Sonic sprzedał 2,3 miliona egzemplarzy gier

Sonic sprzedał 2,3 miliona egzemplarzy gier

Sonic sprzedał 2,3 miliona egzemplarzy gier. W poprzednim kwartale Sega sprzedała zaledwie 800 tysięcy sztuk gier z serii Sonic the Hedgehog. Natomiast jeśli chodzi o ten obecny to wynik jest prawie 3 krotnie większy. Z gier, które najczęściej się sprzedawały na rynku można wymienić m.in.: Sonic Generations czy Team Sonic Racing.

https://www.segasammy.co.jp/english/pdf/release/202103_2q_hosoku_20201106_e.pdf

Aktualna na świecie sytuacja nie zapowiadała zmiany w stosunku do poprzedniego kwartału. Jednakże porównując jeden do drugiego widać sporą poprawę. Wtedy przed Sonic’iem były tytuły takie jak: Persona czy Football Manager. Jednak w tym kwartale sytuacja się odwróciła. W dalszym ciągu najwięcej sprzedanych egzemplarzy ma Total War, ale Sonic nie jest czwartą, a drugą najczęściej sprzedawaną serią gier.

https://www.segasammy.co.jp/english/pdf/release/202103_1q_hosoku_20200805_final_e_.pdf

Duży wpływ na taki obrót wydarzeń miała duża ilość promocji na gry z niebieskim Jeżem np. na platformie Steam. Zaskakiwać może fakt, iż gra Sonic Generations po 9 latach jest nadal dobrze sprzedawana, lecz gdy spojrzy się na cenę 3,60 zł podczas promocji z 29 urodzin marki fakt ten przestaje być aż tak zaskakujący.

Źródło: Tails’ Channel, Gamasutra.com, segasammy.co.jp

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Jeżyk
What you see is what you get! Just a guy that loves Adventure!
Artykuły: 36