Sonic Dream Team – nowa gra mobilna od SEGA Hardlight

Po udanych tytułach jakimi są Sonic Dash czy Sonic Forces – Running Battle na Androida, z pewnością większość fanów Niebieskiego Jeża czeka na coś nowego co znów na godziny, a może nawet dni czy miesiące wciągnie w ekrany naszych sprzętów mobilnych. SEGA Hardlight, która jest odpowiedzialna za powyżej wymienione tytuły, pochwaliła się całemu światu nowym dziełem, jakim jest Sonic Dream Team.

Trailer

Fabuła

Za muzykę w trailerze odpowiedzialni są Tee lopes oraz Jonny Atma (lepiej znany jako GaMetal)

Świat jest w niebezpieczeństwie! Zły doktor Eggman odkrył Reverie, starożytne urządzenie posiadające moc spełniania marzeń. Graj jako Sonic i przyjaciele, pędząc przez pokręcone krainy marzeń Eggmana, aby udaremnić dążenie doktora do dominacji nad światem!

sonicdreamteam.com

Zapowiedziany tytuł na urządzenia mobilne ma mieć nam do zaoferowania oryginalną i wciągającą fabułę, która dzieje się w czterech odmiennych światach snów, którego ukończenie każdego będzie uwiecznione walką z bossem. Do ogrania będziemy mieli 12 poziomów, które tak samo, jak i walki z bossami będą wymagały od nas wykorzystania odmiennych technik, abyśmy nie wpadli w monotonność. Jeżeli podoba wam się bieganie po ścianach jak w Sonic Lost World czy sztuczki ze zmienną grawitacją jak w Sonic Colors to światy przedstawione w Sonic Dream Team wam się z pewnością spodobają. W walce ze złem pomoże nam nie tylko Sonic, ale i też jego przyjaciele jak Tails, Amy, Knuckles, Rouge czy (po kilkuletniej przerwie) Cream. Wszystkie postacie będą grywalne i będą miały po trzy unikalne rodzaje ruchów, które pozwolą na odmienną eksplorację poszczególnych leveli.

Do gry zostanie także wprowadzona nowa postać jakim jest owca Ariem, która będzie pomagać Sonicowi i spółce w osiągnięciu ich celów.

Źródło: sonic.fandom.com

Jeżeli już zdołaliśmy rozpalić w Was hype na ten tytuł to mamy dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, że Sonic Dream Team będzie miało swoją premierę już 5 grudnia tego roku, zaś zła to gra będzie dostępna tylko na urządzenia Apple dla posiadaczy subskrypcji Apple Arcade. W Polsce 70% rodaków posiada urządzenia z Androidem na pokładzie co sprawia, że tylko 30% z nas ma szansę zagrać w ten obiecujący tytuł (link).

Nadchodzący tytuł od SEGA Hardlight będzie dostępny na:

  • iPhone (iOS 13 lub nowszy);
  • iPad (iPadOS 13 lub nowszy);
  • iPod touch (iOS 13 lub nowszy);
  • Mac ( macOS 13 lub nowszy);
  • Apple TV (tvOS 13 lub nowszy).

Link: Apple Store

Sonic Dream Team tuż po Sonic Racing oraz Sonic Dash+ będzie już trzecim tytułem z Niebieskim Jeżem w roli głównej dostępnej w ramach subskrypcji Apple Arcade.

Jak na razie możemy tylko nacieszyć oczy przyjemną i niezwykle kolorową grafiką przedstawioną w poniższych screenshotach. Kto wie, może wyjątkowo ta gra wyjdzie z ekskluzywnej strefy dostępnej dla nielicznych i zostanie wypuszczona na Androida.

Screenshoty

Źródło: sonicdreamteam.com, apps.apple.com, gematsu.com

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Tails
🛩️Lecę wyżej i nigdy się nie poddaję🛩️
Artykuły: 161