Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

  • Czy wiesz, że wizerunek Sonica pojawił się po raz pierwszy w grze "Rad Mobile"? Wydana ona została w styczniu 1991 roku, czyli daleko przed premierą oryginalnej gry z jeżem.
  • Wyścigowy spin-off serii: "Team Sonic Racing", trafi na sklepowe półki w drugim kwartale 2019 roku. Wyprodukowany zostanie przez Sumo Digital, które odpowiadało wcześniej za "Sonic & All-Stars Racing Transformed".
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia/finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-Treme".
  • Najnowsza główna gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier "Niebieskich".
  • Czy wiesz, że komiksy z Soniciem, które były wydawane przez Archie Comics, mają tytuł "najdłużej wydawanej serii komiksowej opartej na serii gier wideo", który został nadany w 2008 roku?
  • "Sonic Mania Plus" jest dostępna już dziś! Gra zawiera nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu prezentowania projektu firmie i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • Czy wiesz, że Chip z "Sonic Unleashed" pierwotnie miał być duszkiem, stworzonkiem podobnym do Chao, lub nawet... rybą?
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z wielkim, szerokim uniwersum niebieskiego jeża, które jest nie większe, niż wypociny Marvela, czy też DC.

 [ Posty: 2 ] 
Szukaj:
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Nieplanowana aktualizacja
Post: 06 wrz 2018, 20:59 
Awatar użytkownika
Administrator

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
Obrazek

Obrazek

Temat niecodzienny aktualizacji, ale pokazuje rzeczywisty przebieg zdarzeń. Krótko można ją opisać jak w tytule tego tematu. Powiem, że z nudów w nocy o 1 pewna strona powiedziała mi po testach naszego forum, że brakuje nam "Content Delivery Network" czyli w skrócie CDN. Ja zielony, nie wiedziałem co to za wynalazek połaziłem po necie i zobaczyłem, że to jest coś czego jeszcze nie próbowałem. W nocy przygotowałem do instalacji, a dzisiaj ją wykonałem. Po przejrzeniu ustawień, mogę powiedzieć,że ich strasznie dużo jest.

Teraz w Nerda się zamienię i powiem wam na czym dzisiejsza aktualizacja polega. Otóż są pewne firmy, które zajmują się przekierowaniem obciążenia na profesjonalne serwery, które są rozsypane po całym świecie jednocześnie dbając o bezpieczeństwo witryny. Niektórzy pewnie słyszeli o takiej stronie jak Cloudflare, albo przynajmniej się z nią spotkał na jakiejś stronie internetowej. Jest to bardzo popularna strona do odciążania witryn oraz do ich zabezpieczenia przed wieloma atakami.

Nasze forum zostało właśnie połączone z chmurą na Cloudflare i jak na razie ta cała aktualizacja jest w fazie testowej właśnie z powodu wielu funkcji jakie posiada.

Pierwszym punktem jest nowy certyfikat SSL, który nie jest już tylko na 2 miesiące jak wcześniej tylko na 6 miesięcy. Najprawdopodobniej ten certyfikat będzie się automatycznie odnawiał. Tutaj chciałbym o opinię tych osób, które stykały się z problemem poprzedniego certyfikatu. Podobno u niektórych osób wyrzucało błąd, że certyfikat jest niezaufany itp. Jak ten problem teraz zniknie to będę uradowany.

Drugim punktem jest zmiana DNS domeny na forum. Ten serwer DNS od Cloudflare powinien mieć szybsze odpowiedzi co sprawia, że i szybciej forum będzie się ładować.

Trzecim punktem jest cache, który zbiera dane z forum jak obrazki, pliki Java, pliki Html czy Css na serwer Cloudflare i udostępnia w pełni załadowane i specjalnie zmniejszone do waszych komputerów. Jak czytałem to ten cache działa w taki sposób, że jedna osoba wejdzie na forum, dane do pamięci cache zostaną załadowane i wszyscy inni użytkownicy z tej pamięci mogą już korzystać doświadczając szybszego ładowania strony. Prawdę mówiąc, dla mnie forum teraz szybciej chodzi niż wcześniej lecz jakieś spadki czasami doświadczam, ale to już wina internetu w telefonie może być. Pliki w tej pamięci są przechowywane przez miesiąc, a potem wymieniane na nowe.

Czwartym punktem i ważnym dla was są zabezpieczenia. Serwery na Cloudflare zabezpieczają nasze forum przez różnymi włamaniami i może dojść do takiej sytuacji, że może coś tam jemu się nie spodobać jak odwiedzacie witrynę. podobno nawet jak wirusa w komputerze masz to zabezpieczenia te mogą się uruchomić. Otóż jeżeli automat na Cloudflare ma jakieś niejasności co do waszej obecności na forum to wyświetli Captcha i każe wam go rozwiązać. Czyli test zabezpieczający przed botami. Czym częściej te testy będą się odbywały tym większe prawdopodobieństwo, że coś tam w waszych komputerach nie gra, albo ktoś jest zbyt ciekawy co tam w plikach forum się znajduje.

No i ogólnie to chyba tyle co mogę o tej aktualizacji powiedzieć. Podsumowując forum od teraz jest w części odciążone i serwery na Cloudflare zajmują się tym by szybciej pewne dane przepuścić czy wykonać. Na dodatek jesteśmy dodatkowo zabezpieczeni nie wpływając na wydajność naszego forum. Oceniajcie, mówcie czy widzicie różnicę porównując wczorajszy i dzisiejszy dzień, mówcie czy problemów jakiś nie ma. Ta aktualizacja znów była wycelowana głównie na optymalizację i zdaje mi się, że się udała. Jak na razie forum bardzo szybko chodzi nawet na moim internecie w telefonie. Jestem ciekaw co będzie jak w październiku mój internet światłowodowy odpalę.

_________________
Obrazek


Offline
 Tytuł: Re: Nieplanowana aktualizacja
Post: 06 wrz 2018, 21:57 
Awatar użytkownika
Opiekun

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
I gites. Jest bezpiecznie, o ile jacyś R
osjanie nie dobiją się do Pentagonu.

_________________
    
Groovy!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Szukaj:
 [ Posty: 2 ] 

więcej linków
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Polityka Prywatności

Blueblur is a fansite that is not in any way officially affiliated with SEGA. Sonic the Hedgehog and other associated characters are owned and copyright © SEGA Corporation. Published material and comments represent the thoughts of their authors.
</body> </html>