Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• Witamy na BlueBlur.pl - największym polskim forum dedykowanemu serii gier wideo o ponaddźwiękowym jeżu Soniku, maskotce japońskiej firmy SEGA.
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec w Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia i finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-treme".
  • Najnowsza gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier naszych kochanych "Niebieskich". Z mojej oceny, to tłumaczenie jest nieco średnie, ale jeśli ktoś bardzo chce zobaczyć, jak Infinite posługuje się słownictwem prof. Jana Franciszka Miodka, to proszę bardzo - nikomu (prawie) nic nie zabraniam!
  • "Sonic Mania Plus" trafi na sklepowe półki (także w Polsce!) tego słonecznego lata. Gra będzie zawierać nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu pitchowania i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie (i tak odległej) premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano, co bardzo ucieszyło całą niebieską społeczność.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Możesz wiedzieć, jeśli chcesz! Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z zawadiackim jeżem Sonikiem, jego sporą ekipą, inteligencją czcigodnego(?) Doktora Ivo "Eggman'a" Robotnika i innymi oryginalnymi tematami, które jednych zaskoczą, a innych zostawią bez większych zastrzeżeń.
  • Jeśli ktoś dotrwał do końca, to mam do przekazania ważny komunikat dla SilverCzechowiceDziedzice. Potrzebujemy Cię tutaj!

[ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sonic IDW - dyskusja ogólna
Awatar użytkownika
Przyjaciel

Dane użytkownika: Dane użytkownika
Cytuj:
Nie chce mi się sprawdzać czy dokładnie tak to tam pisze, ale chyba nie o to chodziło.

Cytując Flynna

Cytuj:
She’s, like, the only spin-off material that has bridged the gap into main canon that I can think of off the top of my head. And I’m not counting the Freedom Fighters showing up in Spinball, that’s another thing altogether. That doesn’t count, really.

Zwrot "bridged the gap" jednak można interpretować jako łączenie czegoś. A Sonic Spinball zapewne nie liczy bo sam Spinball jest raczej średnio kanon więc to raczej postacie ze spin-offu pojawiły się w spin offie xd Tylko no właśnie, gdzie niby Sticks była kanon?

Cytuj:
Alternatywne uniwersum? Dziura między wymiarowa? ¯\_(ツ)_/¯ To można wytłumaczyć na wiele sposobów.
Sticks z komiksu może być zupełnie inna niż ta, którą widzieliśmy w SB.

Ale sam Flynn wspomniał w tym wywiadzie, że kanoniczna Sticks jest przyjaciółką Amy więc to można tutaj po prostu uznać. Coraz mniej podoba mi się ten kierunek, przynajmniej jeżeli chodzi o Sticks xd

Już my wam damy popalić!
Imperium Eggmana zawsze na fali!

Awatar użytkownika
Opiekun

Cytuj:
Tylko no właśnie, gdzie niby Sticks była kanon?

Chyba najbliższą (i jedyną) opcją jest ten crossover z Mario... Ale to też jest rodzaj spin-offa.
Ewentualnie może chodzić o kanon komiksów. Pamiętajmy, że Sticks była obecna w "Sega & Ca... "Worlds Unity". Ale to można łatwo obalić.

O czymś chyba nie wiemy, drogi Flynnie...

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Konradomorelo pisze:
Cytuj:
Alternatywne uniwersum? Dziura między wymiarowa? ¯\_(ツ)_/¯ To można wytłumaczyć na wiele sposobów.
Sticks z komiksu może być zupełnie inna niż ta, którą widzieliśmy w SB.

Ale sam Flynn wspomniał w tym wywiadzie, że kanoniczna Sticks jest przyjaciółką Amy więc to można tutaj po prostu uznać. Coraz mniej podoba mi się ten kierunek, przynajmniej jeżeli chodzi o Sticks xd

Masz gdzieś ten wywiad może?
Bawiąc się dalej w spekulacje można jeszcze pójść w tą stronę, że wszystko dzieje się przed, że dopiero co się zaprzyjaźnią... Czy coś w tym stylu. No chyba, że zostało mocno powiedziane iż już są przyjaciółkami... Wtedy wygląda to trochę niezręcznie.

This is who I am...

A modern tragedy!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Wcześniej Davir podał jako źródło :P

http://www.tssznews.com/2018/04/16/ian- ... idw-sonic/

I źle to nazwałem. To nie jest wywiad, a raczej fragment podcastu.

Ciekawi mnie to, że Flynn nie chce podać szczegółów Sticks bo byłoby to spoilerowe. Czyżby Flynn miał tak daleko zaplanowaną historię czy Sticks ma się pojawić za niedługo?

Cytuj:
Bawiąc się dalej w spekulacje można jeszcze pójść w tą stronę, że wszystko dzieje się przed, że dopiero co się zaprzyjaźnią... Czy coś w tym stylu. No chyba, że zostało mocno powiedziane iż już są przyjaciółkami... Wtedy wygląda to trochę niezręcznie.

Nie ma sensu chyba bawić się w aż tak dalekie spekulacje, ale jak już się bawimy to Sticks będzie musiała być wprowadzona jako nowa postać bo inaczej może być to dezorientujące. A jak będzie przyjaciółką Sticks od razu to jest też opcja, że znają się już od jakiegoś czasu, ale reszta postaci pozna ją dopiero wtedy kiedy czytelnik. Tak czy siak pomysł mi się średnio podoba

Już my wam damy popalić!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Ślepa jestem i leniwa, wybacz.
To czas przeanalizować to "cudo".

A co do spekulacji... Ja zawsze robię sobie nadzieję na coś ambitnego i zawsze później oblewają mnie kubłem zimnej wody. Taki los niespełnionego fana. :<

This is who I am...

A modern tragedy!

Awatar użytkownika
Opiekun

IDW widać ma pewne tendencje do przypominania Archie pod kątem ujawniania numerów z wyprzedzeniem.
Tym razem co nieco informacji o numerze 7.
Najpierw zacznę od dwóch z trzech okładek (wygląda na to, że później będziemy mieli trzy okładki zamiast czterech)

Wariant B
Obrazek
Adam Bryce Thomas ponownie pokazuje kozackie chmury.

Wariant Rl
Obrazek
Moja imperialna dusza jest spełniona! Fourdraine coraz bardziej zdobywa moje serce swoim stylem! Chyba jak dotąd moja ulubiona z jej okładek!

O okładce głównej jak na razie żadnej informacji poza tym, że jej autorem jest Kieran Gates.(i wygląda na to, że będzie to jego pierwsza główna okładka, w #1 i #5 jest odpowiedzialny tylko za warianty. Z czego tej z numeru 5 chyba jeszcze nie pokazano. [jak dotąd jedyna okładka wygląda mi na pracę Fourdraine])

No i pozostał już tylko opis. Zwiastuje on równie wielką epickość jak okładki, ale... mam wrażenie małego spoilera wydarzeń z 5-6, więc... czytacie na własną odpowiedzialność.
Spoiler:

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Tak się zastanawiam czy w samym komiksie pojawi się Infinite. Byłoby w sumie świetnie, gdyby miał okazję rozwinąć skrzydła, bo jego rola w grze była... Godna pożałowania według mnie. :<
Wiem, że "głównymi" złymi (Poza Eggiem oczywiście) są w tej serii Tumble i Rough... No ale może jednak? ;_;

This is who I am...

A modern tragedy!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

To w sumie dosyć ciekawa kwestia. Zwłaszcza, że nie jesteśmy do końca pewni co dzieje się z Infinitem pod koniec Sonic Forces.

Ale tak czy siak nie wiem czy byłby aż taką świetną postacią... Bez Phantom Rubinu, nawet jeżeli żyje to wróci do bycia słabym najemnikiem dodatkowo upokorzonym przez fakt, że nawet z największą mocą na świecie nie poradził sobie z bandą "żałosnych" rebeliantów. To mógłby być ciekawy kierunek gdyby jego postać od samego początku nie była oparta na nienawiści i chęci bycia potężniejszym. No i był pełen nienawiści i pełen mocy, ale przegrał i co teraz? Będzie jeszcze bardziej szedł w tą stronę? Takie coś nie ma sensu. A sprawienie, że zrezygnuje z poszukiwania potęgi też jest moim zdaniem bez sensu bo to robi z niego inną postać. Jak dla mnie Infinite został źle napisany od podstaw jako postać, która jedynie miała być tym złym na czas jednej gry i to dodatkowo bez żadnego kontekstu.

Już my wam damy popalić!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Ale skoro Ian chcę dać Sticks to wierze, że i postać Infinite'a dobrze by poprowadził. :D
Poza tym, upadki postaci, zaślepionych przez nienawiść mogą dać początek czegoś naprawdę interesującego.
W takim wypadku sam Eggman po tylu porażkach powinien dać sobie spokój już dawno. :P

Nadzieja matką głupich, ale każda dobra matka kocha swoje dzieci... Więc może kiedyś się doczekam.

-- 23 kwie 2018, 14:23 --

Fakt, że czarny pieseł przegrał przez własną pychę... Ale z drugiej strony, gdyby wrócił to mógłby chcieć zemścić się na Eggu za to, że naraził go na tak sromotną i uwłaczającą porażkę... Co by dało w pewnym sensie pole do popisu dla Robotnika, żeby użerać się z jednej strony z niebieskim szczurem, a z drugiej z rozwścieczonym najemnikiem.

Obrazek

This is who I am...

A modern tragedy!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
Poza tym, upadki postaci, zaślepionych przez nienawiść mogą dać początek czegoś naprawdę interesującego.

W sumie to mogłoby to działać na takiej zasadzie, że Infinite stara się odzyskać swoją potęgę w międzyczasie ścierając się ze wszystkimi. Ale wątpię, że ma żal do Eggmana. Jeżeli już to Eggman może mieć żal do niego bo zaufał mu obdarzając go wielką mocą. I to zaufanie Infinite utracił całkowicie

Spoiler:

Ale wciąż wydaje mi się, że nie byłoby to aż tak interesujące i wolałbym, żeby jednak pojawiały się tu nowości. Póki co mamy już świat osadzony na podstawie Forces, parodie Sleeta i Dingo (a przynajmniej na to się zapowiada) i jeszcze gdzieś tam na horyzoncie jest Sticks. Z prawdziwych nowości jest póki co tylko Tangle i już nie mogę się doczekać jej wprowadzenia :)

A wracając jeszcze do Infinita to w sumie jestem ciekawy jak fani na niego reagują obecnie. Zdaje mi się, ze jak na samą grę, reakcje są raczej negatywne bo Infinite tylko się przechwala a ostatecznie nie pozostawia po sobie żadnego wrażenia. Z drugiej strony zapowiedziana przez Flynna, Sticks zebrała jednak dosyć spore grono fanów (co wcale nie oznacza, że użycie popularniejszej postaci jest słuszną decyzją. Ja z dwojga złego wolałbym już Infiego XD)

Już my wam damy popalić!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
W sumie to mogłoby to działać na takiej zasadzie, że Infinite stara się odzyskać swoją potęgę w międzyczasie ścierając się ze wszystkimi. Ale wątpię, że ma żal do Eggmana. Jeżeli już to Eggman może mieć żal do niego bo zaufał mu obdarzając go wielką mocą. I to zaufanie Infinite utracił całkowicie

No i to może być właśnie dobry kierunek! No ale teraz pozostaje nam tylko czekać i czytać. :D
W sumie i tak jestem zadowolona z tego jak ten komiks się rozwija i w jaką stronę idzie (no może poza tą Sticks, no ale cóż :/), więc nawet jeśli go nie dadzą... No cóż, trudno się mówi.

This is who I am...

A modern tragedy!

Awatar użytkownika
Opiekun

Już jutro wydany zostanie numer 4, dlatego daję tu wszystkie cztery okładki.
Obrazek
Okładka podstawowa w wykonaniu Hesse.

Obrazek
Wariant B w wykonaniu Evan Stanley. (która brała też udział w głównym komiksie)

Obrazek
Wariant Rl-A od Nathalie Fourdraine.

Obrazek
Wariant Rl-B, znów od Hesse. Większość pewnie kojarzy ten rysunek jeszcze z momentu potwierdzenia przejścia komiksów w ręce IDW.

Awatar użytkownika
Znajomy

Wszystkie te okładki wyglądają ślicznie <3

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Nie obraziłabym się gdyby Evan Stanley sama rysowała okładki i ogólnie komiks... Uwielbiam jej styl. ;_;

This is who I am...

A modern tragedy!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Cytuj:
Już jutro wydany zostanie numer 4, dlatego daję tu wszystkie cztery okładki.

Zaraz, zaraz... czwarty? Czy ja przegapiłem jeden numer?

...

phpBB [media]

Dlaczego nie było o nim dyskusji? D: Nie działo się nic ciekawego?

Spoiler:

Nah, jednak nie bardzo

Już my wam damy popalić!

Szukaj:
 [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

więcej linków