Grafiki od Sonic Channel na lipiec 2022

Amy trzyma w ręku wymowny, niebieski pasek tanzaku i zaraz napisze swoje życzenie. Wydaje się, że już wymyśliła, co chce napisać, ale niepokoi ją duża ilość pasków papieru znajdujące się obok niej. Czy pisze wiele tych samych życzeń, czy po prostu jest ich wiele?… Cokolwiek to jest, wydaje się pewne, że robi to z niezwykłą motywacją!

Święto Tanabata w Japonii obchodzony jest 7 dnia, 7 miesiąca. Jest jednym z tzw. Pięciu Świąt, obok święta Siedmiu Ziół (07.01), Święta Dziewcząt (03.03), Święta Chłopców (05.05) oraz Święta Chryzantem (09.09), które wywodzą się z Chin. Tanabata na zachodzie znana jest jako Festiwal Gwiazd, zaś w Japonii jest świętem powstałym z legendy upamiętniającym wielką miłość dwojga kochanków, którzy mogli razem spotkać się tylko jeden raz w roku.

Kiedy gwiazdy Vega i Altair, czyli w legendzie Zhinü i Niulang zbliżają się do siebie, Japończycy zapisują na skrawkach papieru (tzw. tanzaku) mające różne kształty swoje życzenia i prośby do losu, po czym zawieszają je na bambusowych drzewach. Zazwyczaj na tych kartkach można znaleźć największe pragnienia czy najpilniejsze potrzeby tutejszych mieszkańców. Co ciekawe mieszkający tam ludzie mają na uwadze, że nie w pełni ich prośby mogą zostać spełnione, lecz liczą na to, że przynajmniej w części los będzie im przychylny.

Tapety

Kalendarz: Amy

Zobacz także: Sonic na czerwiec 2022

Źródło: sonic.sega.jp, oyakata.com.pl

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Tails
🛩️Lecę wyżej i nigdy się nie poddaję🛩️
Artykuły: 161