Sonic Colors

Wywiad z Aaronem Rosemanem odkrywa więcej informacji o Sonic Colors: Ultimate

Aaron Roseman, producent Sonic Colors: Ultimate uchylił kolejny rąbek tajemnicy na temat tejże gry w nowym wywiadzie przeprowadzonym przez Shacknews.

Remaster czy remake?

Wywiad ten rozwiał parę wątpliwości – wiemy już na 100%, że Ultimate to bardziej jednak remaster niż remake.

Powiedziałbym, że to bardziej remaster aniżeli remake. Wzięliśmy oryginalny kod źródłowy i zaktualizowaliśmy dużo efektów wizualnych, dodaliśmy parę nowych elementów gameplay’owych, zremixowaliśmy cały soundtrack i nowe odblokowywane przedmioty dla Sonica.

Aaron Roseman

Wszystkie cutscenki również zostały zrerenderowane i będziemy mogli je oglądać w jakości 4K.

Miles “Tails” Prower, na ratunek!

Ponadto jakikolwiek system żyć został porzucony i zastąpiony tzw. Tails Save.

Sonic ratowany przez Tailsa

Pozbyliśmy się systemu żyć i zastąpiliśmy go “Tails Save’em”, który gracze mogą podnieść i Tails uratuje Sonica przed upadkiem i odstawi go do ostatniej bezpiecznej lokacji.

Aaron Roseman

Wprowadzony został także pierścień 100 ring. Po podniesieniu go Sonic dostaje (jak sama nazwa wskazuje) 100 pierścieni, ale i także niezniszczalność.

Jeż Santos Customs

Tym, co najbardziej zainteresowało fanów niebieskiego jeża w trailerze Colors: Ultimate, były nowe rękawiczki i buty Sonica.

W grze będziemy mogli ubierać Sonica w różnokolorowe buty i rękawiczki. Producent dodatkowo powiedział, że zmieniać możemy też boost aurę naszego jeża.

Gracz może teraz zmieniać ubiór Sonica, dodajemy też coś nowego – Boost Aury. Zmienić można, po pierwsze, boost sam w sobie, można wybrać jaki efekt będzie podążał za Soniciem, na przykład tęcza, i po drugie aury, które sprawiają, że Sonic jest potężniejszy.

Aaron Roseman

Sonic Colors: Ultimate wyjdzie 7 września 2021 na PS4, Nintendo Switch, Xbox One i sklepie Epic Games na PC.

Źródła: Reddit, Newsy Toady, Schacknews

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Darkeu
Fioletowy... this is what you wanted, right? This is my promise I made to you...
Artykuły: 15