Wzmianka o niebieskim Jeżu w Ready Player Two

Wzmianka o niebieskim Jeżu w Ready Player Two. W 2011 roku premierę miała książka napisana przez Ernesta Cline’a pt. “Ready Player One”, która opowiada o kryzysie energetycznym i globalnym ociepleniu panującymi na ziemi w 2045 roku. Jedyną sensowną ucieczką ludzi przed otaczającą ich rzeczywistością jest wejście w świat wirtualny zwanym OASIS. W 2018 roku książka doczekała się swojej adaptacji w postaci filmu pełnometrażowego Stevena Spielberga mającej ten sam tytuł co książka “Ready Player One”. Ten kto był w kinie i miał dobre oko, mógł zauważyć niebieskiego Jeża Sonica w paru scenach w filmie.

24 listopada tego roku miała swoją premierę druga część powieści pt. “Ready Player Two”, która także nie zapomniała o popularnej ikonie SEGI.

Mobius Prime był kolejnym światem OASIS stworzonym wyłącznie przez Kirę Morrow, w hołdzie jej ulubionej postaci z gry video, Jeża Sonica. Planeta była rekonstrukcją fikcyjnej przyszłej ziemi, gdzie miało miejsce większość przygód Sonica i zawierała reprodukcje wszystkich różnych poziomów przedstawionych we wczesnych grach 2D oraz 3D, a także otoczenia i postaci na podstawie kreskówek i komiksów.

Ready Player Two – Ernest Cline (Google Books)

We fragmencie powieści, który można przeczytać w Książkach Google znajduje się także jeszcze jeden akapit wspominający o Szmaragdach Chaosu i możliwości ich pozyskania.

Źródła: sonicstadium.org, books.google.pl

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Tails
🛩️Lecę wyżej i nigdy się nie poddaję🛩️
Artykuły: 161