Poznajcie Trip z Sonic Superstars!

Nowa gra od SEGI, która przenosi nas ponownie do ery gier 2D, gdzie rozgrywka i założenia fabularne były proste, a liczba postaci… niewielka. W skład naszej drużyny wchodzi oczywiście jeż Sonic wspomagany przez swojego najbliższego przyjaciela Tailsa, czerwona kolczatka Knuckles i różowa jeżyczka Amy Rose. W drużynie antagonistów natomiast spotkamy jak zawsze (i nie jest to zaskakujące)… doktora Eggmana, którego kompanem będzie Fang the Hunter – poszukiwacz skarbów, którego celem jest zdobycie szmaragdów chaosu i dobry zarobek. Fang to przeciwnik znany z gry Sonic Triple Trouble. Liczba postaci nie zachwyca, ale jest jednak nadzieja, że pojawi się ich więcej. Gdy tworzy się historię w nieznanym dotąd miejscu, to warto dodać nowego bohatera, lub antybohatera by ją urozmaicić. Naoto Ohshima wraz z zespołem powołał do życia nowiutką i bardzo interesującą postać…

Nowy antybohater

W Sonic Superstars pojawia się więc nowa postać stworzona razem przez Takashiego Iizukę oraz Naoto Ohshimę, który jest prezesem firmy Arzest oraz współtwórcą postaci Sonica. Naoto znany jest jako twórca postaci Dr Eggmana. Po pracy nad Sonic Adventure w 1999 roku opuścił SEGĘ i Sonic Team. Nowa postać będzie kolejnym antybohaterem w świecie Niebieskiego Jeża.

W przeszłości, kiedy pojawiali się nowi przeciwnicy, zawsze otrzymywaliśmy wrogów silnych i potężnych. Mamy Infinite… Jest wiele tego rodzaju “bum”. Pojawia się jako wróg i od razu wiesz, że jest bardzo silny. Jest potężnym wrogiem i „O nie! Jak mam sobie poradzić z tym wrogiem?” Tak przedstawiano wrogów w przeszłości, a my chcieliśmy zrobić coś innego. Nie chcemy po prostu mieć postaci bez tła… która zrobi “bum” i jest na świecie. Naprawdę chcemy pokazać, postać z pewnymi unikalnymi cechami, postać z tłem, z elementami opowieści, która uczyni ją wyjątkową i wyróżniającą się oraz będzie tą, z którą ludzie mogą się utożsamić, wczuć się i cieszyć się jako postacią w świecie, nie tylko dlatego, że tam jest, ale dlatego, że coś znaczy dla świata.

Takashi Iizuka – Game Informer

I tak oto otrzymujemy postać, która zasila szeregi złoczyńców i ma odchodzić od klasycznego złoczyńcy, jakiego zwykle serwowała nam SEGA.

Poznajcie Trip!

Trip to prawdopodobnie jaszczurka typu Sungazer o brązowo-pomarańczowym futrze/łuskach i skórze w kolorze brzoskwini, a przynajmniej tak możemy przypuszczać, zwracając uwagę na jej ręce. Niemal całe ciało pokryte ma grubą zbroją w kolorze miedzi ze złotymi kolcami na hełmie. Choć postać wzorowana jest na jaszczurce sungazer, to w języku Japońskim jej nazwa, to po prostu “opancerzona jaszczurka” więc wygląd postaci jest jak najbardziej sensowny. Nasza nowa postać jak już wspomnieliśmy nie jest typowym przeciwnikiem. W końcu sam Iizuka chciałby do Trip podejść jak do wroga dużo bardziej złożonego.

Niewiele wiadomo jeszcze o Trip, tajemniczej dziewczynie, którą Fang po raz pierwszy spotkał na Wyspach Northstar. Choć trochę niezdarna, Trip jest ciężko opancerzona i została zwerbowana przez Fanga i doktora Eggmana do ochrony i prowadzenia ich po cudach tego niezbadanego regionu.

Zespół chciał pokazać, że Trip nie jest zwykłym wrogiem i chcieliśmy przedstawić ją w sposób, który nie jest oczywistym “Och, jestem supersilny”. Kiedy przedstawiliśmy Trip na samym początku, ona upada na twarz w pierwszej scenie, w której ją widzicie. Pierwszą rzeczą, o której myślę, że ludzie pomyślą, będzie „Kim ona jest i dlaczego jest supersilnym wrogiem? Co się dzieje?” Chcieliśmy przedstawić tę postać w taki sposób, aby różniła się od tego, jak wrogowie zawsze byli przedstawiani w grach Sonica.

Takashi Iizuka – Game Informer

A co Shadowem?!? Pozostało jeszcze pytanie, dlaczego postanowiono stworzyć zupełnie nową postać, a nie wykorzystano Shadowa. Jest to postać w końcu bardzo popularna i do tego dość enigmatyczna. Cóż, Iizuka wyjaśnia to następująco…

Shadow pochodzi z serii nowoczesnych postaci i rozgrywki, które wprowadziliśmy. Seria Classic istnieje przed serią Modern, więc nie spotkali się wtedy. Nie ma związku, więc nie wprowadzimy Shadowa do serii z Classic. Niestety, Shadow był w tym czasie w kapsule.

Takashi Iizuka – Game Informer

Sądzimy, że jest to bardzo dobre posunięcie. Rezygnacja z Czarnego Jeża i stworzenie zupełnie nowej antybohaterki, wprowadza powiew świeżego powietrza do serii.

Podsumowując

Jak możemy zobaczyć po zachowaniu Trip, a także wspomnianym przez Iizukę upadku na twarz, w którego czasie upuszcza urządzenie do uruchomienia pułapki. W sidła wtedy wpada Fang, na co Trip reaguje paniką. Wygląda to naprawdę zabawnie, a sama Trip wydaje się być intrygująca, ciekawa i nieco niezdarna, a przede wszystkim to zupełnie nowy przeciwnik, jaki zagości w świecie Sonica.

Warto się zastanowić nad tym jaką mocą będzie Trip dysponowała i jak groźnym przeciwnikiem się stanie, a może zmieni się w bohaterkę? Jesteśmy przekonani, że zdobędzie ona swoje własne grono fanów i może pojawi się nawet na jakiejś tapecie od Sonic Team… kto wie. Będziemy dalej śledzić jej losy i informacje o niej, a jak tylko coś się pojawi, to wrócimy z nowymi informacjami.

Źródło: Game Informer

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Sally
Artykuły: 51