Wyciek informacji o nowościach z Soniciem na rok 2024

Na redditcie użytkownik u/vilkam opublikował post dotyczący wycieku prezentacji, używanej wewnątrz SEGA of America, dotyczący nadchodzących nowych mediów o Niebieskim Jeżu. Dość wczesny wyciek planów na rok 2024 jest dla fanów miłą niespodzianką, dzięki temu możemy przeanalizować, co nowego SEGA tworzy za zamkniętymi drzwiami oraz kiedy mniej więcej możemy się spodziewać nowości.

Pierwszą nowinką jaka była na prezentacji to nadchodzący serial o Knucklesie na Paramount+. Pierwszy raz kolczatka pojawiła się oprócz gier w Sonic X czy Sonic OVA. Jego debiut możemy także zobaczyć w filmie live action Sonic. Szybki jak Błyskawica 2, który grał zarówno jak Sonic i Tails dużą rolę. Data premiery serialu to pierwszy kwartał 2024, czyli gdzieś między styczniem, a marcem.

Serial będzie powiązany z filmem Sonic. Szybki jak Błyskawica 2 i ponownie Idris Elba wcieli się w rolę Knucklesa, obok Wade’a granego przez Adama Pally’ego.

Wade Whipple – Sonic 2. Szybki jak Błyskawica

Nowy serial akcji na żywo będzie podążał za Knucklesem w przezabawnej i pełnej akcji podróży odkrywania siebie, który zgadza się trenować Wade’a jako swojego protegowanego i pokazać drogę wojownika klanu Echidna. Serial rozgrywa się pomiędzy filmami Sonic. Szybki jak Błyskawica i Sonic 2. Szybki jak Błyskawica, wyznaczając kolejną odsłonę hitowej serii, która ma się ukazać 20 grudnia 2024 roku.

paramountanz.com.au

Następnym wymienionym seansem na prezentacji był Sonic Prime, serial animowany stworzony przez Netflix z oryginalną fabułą, która nie jest powiązania z filmami oraz grami wideo. Sonic Prime został stworzony przez Man of Action Studios, które zasłynęło dzięki serii Ben 10 emitowany na Cartoon Network od 27 grudnia 2005 do 15 kwietnia 2008 w Ameryce.

Serial ma już za sobą dwa sezony, a jak podaje Wildbrain Entertainment, jedno z firm zaangażowana w produkcję Sonic Prime, serial będzie mieć łącznie 24 odcinki, czyli tak samo jak poprzednie sezony, 3 sezon będzie mieć 8 odcinków. Premiera według wycieku planowana jest na pierwszy kwartał 2024 roku.

Kolejną z nowości będzie to gra mobilna zaplanowana na wiosnę następnego roku. Gdy pojawi się na ten temat więcej informacji to postaramy się Wam ją przekazać jak najszybciej.

Wygląda na to, że SEGA ma w planach także wypuścić do jeszcze niewydanej gry Sonic Superstars DLC, jednak na razie nie mamy nawet przybliżonej daty premiery. Pozostaje nam czekać, aż SEGA wypuści Sonic Superstars, a po premierze poczekać na dodatek.


Prezentacja zawierała także wzmiankę o prologu do nadchodzącej nowej gry o Niebieskim Jeżu, jednak nie wiadomo jak będzie przedstawiony prolog. Prawdopodobnie będzie to albo komiks, albo krótki filmik animowany, który będzie wstępem do nadchodzącej nowej gry z Niebieskim Sprinterem. Tajemniczy tytuł podobno jest zapowiedziany na wakacje (lub Boże Narodzenie (holiday)) 2024 roku.

Na sam koniec prezentacji pojawiła się znana nam już data premiery filmu Sonic 3 The Movie, która ma odbyć się 20 grudnia 2024 roku. Fani przyjęli dość ciepło sequel i na pewno czekają z wypiekami na twarzy na kontynuację przygód Sonica wraz z jego przyjaciółmi na dużym ekranie. Niestety z powodu strajku scenarzystów i aktorów film został opóźniony. Powinniśmy zauważyć, że strajk scenarzystów dobiegł końca. Jednak strajk aktorów jeszcze nie, co może prowadzić do dalszych opóźnień w realizacji niektórych lub wszystkich projektów filmowo-serialowych w przyszłości.

Miejmy nadzieję, że tak samo jak i strajk scenarzystów, strajk aktorów też dobiegnie końca i będziemy mogli cieszyć się nadchodzącymi serialami oraz filmami w przyszłości. Na szczęście mamy też nowe gry z Soniciem, na które czekamy z niecierpliwością. Warto zaznaczyć, że daty premiery niektórych tu wymienionych nowinek może ulec zmianie, szczególnie filmy i seriale.

Miejcie też na uwadze to, że powyższe informacje pochodzą z nieoficjalnego źródła i nie mamy 100% pewności czy prezentacja, która już nie jest dostępna w internecie była związana z firmą SEGA. Dla ciekawych, wysokiej jakości screeny z wycieku są wciąż dostępne na boards.4channel.org, wystarczy trochę poprzewijać poniższe komentarze.

Źródło: Reddit, boards.4channel.org

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Diog
Artykuły: 22