Sonic Frontiers – wszystko co wiemy!

Sonic Frontiers – wszystko co wiemy!

Wraz z zapowiedzeniem kontynuacji najlepszego filmu 2020 roku na The Game Awards SEGA dała nam kolejny powód do zachwytu, jakim jest oficjalny pierwszy trailer Sonic Frontiers.

Oficjalny trailer gry Sonic Frontiers pokazany na Game Awards

Jest to pierwsza gra od Sonic Team od czasu wydania Sonic Forces w 2017. Co daję nam aż 4 lata produkcji. Za muzykę w trailerze odpowiedzialni są Tomoya Ohtani i Tee Lopes znani już z poprzednich przygód z jeżem jak Sonic Mania czy Sonic Colors Ultimate.

W najnowszej przygodzie Sonica spotkają się… różne światy. Przeżycia jak nigdy wcześniej! Osiągnij nowe poziomy prędkości i przeżyj dreszczyk przyspieszenia w otwartej przestrzeni. Pokonaj potężnych przeciwników, pędząc przez Starfall Islands – wśród gęstych lasów, pięknych wodospadów, gorących pustyń i nie tylko! Lato 2022 r. – podróż w nowe światy.

Steam

Według opisu gry ma ona się dziać na nieznanej nam dotąd lokacji Starfall Islands, gdzie po raz pierwszy w serii będziemy mogli zaszczycić się graniem w pełni otwartym świecie. Gra jest napędzana graficznie przez Hedgehog Engine 2 co daje jej niesamowite osiągi graficzne.

Co więcej, jak donosi strona Polygon, Eggman jak to Eggman znajduje kolejną starożytną technologię i za pomocą swojego AI stara się je zhackować, by przejąć nad nią kontrolę (brzmi znajomo nie?) zdradza to jednak, że będziemy ratować przy tym naszych przyjaciół.

W Sonic Frontiers arcywróg Sonica, Dr. Eggman odkrywa starożytną technologię na Starfall Islands i instaluje w niej swoje AI “SAGE” by je zhackować i przejąć nad nią kontrolę. Lecz nie docenia tej technologii, i nadchodzą nieprzewidziane konsekwencje. Sonic musi ścigać się z czasem, by poznać prawdę, uratować swoich przyjaciół, i może nawet uratować siebie w tym samym czasie.

Polygon

Ale poza potwierdzeniem co się tam dzieje została również zesłana bomba informacji, która ucieszy uczestników starej akcji na Twitterze #Flynn4Sonic, gdyż oficjalnie Ian Flynn znany z komiksów Archie i IDW Sonica będzie pisał fabułę dla gry. Wszystko dzięki artykułowi na stronie GameInformer.

… Fani komiksów Sonica powinni się ucieszyć z wiadomości, że Ian Flynn, główny pisarz dla komiksów IDW Sonic the Hedgehog i były główny pisarz dla komiksów Archie Sonica, piszę historie Frontiers

gameinformer

Przewidywana data premiery to druga połowa 2022. Choć uprzedzam podekscytowanych, że pandemia trwa i SEGA była jedną z firm, które strasznie przez to oberwały. Więc nie zdziwiłbym się gdyby gra została przesunięta. Nie mniej jednak projekt wygląda niesamowicie i jest to prawdopodobnie najambitniejsza gra z niebieskim jeżem w roli głównej od czasów Sonic Unleashed.

Sonic Frontiers wychodzi w 2022 na Steama i konsole PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S i Nintendo Switch.

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Pixelise
Człowiek tzw. zajmujący się wszystkim i niczym. Fan platformówek od urodzenia i nie wiedzący co tu dalej napisać
Artykuły: 14