Sonic Frontiers na Gamescom wraz z datą premiery

Gamescom nie zawiodło – jak podaje Sonic Stadium prezentacja live otwierająca czterodniowe wydarzenie branżowe dała wyposzczonym fanom Niebieskiego Jeża dokładnie to, czego oczekiwali. SEGA przedstawiła nam soczysty trailer z prawdziwego zdarzenia oraz konkretną datę premiery, a to jeszcze nie koniec!

Poczynając od owego trailera – cieszy, że mechanika i krajobrazy grają w nim o wiele mniejszą rolę niż poprzednio, pozwalając się przyćmić kuszącym zarysom fabuły. Rzecz jasna wciąż nie brak okazji do podziwiania naszego ulubieńca, kicającego po mniej lub bardziej znajomych krainach i obijającego blachę mechanicznym napastnikom, a prócz Green Hill i Sky Sanctuary poznajemy też kolejną wyspę, Ares Island.

Nie to jest już jednak najważniejsze. Znana już nam Sage na pewno nie jest zadowolona z obecności Sonica na wyspie… Widzimy też jednak powody, dla których ten nie ma zamiaru tak łatwo odpuścić. Dziwny, nieruchomy hologram Amy zamknięty w kuli energetycznej zdecydowanie nie budzi dobrych przeczuć co do sytuacji przyjaciół Sonica. Tajemnica goni tajemnicę… Co tak naprawdę się tutaj dzieje?

Jak opisują sami wydawcy na oficjalnej stronie gry, ruszamy na tę przygodę z niczym prócz garści pytań i pustym głosem, który nas poprowadzi. No, może niezupełnie, bo na jedno z nich, dręczące graczy od miesięcy, znamy wreszcie odpowiedź – premiera gry zaplanowana została na 8 listopada tego roku. Zresztą o tych, którym nie odpowiada wizja wycieczki z pustymi rękami, SEGA również pomyślała. Oferuje nam w pre-orderze nie tylko standardową edycję, ale także edycję deluxe, wzbogaconą o Skrzynię Poszukiwacza Skarbów z mnóstwem dobrych rzeczy w środku – Tokeny Pamięci dla Amy, Knucklesa i Tailsa, klucze zbierane w grze, skórki dla Sonica oraz cyfrowy Art Book wraz z ścieżką dźwiękową złożoną z 25 utworów.

Tak wspaniała okazja nie mogła obejść się i bez prezentów. Na samiutkim dole strony SEGA niepozornie zachęca uważnych do wpisania się na newsletter, który otworzy nam dostęp do ekskluzywnej zawartości w grze. Wystarczy, że przed 31 stycznia 2023 wpiszemy swoje dane, a zaraz po premierze otrzymamy kod z instrukcją, jak go użyć w zakupionej grze. A przynajmniej w teorii, bo drobny druczek pod przyciskiem mówi o ograniczonym czasie, więc lepiej długo się nie zastanawiać!

Z pozostałych, bardziej technicznych spraw, znamy już wymagania sprzętowe gry:

  • System operacyjny: Windows 10
  • Procesor: Core i7-3770
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060(6GB)
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 28 GB dostępnej przestrzeni

Z mniej optymistycznych informacji – o legalność naszego egzemplarza zadba znienawidzone oprogramowanie Denuvo. Cóż, jak na razie wydaje się, że jest to jedyna chybiona decyzja SEGI związana z tą grą.

Źródła: frontiers.sonicthehedgehog.com, Steam, SonicStadium

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Arici Albastru
Rozpędź się, ściana sama się znajdzie.
Artykuły: 56