Sonic Central

Podsumowanie Sonic Central

Plany na 30-lecie Sonica zostały w końcu ogłoszone. Premiera na oficjalnych Sonicowych mediach (Twitch i YouTube) trwał całe dwanaście minut i przekazał nam całkiem sporo informacji na temat przyszłości oraz wszelakich celebracji 30-lecia niebieskiego Jeża.

Wydarzenia i kolaboracje

Pierwszym punktem programu oprócz wypowiedzi Takashi’ego Iizuki oraz Ivo Gerscovicha była zapowiedź darmowego koncertu, który ma mieć miejsce w urodziny Sonica, czyli 23 czerwca 2021. Wystąpić mają na nim specjalni goście: Crush 40, Tomoya Ohtani oraz orkiestra symfoniczna. Następnie ogłoszono ekskluzywny sneak peak podczas Summer Game Fest.

Zapowiedź koncertu

Olimpiada, która w prawdziwym życiu została przesunięta ze względu na sytuację pandemiczną dostanie swoje gry. Oprócz tej gdzie na przeciwko siebie w szranki staje Sonic i Mario, wychodzi realistyczny odpowiednik tego tytułu, czyli OLYMPIC GAMES TOKYO 2020. Tutaj zaprezentowany nam został specjalny kostium, który pozwoli nam zagrać jako niebieski Jeż właśnie. Gra ma być dostępna 22 czerwca 2021.

Kolejnym punktem programu była strategia ekonomiczna, czyli Two Point Hospital. Tutaj do dyspozycji dostaniemy, więcej niż tylko kostiumy. One również będą dostępne dla naszego personelu medycznego, który będzie mógł być przebrany za Sonica, Tailsa, Knucklesa oraz Amy. Dodatkowo do dyspozycji będą specjalne przedmioty, które stylistycznie będą wzorowane na Sonica i udekorują naszą placówkę medyczną. Cały pakiet ma być darmowy i będzie dostępny 30 czerwca 2021.

Ostatnią, ale stosunkowo małą rzeczą będzie pojawienie się Sonica w Lost Judgement. Sonic ma tam być dostępny jedynie w formie grywalnego arcade’a gdzie będziemy mogli sobie zagrać w grę Sonic the Fighters.

Sonic Colors: Ultimate

Nowa wersja Sonic Colors nadchodzi zgodnie z przeciekami, które niedawno miały miejsce. Nowa, odświeżona wersja Colors ma być dostępna do kupienia 7 września 2021 na Xbox Series X/S, Xbox One, PS 4, Nintendo Switch oraz na Epic Games Store. Wersje konsolowe mają zawierać gratis breloczek z Baby Soniciem z filmu Sonic. Szybki jak Błyskawica. Zwykła wersja ma kosztować w przedpremierze 169zł, a wersja Digital Deluxe 189zł w wersji na PC.

Wersja Digital Deluxe ma dodatkowo zawierać:

  • Wczesny dostęp
  • Ekskluzywną muzykę
  • Złote i srebrne elementy customizacji
  • Ekskluzywne ikony gracza
  • Boost ala Sonic Movie

Sonic Colors: Rise of the Wisps

Zaraz po wypowiedzi Rogera Craiga Smitha, który jak wiadomo ostatnio ogłosił swój powrót do roli Sonica w grach, została ogłoszona krótka seria animowana Sonic Colors: Rise of the Wisps. Odcinek pierwszy ma się ukazać latem.

Sonic Origins

Tak jak wiele osób obstawiało pojawił się również trailer gry, która będzie stricte retro. Sonic Origins ma być kompilacją klasycznych gier, czyli Sonic 1, Sonic 2, Sonic 3 & Knuckles oraz Sonic CD. Trailer dodatkowo obiecuje nową zawartość, ale nie zostało konkretnie podane co to jest. W tym przypadku nie zostały podane konkretniejsze informacje.

Dalej zostały podane informacje o kolejnych tytułach, które mają się pojawić na Amazon Luna, ale o tym pisaliśmy już wcześniej, ale dodatkowo na tą platformę zawita Sonic Forces oraz Sonic Mania.

Tytuły mobilne

Sonic Dash, Sonic Forces: Speed Battle oraz Sonic Racing (to na Apple Arcade) dostaną dodatkową zawartość. Po pierwsze Sonic Dash, gdzie będziemy mogli odblokować dwa kostiumy. Oczywiście chodzi tutaj o Pirate Sonica oraz Captain Shadowa oraz odblokować dodatkową urodzinową zawartość.

SonicWindBlue

Sonic Forces: Speed Battle dostanie trochę więcej zawartości niż Sonic Dash. Po pierwsze Sonic będzie mógł się zamienić w ramach swojej umiejętności w Super Sonica. Po drugie wyjdzie specjalny event, który pozwoli nam stanąć w szranki przeciwko swoim znajomym w specjalnym trybie Party Match. W październiku ma się również pojawić nowa grywalna postać, czyli Werehog.

SEGAHardlight – Twitter

Ostatnią informacją w tej kwestii są nowe klasyczne postacie, które mają zostać dodane do Sonic Racing, czyli mobilnego tytułu ekskluzywnego na Apple Arcade, czyli płatnej subskrypcji dla posiadaczy iPhone’a lub iPada.

Sonic Prime

Później pojawia się Joe Kelly z Man of Action, który opowiedział parę słów na temat nadchodzącego na platformę Netflix serialu Sonic Prime, który ma mieć premierę. Skrót informacji, które były znane już od dłuższej chwili.

  • Serial będzie miał 24 odcinki
  • Fabuła serialu będzie się opierała na “ocaleniu multiwersum”
  • Po za tym historia będzie miała też elementy odkrycia samego siebie i odkupienia
  • Animacja jest celowana w przedział wiekowy od 6 do 11 lat, lecz twórcy zapewniają, że fani w wyższym przedziale wiekowym będą się świetnie bawić

Serial ma mieć premierę w 2022 roku. Jedyną stricte nową rzeczą jest logo Eggmana w tle, które się pojawia podczas wywiadu.

Merczyk

Zapowiedziane zostało parę rzeczy, które zostały ogłoszone wcześniej. Encyclo-speed-ia, seria zabawek od Jakks Pacific oraz wisiorki od King Ice. Dodatkowo zostaną srebrne i złote medale z Ampexa, które mają nadejść w 2021 roku.

. King Ice Jewelry

Ostatnia zapowiedź

Ivo Gerscovich wchodzi na “scenę” i już ma kończyć całe wydarzenie, ale brutalnie przerywa mu Takashi Iizuka. Istnie w stylu 25-tych urodzin Jeża, gdzie miał miejsce taki sam motyw z zapowiedzią Sonic Forces. Wielkie ogłoszenie mamy dla was jedną rzecz. Co to tak dokładnie było? Teaser nowej gry, która nawet nie ma nawet tytułu, ale wiemy jedno premiera będzie miała miejsce w 2022 roku. Dodatkowo gra ma się ukazać na PS5/PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC.

O każdej kolejnej informacji oczywiście poinformujemy w właściwym czasie, a całokształt Sonic Central można zobaczyć na oficjalnych Sonicowych mediach. Dodatkowo została uruchomiona strona internetowa poświęcona 30-leciu marki.

Źródła: YouTube – Sonic the Hedgehog, IGN, King Ice Jewelry, SEGAHardlight.

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
AniTrochęFioletowy
Mówią mi Fioletowy, a jednak AniTrochęFioletowy ¯\_(ツ)_/¯
Artykuły: 107