Premiera Sonic x Shadow Generations oraz wywiad z Takashi Iizuką

Remastery gier, to dobra rzecz z pewnością dla starszych graczy, którzy chcieliby ograć klasyczne tytuły w lepszej, ładniejszej grafice, nie musząc się przy tym bawić emulatorami czy modyfikacjami graficznymi. To też dobra okazja dla nowych graczy, którzy nie mieli styczności z danym tytułem. Ponadto firmy które podjęły się odświeżenia starszych gier mogą sprawdzić czy warto wskrzesić taką markę jak chociażby podjął się tego Microsoft, który wypuścił “Crash Bandicoot N. Sane Trilogy“. Po ciepłym przyjęciu tytułu powstała czwarta część serii, która zarobiła nie małe pieniądze dla firmy.

Mimo, że SEGA znana jest z dobrej jakości produkcji, zdarzały się jednak gorsze remastery wypuszczane przez Sonic Team, jak chociażby niesławny “Sonic Adventure DX Director’s Cut“, który bez pobrania fanowskich łatek wygląda brzydko, a na dodatek są błędy, których nie było w oryginalnej wersji na Dremcasta. Jednak Sonic Team nie poddaje się i chce nadal wydawać remastery ulubionych gier.

Podczas IGN Live dziennikarze prowadzili wywiad z samą głową Sonic Team. Takashi Iizuka wypowiedział się na temat nadchodzącego Sonic X Shadow Generations, remastera którego premiera datowana na 25 października tego roku została zapowiedziana na Summer Game Fest. Wśród wielu pytań od fanów, padło pytanie odnośnie remasterów gier Sonica. Iizuka wypowiedział się na ten temat:

Kiedy zremasterowaliśmy Sonic Colors i pojawił się Sonic Colors: Ultimate, w pewnym sensie chcieliśmy pomyśleć o tym, co moglibyśmy zrobić jako następny zremasterowany tytuł. W tamtym czasie Sonic Generations był czymś, czym wszyscy byli naprawdę podekscytowani, tym, czego naprawdę chcieli i czego naprawdę pragnęli. Dlatego zdecydowaliśmy się na remaster Sonic Generations i dodaliśmy część z Shadowem. W zależności od tego, jaki tytuł ludzie lubią, pomyślimy o nim przy następnym remasterze”.

Takashi Iizuka – GameSpot

Fani byli zachwyceni kiedy usłyszeli “W zależności od tego, jaki tytuł ludzie lubią, pomyślimy o nim przy następnym remasterze”, a niektórzy wykrzykiwali Sonic Unleashed czy Sonic Heroes, więc kto wie czy Sonic Team nie zabierze się za te tytuły, skoro fani tak bardzo pragną remastery tych gier.

A skoro mówimy już o remasterach warto też wspomnieć co nieco o świeżo co zapowiedzianym tytule. Na Summer Game Fest został pokazany 9 minutowy gameplay z zapowiadanej gry.

Na samej stronie poświęconej tej grze możemy dowiedzieć się, że oprócz powrotu Black Dooma, który pojawił się pierwszy raz w niezbyt przyjętym Shadow The Hedgehog z 2006 roku, dostaniemy nową kampanię związaną z Czarnym Jeżem. Shadow dostanie nowe umiejętności, zaś sama gra zachwyci nas nowym hub worldem, przez który będziemy ogrywać nową zawartość. Dla chętnych oczywiście jest możliwość zamówienia pre-ordera gry Sonic X Shadow Generations i w zależności od wydania będzie można dostać różne bonusy.


Wersja Digital Deluxe Edition będzie zawierać:

 • 3 dni wczesnego dostępu (22 pażdziernik tego roku)
 • Season Pass w którym jest:
  • Dodatkowa skórkę oraz poziom dla Shadowa
  • Wygląd Sonica z “Sonic Adventure” dla Modern Sonica
  • Skórkę Teriosa, który był pierwotnym wyglądem i nazwą dla Shadowa
  • Extra BGM Pack
  • Cyfrowy Artbook + Soundtrack
  • Dodatkowe punkty umiejętności do Sonic Generations
 • Bonus ekskluzywny dla PlayStation, animacja wstępna do gry

Wydanie pudełkowe na konsole Playstation 5, Xbox Series oraz Nintendo Switch otrzymamy w ramach pre orderu:

 • Dziennik Geralda Robotnika, dziadka Eggmana, kiedy tworzył Shadowa przed wydarzeniami z gry Sonic Adventure 2.
 • Bonus ekskluzywny dla PlayStation, animacja wstępna do gry

W cyfrowym wydaniu standardowym dostaniemy skórkę zmieniającą wygląd Modern Sonica na ten z Sonic Adventure oraz w wydaniu na PlayStation animacja wstępna gry. Pre-ordery można zamówić na oficialnej stronie gry, a także na Steam lub na Epic Games.

Cenega zapewniła, że gra będzie miała swoją polską wersję językową w postaci napisów. Dla kolekcjonerów, przed-sprzedażowa wersja pudełkowa tytułu będzie dostępna w Polsce. Nie wiadomo jednak czy dziennik Geralda będzie przetłumaczony na język polski.


Poniżej możecie obejrzeć sobie galerię oficjalnych screenów z zapowiadanej gry:

Źródła: sonicxshadowgenerations.com, IGN – YouTube, GameSpot – YouTube, Cenega – Facebook

Podziel się z innymi!
Domyślny obrazek
Diog
Artykuły: 27