Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

  • Czy wiesz, że wizerunek Sonica pojawił się po raz pierwszy w grze "Rad Mobile"? Wydana ona została w styczniu 1991 roku, czyli daleko przed premierą oryginalnej gry z jeżem.
  • Wyścigowy spin-off serii: "Team Sonic Racing", trafi na sklepowe półki w drugim kwartale 2019 roku. Wyprodukowany zostanie przez Sumo Digital, które odpowiadało wcześniej za "Sonic & All-Stars Racing Transformed".
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia/finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-Treme".
  • Najnowsza główna gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier "Niebieskich".
  • Czy wiesz, że komiksy z Soniciem, które były wydawane przez Archie Comics, mają tytuł "najdłużej wydawanej serii komiksowej opartej na serii gier wideo", który został nadany w 2008 roku?
  • "Sonic Mania Plus" jest dostępna już dziś! Gra zawiera nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu prezentowania projektu firmie i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • Czy wiesz, że Chip z "Sonic Unleashed" pierwotnie miał być duszkiem, stworzonkiem podobnym do Chao, lub nawet... rybą?
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z wielkim, szerokim uniwersum niebieskiego jeża, które jest nie większe, niż wypociny Marvela, czy też DC.

 [ Posty: 3 ] 
Szukaj:
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Nowy hosting zdjęć i inne
Post: 04 wrz 2018, 23:49 
Awatar użytkownika
Administrator

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
Obrazek

Ta aktualizacja jakoś tak wpadła mi do głowy. Powiedzmy takie oświecenie z góry dostałem i swój plan zrealizowałem. Brzmi trochę dziwnie, ale w ten sposób wpadają mi rozwiązania nawet największych problemów, sęk w tym, że bardzo rzadko mi się to zdarza. Nie zanudzając was na śmierć poniżej opiszę wam co na forum się zmieniło, a krótko mówiąc w 90% aktualizacja zawiera optymalizacje, które przyspieszą działanie całego forum.

1. Na samym dole na forum w liście zalogowanych nie zobaczycie już botów. Doszedłem do wniosku, że bez sensu jest to by boty odwiedzające nasze forum były wyświetlane na liście zalogowanych, większe zainteresowanie wywołują użytkownicy, którzy są obecni na stronie niż tam jakieś nudne boty :senny: .

2. Dosyć dawno temu została zainstalowana modyfikacja mająca na celu przydzielanie punktów oraz pieniędzy wszystkim użytkownikom. Ta modyfikacja miała wbudowany bank, można było robić przelewy wirtualnych pieniędzy itp. Ta modyfikacja pojawiła się na naszym forum z powodu mojej zbyt wybujałej ambicji i okazała się totalnym niewypałem. Ze względu na wielkie gabaryty tej modyfikacji jej nie usunąłem, aż do dzisiaj. Ten zbędny mod już nie zapycha kodu forum. Nie wpłynie to na szybsze ładowanie, ale z pewnością większy porządek będę miał w kodzie.

3. Największą bolączką forum pod względem technicznym są obrazki wyświetlane na stronie. Jest ich bardzo dużo. Wielka ilość banerów oraz tła sprawiają, że forum nie ładuje się dostatecznie szybko, nie wspominając już o tych osobach, które mają wolne łącza internetowe. Właśnie ten punkt jest dla was najbardziej widoczny w tej aktualizacji, ponieważ nałożyłem duży nacisk na szybsze ładowanie się obrazków na forum. Przejdźmy do banerów, obrazki tam są wyświetlane jako pokaz slajdów za pomocą wtyczki jquery. Zwróciłem uwagę na sposób ładowania się tych banerów. Dla was dostępne są aż 24 sztuki. Problem z tymi banerami był taki, że wyświetlany był jeden, a forum już pobrało i załadowało wszystkie 24 sztuki. Podczas przeglądania strony, powiedzmy przez minutę zdążyliśmy wyświetlić 4 banerki i odświeżamy stronę i czytamy jakiś temat, tylko że po odświeżeniu forum znów zostały załadowane 24 banerki, a podczas czytania zdążyły się wyświetlić np. znów 4 i ponownie forum odświeżamy i tak w kółko. Wniosek jest taki, że 20 banerów były bezsensownie pobierane i ładowane, ponieważ nie zdążyły się one wyświetlić na pokazie slajdów.

Ten problem został rozwiązany uruchamiając całą modyfikację w "leniwy tryb". Od teraz po załadowaniu strony w pełni nie zostają pobierane i ładowane aż 24 slajdy tylko ładuje ten, który jest lub ma być następnie wyświetlony. Czyli jak forum się załaduje to jest ładowany tylko jeden baner, a jak się już zbliża czas na wyświetlenie następnego to zostaje pobierany następny baner i tak w kółko. Z pewnością skraca to czas ładowania tego pokazu slajdów oraz nie męczy waszego internetu.

4. Ostatnim i najważniejszym punktem tej aktualizacji jest zrezygnowanie z hostingu zdjęć postimages.org . Wszystkie tła, banery, nawet ikony znajdowały się na tym hostingu. Jak hosting był nieczynny to i na forum wszystkie obrazki się nie ładowały co sprawiało, że nawet tabelki potrafiły się rozsypać na stronie. Dodając, ten hosting raz chodził dobrze, a raz wolno co wynika z tego, że jest niestabilny. Dosyć ciężko było znaleźć alternatywę dla postimages, ponieważ nie przecząc jest to najszybszy darmowy hosting zdjęć jaki internet oferuje. Grzebiąc się po wirtualnym świecie znalazłem sposób na wykorzystanie serwera Google do udostępnienia naszych obrazków forumowych. Od teraz każda ikonka, banery, tła itp. są pobierane z chmury Google co sprawiło, że widocznie poprawiła się szybkość ładowania naszego forum. Jest to jeszcze sposób niepewny, ponieważ obawiam się, że linki wygasną, ale mam kopię zapasową z linkami z postimages.org i jeżeli będą problemy to wrócimy do starego hostingu zdjęć. Najlepiej odczują to te osoby, które mają szybkie łącza, ponieważ Google nie ma limitu co do szybkości pobierania danych i jeżeli mamy internet 10mb/s to z taką prędkością obrazki na forum się załadują, a przynajmniej powinny.


Mam nadzieję, że ta aktualizacja mocno was nie zawiodła, nie ma żadnych nowych funkcji lecz mam nadzieję, że stabilne i szybkie eksplorowanie naszego forum wywoła uśmiech na waszych twarzach.

_________________
Obrazek


Offline
 Tytuł: Re: Nowy hosting zdjęć i inne
Post: 05 wrz 2018, 0:12 
Awatar użytkownika
Moderator

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
Niestety wygląda na to, że niektóre stare zdjęcia nie wróciły. Ucierpiala na tym głównie Propaganda. No cóż, będę musiał pewnie ręcznie wszystkie odkopać u siebie na komputerze i je pododawać.


A tak poza tym to mam nadzieje, że będzie to dobra zmiana i że nie będzie już takich problemów jak ostatnio :)

_________________
Obrazek

Już my wam damy popalić!
Imperium Eggmana zawsze na fali!


Offline
 Tytuł: Re: Nowy hosting zdjęć i inne
Post: 05 wrz 2018, 0:53 
Awatar użytkownika
Administrator

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
A to w sprawie postów się nie zmieniło. Te obrazki, które są wstawiane podczas pisania posta to nadal postimages obsługuje.

_________________
Obrazek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Szukaj:
 [ Posty: 3 ] 

więcej linków
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Polityka Prywatności

Blueblur is a fansite that is not in any way officially affiliated with SEGA. Sonic the Hedgehog and other associated characters are owned and copyright © SEGA Corporation. Published material and comments represent the thoughts of their authors.
</body> </html>