Sega planuje przejąć firmę Rovio Entertaiment – twórcę serii Angry Birds

Rovio Entertaiment – fińska firma, która została założona w 2003 roku pod dawną nazwą Relude (od 2005 roku pod obecną nazwą). Zyskała popularność dzięki powstaniu gry logicznej wydanej w 2009 roku na urządzenia z systemem iOS oraz Maemo, która nazywa się Angry Birds. Wiele na temat ich przygód powstało książek, seriali, a nawet wydano 2 części filmów.

Dlaczego o tym mówimy? Ponieważ już wkrótce może się okazać, że SEGA przejmie firmę Rovio pod swoje skrzydła! Według doniesień portalu The Wall Street Journal Niebiescy są blisko zawarcia umowy z fińską firmą na zakup za około 1 miliard dolarów ( 4 221 422 000,00 zł ) firmy. Według założeń prawdopodobnie do rozmów nad sprzedażą ma jeszcze dojść w nadchodzącym tygodniu. Jeszcze przed SEGĄ zainteresowaniem kupna Rovio była Izraelska firma Playtika, która w styczniu bieżącego roku dała wstępną ofertę kupna na 750,96 mln dolarów ( 3 170 119 065,12 zł ), ale rozmowy zakończono w marcu i sprzedaż nie została sfinalizowana. Wiele wskazuje na to, że będzie to kolejny sukces SEGI, lecz cierpliwie musimy poczekać, ponieważ na ostateczną decyzję musimy jeszcze trochę poczekać.

Aktualizacja 17.04.2023

Oficjalne informacje na temat zakupu zostały opublikowane szybciej, niż sądziliśmy. SEGA oficjalnie ogłosiła, że wykupiła firmę Rovio za 775 milionów dolarów. Oczekuje się, że przejęcie twórców Angry Birds nastąpi do końca września. W komunikacie prasowym, Niebiescy szacują, że do 2026 roku światowy rynek gier mobilnych wzrośnie do 56%. Zakup firmy Rovio pomoże rozwijać japońskiej firmie obecne i przyszłe tytuły mobilne z Niebieskim Jeżem w roli głównej. W zamian SEGA pomoże wyjść dziełom wyprodukowanym przez Rovio poza rynek mobilny.

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Dog
Artykuły: 11