Sonic przebija granicę 1,51 miliarda rozprowadzonych kopii

Pod koniec października SEGA Sammy opublikowało inwestorski raport zbiorczy, podsumowujący trzeci kwartał roku. Prym w zestawieniu wiedzie – a jak! – seria naszego ulubionego Niebiekiego Jeża.

Kiedy mowa o “kopii”, mówimy zarówno o klasycznym zakupie, jak i darmowym pobraniu. W takim oto ujęciu Sonic stoi daleko przed drugą w kolejności najlepszą marką, Total War z trzydziestokrotnie niższym wynikiem (ponad 40,4 milionami egzemplarzy). Następne miejsca w czołówce to Puyo Puyo z około 37,7 milionami i Chain Chronicles z około 25,0 milionami.

Dyrektor zarządu SEGA, Shuji Utsumi, przypisuje ostatnie sukcesy serii filmom Paramount, z których profity, jak pisaliśmy, przerosły wszelkie oczekiwania. A taki film to nie tylko zyski finansowe, ale też wizerunkowe – z pewnością wzrosła liczba młodych fanów, gotowych naciągnąć rodziców na pluszaka czy grę. Zwłaszcza że 30-ta rocznica serii była świetną okazją dla odświeżenia najstarszych gier 2D w zbiorze Sonic Origins czy remasteru takiego hitu jak Sonic Colors. W ten sposób bez znaczących zmian w strukturze biznesowej (twórz nowe gry, remasteruj stare gry, licencjonuj animacje, twórz partnerstwa…), zasięgi i zarobki japońskiej marki niezmiennie rosną. Planowane jest śmiałe korzystanie z możliwości, jakie otworzyła przyszła trylogia oraz inne rozpoczęte już projekty, takie jak serial Netflixa, który będzie miał premierę 15 grudnia czy występy przyjaciół Niebieskiego Jeża w “Fall Guys”. W ambitnej prognozie SEGA przewiduje, że sprzedaż Sonica wzrośnie o prawie 10 miliardów jenów w latach 2022-2023.

Długofalowe przychody w późniejszych latach ma natomiast zapewnić, według wizualizacji, “Super Gra”. Czy realizacją tej koncepcji stanie się Sonic Frontiers? Nie wiadomo, jednak owa wizja ma jawić się inwestorom jako odważna obietnica ogromnego skoku zysków począwszy od 2024 roku. Tak czy inaczej, wydaje się, że Sega podchodzi różowo do swojej przyszłości, czego dowodem zdaje się być niecodzienna okładka tegorocznego raportu, złożona ze zdjęć dzieci kicających radośnie wśród postaci z Sonic Origins.

Zestawienie dotyczące ostatniego kwartału 2022 dopiero przed nami – pojawi się prawdopodobnie w marcu. Wtedy przekonamy się, jak bardzo namieszała premiera najnowsza gry.

Źródło: segasammy.co.jp

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Arici Albastru
Rozpędź się, ściana sama się znajdzie.
Artykuły: 59