SEGA ujawniła wczesne grafiki koncepcyjne z gier

SEGA ujawniła wczesne grafiki koncepcyjne z gier

SEGA ujawniła wczesne grafiki koncepcyjne z gier. Nieudostępnione dotychczas szerszej publice rysunki, rendery i szkice koncepcyjne po wielu latach od premiery poszczególnych tytułów zostały ujawnione przez firmę SEGA. Grafiki były swoistymi kamieniami milowymi w wpłatach od fanów w ramach charytatywnego streama organizowanego przez SEGA of America. Każdy próg donacji został na ten moment przebity i wszystkie koncepty zostały upublicznione.

Pamiętne i uwielbiane przez wielu fanów tytuły takie jak: Sonic Adventure, Sonic Adventure 2 oraz Sonic Heroes przechodziły mniej lub bardziej wyboiste procesy produkcyjne. W przypadku pierwszego Adventure pierwotnie próbowano wcisnąć klasyczny design Sonica i Tailsa, co jest udokumentowane w grafikach poniżej. Widać tutaj także takie miejscówki jak: Angel Island, Dżungla w Mystic Ruins, Ice Cap oraz na szkicach Lost World.

Wczesne rendery z Sonic Adventure
Szkice koncepcyjne przedstawiające prawdopodobnie Lost World i Mystic Ruins z przeszłości

Również dostępne są do wglądu koncepty z Sonic Adventure 2. Ciężko w przypadku Sonica przypisać konkretny poziom lecz Eggman zapewne znajduje się w Iron Gate.

Grafika przedstawiająca zjeżdżanie po railu
Doktor Eggman w Iron Gate

Z Sonic Heroes przedstawiono część wczesnych pomysłów na jednej zbiorczej grafice koncepcyjnej. W tym wypadku dwie z nich są przynajmniej w kolorze, a rysunki zdecydowanie przedstawiają Frog Forest i Lost Jungle.

Frog Forest i Lost Jungle

Na sam koniec tego pokazu zostało parę grafik, które są nieprzypisane do żadnego konkretnego tytułu. Przedstawione są tutaj tak de facto bardzo ogólne pomysły na poziomy.

Nieprzypisane szkice koncepcyjne

Źródło: Tails’ Channel

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
AniTrochęFioletowy
Mówią mi Fioletowy, a jednak AniTrochęFioletowy ¯\_(ツ)_/¯
Artykuły: 99