Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

  • Witamy na BlueBlur.pl - największym polskim forum dedykowanemu serii gier wideo o ponaddźwiękowym jeżu Soniku, maskotce japońskiej firmy SEGA.
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec w Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia i finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-treme".
  • Najnowsza gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier naszych kochanych "Niebieskich". Z mojej oceny, to tłumaczenie jest nieco średnie, ale jeśli ktoś bardzo chce zobaczyć, jak Infinite posługuje się słownictwem prof. Jana Franciszka Miodka, to proszę bardzo - nikomu (prawie) nic nie zabraniam!
  • "Sonic Mania Plus" trafi na sklepowe półki (także w Polsce!) tego słonecznego lata. Gra będzie zawierać nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu pitchowania i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie (i tak odległej) premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano, co bardzo ucieszyło całą niebieską społeczność.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Możesz wiedzieć, jeśli chcesz! Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z zawadiackim jeżem Sonikiem, jego sporą ekipą, inteligencją czcigodnego(?) Doktora Ivo "Eggman'a" Robotnika i innymi oryginalnymi tematami, które jednych zaskoczą, a innych zostawią bez większych zastrzeżeń.
  • Jeśli ktoś dotrwał do końca, to mam do przekazania ważny komunikat dla SilverCzechowiceDziedzice. Potrzebujemy Cię tutaj!

 [ Posty: 1 ] 
Szukaj:
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Nowe modyfikacje z Cloudflare
Post: 11 wrz 2018, 23:24 
Awatar użytkownika
Administrator

 Dane użytkownika: Dane użytkownika
Obrazek

Nudziło mi się i znów pogrzebałem się w nowym nabytku jakim jest Cloudflare (CDN). Odkryłem, że można instalować dodatki z biblioteki CDN bez ingerowania w kod strony, klikasz instaluj i już chodzi. Powybierałem to co nam się przyda i na forum już chodzą 2 modyfikacje. Nie są duże, ale mogą się przydać podczas korzystania z naszej witryny.

Pierwszą modyfikacją jest automatyczny zapis zawartości, które wpisujemy w rubryki, czyli jeżeli wpiszemy podczas rejestracji nasze dane i raptem strona się odświeży, albo cokolwiek innego się stanie to w tych rubrykach jak wrócimy nadal będą te informacje wpisane. To samo dotyczy pisanych przez nas postów, jeżeli napiszemy długi post i niechcący odświeżymy stronę czy każe nam się zalogować na forum to zawsze możemy się w przeglądarce cofnąć w te miejsce, w którym pisaliśmy post i on tam w ramce nadal będzie. Nie testowałem tego przy zamknięciu całej przeglądarki, ale najprawdopodobniej po jej zamknięciu już to co napisaliśmy zniknie i tego już nie odzyskamy. Powiedzmy, że ta modyfikacja jest takim dodatkowym zabezpieczeniem jak się zagapimy, a napiszemy jakąś bardzo ważną czy długą wiadomość. Nie zawsze może ta modyfikacja nas uratować, ale zawsze to jest coś.

Drugą modyfikacją jest kontroler połączenia naszego komputera z internetem. Niektórzy nie mają dobrego połączenia z wirtualnym światem i najczęściej jest tak, że jak wyłączy nam się internet to o tym nie wiemy i próbujemy załadować stronę, a tutaj stoi w miejscu. Od teraz jak stracimy połączenie z internetem to po paru sekundach pojawia nam się na górze forum mała ramka z informacją o tym. Jeżeli odzyskamy połączenie to też zostaniemy o tym poinformowani, a wszytko to się dzieje bez odświeżania strony.


Jak zainstalowałem te modyfikacje to nie zauważyłem by forum dłużej się ładowało, więc najprawdopodobniej one na wydajność naszej witryny widocznie nie wpływają.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Szukaj:
 [ Posty: 1 ] 

więcej linków
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Polityka Prywatności

Blueblur is a fansite that is not in any way officially affiliated with SEGA. Sonic the Hedgehog and other associated characters are owned and copyright © SEGA Corporation. Published material and comments represent the thoughts of their authors.
</body> </html>