Sonic i przyjaciele w Super Monkey Ball Banana Rumble

Super Monkey Ball to seria gier, która cieszy się dość dużą popularnością zarówno w Ameryce jak i w Japonii, jednak jest mało znana w Polsce, ze względu na to, że pierwsza gra z serii pod tytułem “Monkey Ball” została wydana jedynie na automaty w Japonii i nigdy nie została przeniesiona na żadne platformy. Natomiast “Super Monkey Ball” w roku 2001 oraz “Super Monkey Ball 2” w 2002 były ekskluzywne jedynie na konsole Nintendo Gamecube, o której marzył każdy dzieciak, ale nie każdy mógł na nią pozwolić.

Mimo że gry spod tej serii trafiły także na inne platformy jak Playstation 2, Xbox czy Playstation Portable w 2005 i 2006 roku to seria dostała bardzo małą uwagę od polskich graczy, tak samo jak w przypadku “Yakuza”, ponieważ komputery PC były bardziej popularne od szóstej generacji konsol.

Jednak najnowsza część “Super Monkey Ball Banana Rumble“, która wyjdzie 25 czerwca tego roku jedynie na Nintendo Switch może zainteresować fanów Sonica tym, że kolejny raz będzie mieć cameo postaci z serii “Sonic the Hedgehog” jak w przypadku Banana Blitz HD oraz Banana Mania, jednak w tej części będą aż cztery klasyczne postacie jak Sonic, Tails, Amy oraz Knuckles, które będą dostępne jako DLC.

Jak można zauważyć po trailerze do Banana Rumble, gra będzie skupiać się na multiplayer do 15 osób wraz z wieloma trybami jak wyścigi z innymi graczami, a także będzie mieć tryb przygody dla pojedynczego gracza wraz z 200 mapami i możliwością grania razem w grupie do 4 osób. Warto też wspomnieć, że SEGA wypuszcza wersją Digital Deluxe Edition, która zawiera także “SEGA pass” dzięki któremu dostaje się 6 unikalnych postaci (dwie nie są jeszcze ujawnione) wraz z 15 kostiumami dla małpki inspirowane postaciami od firmy SEGA.

Czy warto kupić ten tytuł na Switch? Myślimy, że tak, wygląda na ciekawą grę, która zarówno zaciekawi mniejszy jak i większych graczy, którzy mogliby zainteresować się też pozostałymi tytułami z tej serii, a kto wie czy SEGA w przyszłości nie wyda kolejnych crossoverów oraz DLC do tej gry wraz z innymi postaci z uniwersum Sonica oraz innych produkcji z ich portfolio.

Źródło: Sonic The Hedgehog – YouTube

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Diog
Artykuły: 24