Strategiczny sojusz SEGI i Microsoftu

Niedawno co opadł kurz po pogłoskach, że Microsoft chce wykupić firmę SEGA, a już po paru miesiącach dowiadujemy się, że został podpisany strategiczny sojusz pomiędzy tymi firmami. Sojusz ma na celu rozwój technologiczny, w którym kluczową rolę będzie miała infrastruktura sieciowa i narzędzia komunikacyjne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu online przy wsparciu chmury Microsoft Azure.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że rozważamy strategiczny sojusz z firmą Microsoft, aby pomóc w rozwoju nowej inicjatywy firmy SEGA odnośnie “Super Gry”, a także w stworzeniu środowiska rozwoju gier nowej generacji. Rozważając strategiczne partnerstwo z firmą Microsoft, staramy się dalej rozwijać nasze gry, tak aby nasi fani na całym świecie mogli cieszyć się naszymi tytułami. W tym celu dążymy do zbudowania sojuszu, który wykorzysta zarówno potężne możliwości firmy SEGA w zakresie tworzenia gier, jak i najnowocześniejszą technologię i środowisko programistyczne firmy Microsoft.

Yukio Sugino, Prezes i Dyrektor Operacyjny, SEGA Corporation

Wyżej wspomniany sojusz z pewnością przyda się w rozwoju systemów online w grach firmy SEGA, który albo jest ograniczony tylko do rankingów, albo przysparza problemy czego doskonałym przykładem są gry z niebieskim Jeżem w akcji.

Źródło: sega.co.jp

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Tails
🛩️Lecę wyżej i nigdy się nie poddaję🛩️
Artykuły: 161