SEGA planuje rebooty i remastery gier z Soniciem

Pan Yukio Sugino
Po dołączeniu do firmy w 1993 roku brał udział w wielu popularnych pracach.
Po pełnieniu funkcji przedstawiciela Atlus i Sega Interactive (w tamtym czasie), obecnie pełni funkcję prezesa i dyrektora operacyjnego firmy SEGA, a także odpowiada za ogólną działalność rozrywkową grupy.

Grupa SEGA SAMMY jest zaangażowana w różnorodne treści rozrywkowe, w tym gry. Japoński magazyn Famitsu przeprowadził ostatnio wywiad z prezesem i dyrektorem operacyjnym firmy SEGA – Yukio Sugino, który nadzoruje biznes rozrywkowy grupy, koncentrujący się na branży gier. Tematem wywiadu był wpływ katastrofy koronawirusa na sytuację w branży gier i perspektywy globalnej ekspansji Segi.

Podczas rozmowy Yukio Sugino, poruszył kwestię starych gier, a szczególnie wskazał serię Sonic the Hedgehog jako tę, która może być gotowa na rebooty. Temat pojawił się po tym, jak prowadzący wywiad wspomniał o Samba De Amigo: Party Central, który ma być wydany na Nintendo Switch 29 sierpnia oraz sama w sobie jest jakby odrodzeniem klasycznej gry rytmicznej z 1999 roku. Gdy prowadzący wywiad wspomniał o Samba De Amigo jako reboocie, Sugino poprawił go twierdząc, że według niego Samba nie jest rebootem.

Dla mnie Samba de Amigo: Party Central nie jest rebootem, ale nową grą.

Yukio Sugino

Następnie Sugino zaczął opowiadać o Sonic Superstars, którego data premiery jest planowana na koniec tego roku. Yukio zwrócił uwagę, że powyżej wspomniany tytuł jest zupełnie nową grą, ale jednocześnie stanowi powrót do rozgrywki 2D z nowymi elementami jak tryb multiplayer. Dodał również, że Sonic jest flagowym produktem SEGI i w związku z tym rozważane są różne możliwości jak remastery i rebooty.

Będziemy się rozwijać, wybierając co jest odpowiednie w tym momencie dla każdego IP, na przykład „To jest najlepszy sposób na zrobienie tego IP”. Sonic jest flagowym IP SEGI i rozważamy ponowne rebooty i remastery równolegle z nowymi tytułami.

Yukio Sugino

Kontynuując ten tok myślenia, wyraźnie widać, że remastery i rebooty są brane pod uwagę przy tworzeniu przyszłych planów dla każdego z IP Segi, zwłaszcza dla Sonica.

Jest to bardzo ciekawa deklaracja ze strony Prezesa Sugino, bowiem wiele ze starszych gier Sonica jest już zwyczajnie nieosiągalnych dla użytkowników nowoczesnego sprzętu, a także wiele tytułów nie jest możliwych do kupienia. Zwracając też uwagę na wypowiedzi ludzi na Twitterze, bardzo duża grupa fanów fantazjuje o remasterze gier takich jak Sonic Heroes. Naszym zdaniem fantastycznie by było zobaczyć również inne remastery, jak Sonic Riders, Sonic Adventure czy nawet Sonic Rivals.

Jakiego rodzaju remastery lub rebooty możemy zobaczyć, tego jeszcze nie wiadomo, ale trzymamy kciuki by Prezes Sugino postawił na swoim, a nam dane było ponownie zagrać w dawne i lubiane gry z Niebieskim Jeżem. Dla chętnych całość wywiadu jest dostępna TUTAJ.

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Sally
Artykuły: 51