Roger Craig Smith

To koniec Rogera Craiga Smitha jako Sonica

Dziś, czyli 28 stycznia na Twitterze Rogera Craiga Smitha pojawiła się smutna informacja dla całego fandomu niebieskiego Jeża. Mianowicie aktor poinformował, że nie będzie już dłużej użyczał głosu Sonicowi.

Roger jako Sonic zadebiutował w 2010 roku, w grze Sonic Colors przejmując pałeczkę po Jasonie Griffithie, ponieważ wraz ze zmianą aktora głosowego głównej postaci, mieliśmy zostać wprowadzani w tzw. Modern Erę, czyli czasy współczesne kiedy Sonic faktycznie staje się trochę starszy i nie jest cały czas tym samym Soniciem, co w grach Adventure. Później Roger grał w kolejnych tytułach takich jak: Sonic Generations, Sonic Lost World, Sonic Forces czy Team Sonic Racing. Rolę Sonica odegrał również jako “Boom” Sonic w tytułach z serii Sonic Boom czy samym serialu o tym tytule. Jego głos był również użyty w grze wyścigowej Sonic & Sega All Stars Racing Transformed, tam jednak były to tylko okrzyki bólu czy zwycięstwa z racji na to, że ta gra w przeciwieństwie do Team Sonic Racing nie miała fabuły.

Roger Craig Smith – Twitter

Aktor podkładał głos niebieskiemu Jeżowi najdłużej z wszystkich aktorów w tej roli, czyli przez blisko 11 lat. To nie wiele mniej od tego ile dwaj poprzedni voice aktorzy razem wzięci, gdyż oni łącznie odgrywali rolę Sonica przez 13 lat, ale każdy z osobna pracował krócej niż Roger. Można się sprzeczać, czy był dobry w swojej roli, czy też nie, ale jedno trzeba mu przyznać. Przez te prawie 11 lat zrobił naprawdę wielką robotę i miał swój spory wkład w serię Sonic the Hedgehog i za to należy mu się szacunek. Niestety tak to już w życiu bywa, że coś się kończy, a coś zaczyna. Nowy aktor, który będzie użyczał Sonicowi swojego głosu zostanie prawdopodobnie zapowiedziany prędzej niż później.

Dlatego cała redakcja BlueBlur Center życzy powodzenia w dalszej karierze, a przede wszystkim bardzo dziękujemy za tę ponad dekadę odgrywania roli niebieskiego Jeża!

Aktualizacja – 24.02.2021

W wywiadzie z Voices From Krypton, Roger sprostował sytuacje związaną z jego odejściem z roli Sonica, komentując to tak:

Wydaje mi się, że moja odpowiedź by była czymś w stylu “Tak już jest i tyle”. Po prostu no wiesz, patrząc na to jak wszystko się odgrywa, gdzie jestem, z czym chcę się zmagać i robić. I po prostu myślałem “To już czas. Chyba to już… czas by skończyć“.

To w sumie tyle. I wiem, że ludzie raczej będą zaskoczeni tym i mam tylko takie “yeah”. Widziałem wszystkie spekulacje w stylu “aktorzy głosowi nie odchodzą, wywalili go!”

Wiesz, po pewnym czasie jak już coś robisz to masz takie uczucie “Jestem zadowolony, dumny i bardzo szczęśliwy
z tego co zrobiłem” i stwierdziłem, że to już czas powiedzieć “Nie chcę już tego robić.”

Niektórzy pewnie zapytają “Dlaczego?” i prawda jest taka, że “Nie musi to mieć sensu dla ciebie”. Ma to sens dla mnie
i sądzę, że była to prawidłowa rzecz do zrobienia, i cieszę się że to zrobiłem
.

Voices From Krypton

Krótko mówiąc, to była czysta i świadoma decyzja pana Smitha, by skończyć z rolą niebieskiego Jeża, a nie jak niektórzy spekulowali,
że to SEGA go zwolniła.

Autor aktualizacji: Pixel

Aktualizacja 26.05.2021

Saga zapytań oraz domysłów pt. “Kto zostanie nowym aktorem użyczającym głosu Sonicowi?” zakończyła się. Roger Craig Smith wraca do akcji!

Roger Craig Smith – Twitter

Źródła: Roger Craig Smith – Twitter, Voices From Krypton

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Jeżyk
What you see is what you get! Just a guy that loves Adventure!
Artykuły: 36