryty park rozrywki w Europie. Tematyczny salon gier automatowych położony w dzielnicy rozrywkowej Trocadero, w Piccadilly Circus, zajmował powierzchnię ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych, czarował neonami niczym Spring Yard, a na progu witał nas Sonic pod postacią półmetrowego posągu, z globusem kręcącym się na lewej dłoni. Był to jeden z elementów, które na dobre wyryły się w pamięci szczęśliwców, mających w dzieciństwie szansę odwiedzić ów przybytek.

Gigantyczny rozmach nie zwrócił się Sedze – już po trzech latach niska frekwencja zmusiła Japończyków do sprzedaży miejscówki właścicielom starszego pasażu, którzy przemianowali ją na Funland. Okrojenie przestrzeni i dalsze spadki popularności sprawiły, że z czasem cały imponujący sprzęt został rozsprzedany, a po rekwizytach, takich jak posąg Sonica, ślad zaginął. Odtąd fani żyli w przekonaniu, że statua przepadła bezpowrotnie.

Nikt nie mógł się spodziewać zwrotu akcji po ponad dwudziestu latach. A jednak – SEGA pochwaliła się na platformie społecznościowej X (dawniej Twitter) nie tylko odnalezieniem maskotki, ale i doprowadzeniem jej do pełnej sprawności, z wirującym globusem włącznie. Choć jego stan nie był tragiczny, to zakopana do 2019 roku pod stosami kartonów w czyimś garażu statua wymagała nie tylko troskliwego czyszczenia, ale i naprawienia odłamanej ręki – minutowa relacja przedstawia szeroko zakrojoną renowację przy użyciu klejów i szlifierki. Danny Russell, Menedżer społeczności SEGI, ujawnił, że przedsięwzięcia podjęli się doświadczeni spece z londyńskiej rekwizytorni i charakteryzatorni, 13 Finger FX.

Wpis z video podsumowuje zaproszenie na rozpoczynający się w tym tygodniu Gamescom, w którym SEGA przedstawiła datę premiery wraz z nowym trailerem do Sonic Superstars oraz do ostatniego zapowiedzianego na ten rok DLC fabularnego Sonic Frontiers: The Final Horizon. Lśniący Classic Sonic tymczasem zapewni firmie wsparcie duchowe, ponownie witając jej gości, zupełnie tak jak kiedyś robił to przy wejściu do SegaWorld. W ten sposób popularne targi staną się nie tylko reklamą tego co będzie, ale też oknem na to, co już było.

GIGANTYCZNY Sonic i Death Egg Robot z klocków LEGO

Na Gamescom zobaczycie nie tylko powyżej wspomnianą legendarną figurę z SegaWorld. SEGA w kolaboracji z LEGO przygotowało nam wspaniałe dzieło.

TA DAAAA!

Panie i Panowie, oto przedstawiamy Wam jakże potężnego Death Egg Robota, z jakże małym Soniciem, który szykuję się na prasowanie blach w wielkiej kreacji Dr Eggmana jedząc sobie przy tym przepysznego Chilli Doga.

Obie konstrukcje są imponujące, ponieważ do ich złożenia użyto ponad 380 tysięcy klocków oraz poświęcono 1450 godzin. Nie mniej jednak, młodzi fani odwiedzający Gamescom z pewnością będą zachwyceni.

Źródła: Sonic Stadium, videogameschronicle.com, Wikipedia, gonintendo.com, SegaWorldLondon – Twitter

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Arici Albastru
Rozpędź się, ściana sama się znajdzie.
Artykuły: 57