Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• Czy wiesz, że wizerunek Sonica pojawił się po raz pierwszy w grze "Rad Mobile"? Wydana ona została w styczniu 1991 roku, czyli daleko przed premierą oryginalnej gry z jeżem.
  • Wyścigowy spin-off serii: "Team Sonic Racing", trafi na sklepowe półki w czwartym kwartale bieżącego roku. Wyprodukowany zostanie przez Sumo Digital, które odpowiadało wcześniej za "Sonic & All-Stars Racing Transformed".
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia/finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-Treme".
  • Najnowsza główna gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier "Niebieskich".
  • Czy wiesz, że komiksy z Soniciem, które były wydawane przez Archie Comics, mają tytuł "najdłużej wydawanej serii komiksowej opartej na serii gier wideo", który został nadany w 2008 roku?
  • "Sonic Mania Plus" jest dostępna już dziś! Gra zawiera nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu prezentowania projektu firmie i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • Czy wiesz, że Chip z "Sonic Unleashed" pierwotnie miał być duszkiem, stworzonkiem podobnym do Chao, lub nawet... rybą?
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z wielkim, szerokim uniwersum niebieskiego jeża, które jest nie większe, niż wypociny Marvela, czy też DC.

[ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sonic Archie - dyskusja ogólna
Awatar użytkownika
Przyjaciel

Dane użytkownika: Dane użytkownika
Czyli omawianie, ocenianie i rozmawianie o komiksach wydawanych przez Archie :)

Już my wam damy popalić!
Imperium Eggmana zawsze na fali!

Tytuł: Re: Sonic Archie - dyskusja ogólna
Awatar użytkownika
Przyjaciel

Znając życie ten temat będzie martwy, dopóki nie znajdzie się jakiś fan czytający komiksy, albo ktoś z nas przeczyta je do końca XD

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Ja w sumie mogę nazwać się już fanem bo na serio wciągnąłem się w te komiksy. Gdzieś w najbliższym czasie mogę tutaj zainicjować jakąś dyskusję ale to raczej dopiero za kilka dni bo teraz mam inne rzeczy na głowie :P

Już my wam damy popalić!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

lel... może i ja je dokończę xD

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Sama komiksòw nie czytałam, ale z tego co pamiętam, to Rzezimieszek je zachwalał. Byłabym skłonna do ich przeczytania, gdyby były dostępne w Polsce. Przyznam, że alternatywne wersje Sonic'a i rozdziały o wilkojeżu brzmia kusząco.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

https://www.youtube.com/channel/UClu6kP ... lo6CXFI5eg

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Albo możesz też je czytać tutaj:

http://en.sonicscanf.org/comics/archie/

Już my wam damy popalić!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Nie chcę ich czytać online.
Chcę je mieć w łapach i móc przewracać strony.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Paranormany, niektóre są do kupienia na allegro.
http://allegro.pl/ksiazki-i-komiksy?string=sonic%20the%20hedgehog&bmatch=s0-cul-1-4-0613&order=m
Niektóre są drogie... BARDZO (chyba, że dla kogoś tysiak to jak złotówka, to wtedy spoko), no ale są.

W tym poście chyba będzie hejt, więc miejcie się na baczności.

Jeśli o mnie chodzi, to przeczytałam Sonic X i najpewniej przeczytam też Sonic Boom.
Mam pretensje do Archie, że nie robi więcej takich serii, które są seriami faktycznie, a nie tylko z nazwy. Taka zabawna historia, że po X chciałam przeczytać Universe, przeczytałam dwa, ale nic nie zrozumiałam i się wkurzyłam tylko, bo żeby zrozumieć, o co chodzi, to muszę znać i Sonic the Hedgehog i tylko fragment Sonic X (co z tego, że w końcówce X umieścili coś takiego, co sugerowało, że Universe będzie swego rodzaju kontynujacją). A StH ma od groma numerów (albo i więcej) od groma swoich postaci, do których nie jestem przekonana (albo i więcej) i zajęłoby mi to od groma czasu (albo i więcej). A najfajniejsze, że mnie do StH wcale nie ciągnie, bo czuję na kilometr, że ma to o wiele inny klimat niż gry. Nawet trochę inny klimat niż serial do którego nawiązuje (ale go dużo nie oglądałam, więc nie mam pewności). No kurde.
Gdyby serie były bardziej kanoniczne (w sensie postacie+fabuła+klimat) i krótsze, to bym czytała.
Co do Sonic X, bo jak mówiłam, mam to za sobą: takie w sam raz, jak się nie ma nic innego niż komórka bez neta przy sobie, a się nudzi koszmarnie. Fabuła naiwna, ale nawiązująca do pierwszego sezonu, tam się trochę przemknęło trochę drugiego, więc było uroczo, ale płytko. Taka nic nieznacząca lekturka, przeczytać-zapomnieć. A nawet, jak się na coś dobrego zbierało, to i tak pozostało pod znakiem zapytania i nie było kontynuowane. Zabolała końcówka z Shadowem, który złamał czasoprzestrzeń. Oj, zabolała. Ech. Humor całkiem w porządku i czasem się zaśmiałam, więc tu nie mam zarzutów.

Tyle ode mnie, się może kiedyś przekonam, ale nie widzę tego w najbliższym czasie.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

W sumie to nadrabianie wszystkiego można sobie darować w przypadku archie bo w numerze 250 jest reset :P Ja zacząłem komiksy czytać od numeru 220 ale mniej więcej wiedziałem co się działo w numerach od 200. Wcześniej niż 200 moim zdaniem jest właśnie tak jak to napisałaś mało sonicze, ale od momentu z którego ja czytam jest naprawdę bardzo fajnie. Najbardziej podobają mi się postacie, które są w ciekawy sposób zrobione (te z gier są moim zdaniem idealnie odwzorowane, a postacie wymyślone przez archie też są bardzo fajne) no i sama historia jest bardziej powiązana,ale wcale nie trzeba czytać wszystkich komiksów żeby wiedzieć o co chodzi (zwłaszcza tych pierwszych które są komiksową wersją AoStH, albo tych następnych, które idą w takie dziwne kierunki, że to przestaje być Sonic) No i w sumie obecnie komiksy nawiązują do Sonic Unleashed więc jednak z grami mają dość dużo wspólnego po prostu nie ma tu czegoś takiego jak w grach czyli praktycznie całkowity reset wszystkiego po skończeniu historii z jednej gry i początku drugiej.

A co do tego podziału na Sonic Universe i Sonic the Hedgehog też uważam, że jest bez sensu. Czemu oni nie mogą kontynuować historii z StC w następnych numerach tylko odsyłają do SU. Przez takie zabiegi nie wiedziałem czy od razu kiedy mnie odsyłają mam się przerzucić na 3 numery do SU czy może mam pierwsze poczekać na skończenie wątku w StC...

Już my wam damy popalić!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Heh... Moim zdaniem nie ma co kupować tych komiksów za grube pieniądze. I tak gdzieś w połowie wszystko zostaje zresetowane. Ilość postaci mnie również przeraża. Większość występuje pewnie jednorazowo (tak jak Bean w grze) i nie idzie ich zapamiętać.

Archie ma jednak ode mnie plusa za wykorzystywanie starych postaci, o których nawet SEGA zapomniała. Podoba mi się bazowanie komiksów na grach. Może kiedyś jednak sięgnę po jakiś jeden rozdział?

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Jestem fanem komiksów Sonic Archie. Przeczytałem online wszystkie wydane StH i SU. Mam parę ulubionych postaci(żeńskich). Mnie w przeciwieństwie do niektórych z nas fabuła jak i postacie się spodobały. Jestem trochę zawieszony tym restartem serii, bo część moich ulubionych postaci znikła.
Szkoda że komiksy nie wychodzą w Polsce po polsku :c

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Nieważne, co o tym sądzę, to muszę przyznać rację: szkoda, że nie wychodzą w Polsce po polsku. Na pewno przyjemniej i łatwiej by było po to sięgnąć, mi przynajmniej.

No ale wydaje mi się, że to się nieszczególnie opłaca. Swoją drogą, wyszło coś, cokolwiek od Archie po polsku?

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Po polsku to nie wiem, natomiast swego czasu w Empikach można było znaleźć egzemplarze Archie Soniców sprowadzane z Ameryki - sama kupiłam tam dwa numery Sonic Universe, IMHO ździebko drogie były (16,50 zł za 32 kartki drukowane na kiepskim papierze, wiem że ceny amerykańskie, że koszty importu, ale mimo wszystko), ale zawsze coś, nawet jeśli komiks niespecjalnie przypadł mi do gustu. Niestety, to było jakieś 5-6 lat temu i w międzyczasie Archie Sonic wybył z Empików całkiem.

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Suisho Kasumi pisze:
Po polsku to nie wiem, natomiast swego czasu w Empikach można było znaleźć egzemplarze Archie Soniców sprowadzane z Ameryki - sama kupiłam tam dwa numery Sonic Universe,

To prawda, kiedyś udało mi się kupić SU przez Allegro, na nich z tyłu jest naklejka Empiku.

Szukaj:
 [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

więcej linków