Strona głównaKontaktZarejestruj sięZaloguj się

• Czy wiesz, że wizerunek Sonica pojawił się po raz pierwszy w grze "Rad Mobile"? Wydana ona została w styczniu 1991 roku, czyli daleko przed premierą oryginalnej gry z jeżem.
  • Wyścigowy spin-off serii: "Team Sonic Racing", trafi na sklepowe półki w drugim kwartale 2019 roku. Wyprodukowany zostanie przez Sumo Digital, które odpowiadało wcześniej za "Sonic & All-Stars Racing Transformed".
  • Czy wiesz, że Jun Senoue (gitarzysta i klawiszowiec Sonic Team) początkowo nagrał 8 prototypowych piosenek do wprowadzenia/finału "Sonic Adventure"? Ostatecznie wszystkie porzucono na rzecz "Open Your Heart", które świetnie nadawało się do zapowiedzi gry na Tokyo International Forum w 1998 roku, a także samego powrotu jeża do walki o konsumenta, po paru latach od czasu anulowania "Sonic X-Treme".
  • Najnowsza główna gra z niebieskim jeżem: "Sonic Forces", jest już dostępna w sprzedaży. Klimatycznie gra przypomina wczesne next-genowe inkarnacje naszego podopiecznego, co jednych przyciągnie do tej produkcji, a innych zniechęci. Warto także wspomnieć o tym, że to pierwsza gra z serii, która w Polsce doczekała się oficjalnej lokalizacji za którą odpowiedzialna jest Cenega - dystrybutor poprzednich gier "Niebieskich".
  • Czy wiesz, że komiksy z Soniciem, które były wydawane przez Archie Comics, mają tytuł "najdłużej wydawanej serii komiksowej opartej na serii gier wideo", który został nadany w 2008 roku?
  • "Sonic Mania Plus" jest dostępna już dziś! Gra zawiera nowy czteroosobowy tryb kooperacyjny, grywalnego Mighty'ego i Ray'a, tryb "Encore" zmieniający położenie przedmiotów oraz przeciwników, a także wiele poprawek. W specjalnej fizycznej wersji gry (dostępnej tylko na konsole), otrzymamy 32-stronicową książeczkę z szkicami i projektami postaci, przeciwników i plansz, podczas okresu prezentowania projektu firmie i produkcji, a także podwójną okładkę, przypominającą grę na Segę Mega Drive.
  • Czy wiesz, że Chip z "Sonic Unleashed" pierwotnie miał być duszkiem, stworzonkiem podobnym do Chao, lub nawet... rybą?
  • "Sonic: The Wrath of Nazo" Aarona Cowderego, nie będzie miała swojej premiery (jak to planowano) pod koniec 2019 roku. Animowanie aktu 1 z 3 okazało się zbyt skomplikowane, co przełożyło się na nieokreślone opóźnienie premiery animacji. Na szczęście, film będzie 15 minut dłuższy niż pierwotnie zakładano.
  • Dokąd nocą tupta jeż? Zapraszamy do aktywności w działach "Porozmawiajmy" oraz "Dyskusje", gdzie każdy to może wtrącić swoje symboliczne "dwa grosze" do rozmów na różnorakie sprawy związane z wielkim, szerokim uniwersum niebieskiego jeża, które jest nie większe, niż wypociny Marvela, czy też DC.

[ Posty: 14 ] 
Szukaj:
Autor Wiadomość
 Tytuł: Big the Cat, duży kot...
Awatar użytkownika
Przyjaciel

Dane użytkownika: Dane użytkownika
...i duży HEJT.

Na sam początek pytanko do wszystkich:
Jakim cudem nie ma tego tematu.
No jakim.

Obrazek

Każdy go zna, no powiedzcie, że nie. Postać znana w fandomie Sonica...
Tyle, że z jakiejś niemiłej strony.
I mogłabym się zapytać: "No ale dlaczego nooo, nie lubicie Biga, no jaaaaak?"
Ale czuję, że i tak nie powinnam tego robić.
Przecież hejcenie jest nudne.
NO ALE ZARAZ: To nie jest hejt. Tylko dobrze uargumentowana opinia.
Bo Big jest nudny, mało rozgarnięty, a poza tym "Froggy...".
No dobrze. Nie będę się czepiać, bo nie jestem Don Kichotem, a walka z wiatrakami nie jest mi na rękę. Zresztą, trochę się z tym zgadzam...
Zaczęłam się więc zastanawiać, dlaczego lubię Biga mimo wszystko i wnioski z moich przemyśleń są absurdalne: (bo jestem przekornym indywidualistą, choć się o to nie staram) bo ten kot ma w 100% dobre serduszko.
Zanim zaczniecie się śmiać: dajcie mi dokończyć.
Wprost kocham dobre postacie, ale do Biga nie czuję tego czegoś, że "no kurczę, świetna postać, brawo, autorzy". Mówiąc więcej, to nie dlatego, że "są lepsze postacie", bo raczej nie wybieram miejscami.
Big nie może stanowić dla mnie w żaden sposób wzoru do naśladowania.
Mimo cech wspólnych nawet ciężko się z nim utożsamić.
On może nie ma dużo wad.
Ale te wady przeszkadzają w jego odbiorze. A przede wszystkim...
Bo nie jest wyrazisty.
I to chyba trochę jest jego zgubą.
Paradoksalnie, dużo w nim inspiracji i ciekawych wątków, a jednak ciężko się na nich skupić, bo widać, że twórcom w żaden sposób nie zależało na ich rozwinięciu i może stąd ten "zawód bez oczekiwań". Swoją też drogą, przez tą małą ekspresyjność jakoś wydaje się nie pasować trochę do świata Sonica, jakby był tam wrzucony omyłkowo. To też byłby wątek na rozwinięcie.
Ale twórcy postanowili postawić na prostą postać z historią płytką i bez polotu, z otwartą furtką. Ale jak w grze: autor nie pomyślał, że można nią wyjść, no to nie wyjdziemy.
Trochę szkoda, postać zmarnowanego potencjału.
Dlaczego więc nie liczę: niech Big będzie w kolejnej grze!...
Bo wiem, że dalej jego historia ograniczy się do biegania za Żabkiem.
Do licha, a ktoś zastanowił się w ogóle, dlaczego tak, a nie inaczej?
Gdyby tylko rozbudować historię.
Bo, prawdę mówiąc: nie uważam, że ta postać jest bardziej irytująca od innych.

Tym akcentem kończę ten kulejący pseudo-post.
Zapraszam do dyskusji i uargumentowanego i prawdziwego obalania mojej opinii (wiem, że to potraficie).

Spoiler:

Tytuł: Re: Big the Cat, duży kot...
Awatar użytkownika
Opiekun

Big...
Eukhm.... Kot. Fioletowy kot OμO
No. Big. Kot. Wędkarz. Z żabą. (Zadkało was? ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Eumh...ja tam go nie hejtuje, ponieważ w sumie nie mam go za co hejtować... W sumie, to ja prawie nikogo nie hejtowałam, mi tam Big nie przeszkadza. Jest... Bigiem.

Big jako kobitka? Jakoś tego nie widzę, pszykro mi ;-;

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Tam od razu jako kobitka.
Chodzi mi o to, że większość tego, za co inni go nie lubią to charakter i sposób bycia. A małe dziewczynki mają z automatu jakiś plus za to, że są małymi dziewczynkami i nikt ich o charakter inne takie nie obwinia jakoś szczególnie.
To trochę takie poza temat, ale odczuwam, że to ogromna niesprawiedliwość względem takich postaci.

Awatar użytkownika
Opiekun

Ta.... A potem taka mała, milusia dziewczynka wyrasta na płatnego zabójce... (Skąd mi się to wzięło? XD)

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Big. Jedna z postaci, o której zdania nie mam. Nie jest ani wkurzający, ani jakiś przyjemny. Jest taki sobie...

No i gdyby był małą dziewczynką (w wieku Cream na przykład), to i tak dla większości byłby wkurzający, ale mniej niż jako dorosły facet.

Awatar użytkownika
Moderator

Hmmm... ciekawy temat Nika :)

Ogólnie Big jest dla mnie nieco obojętny. Nigdy mnie jakoś nie wkurzał, epizod, który miał w SA nawet mi się podobał, a to o czym mówisz Nika można znaleźć w komiksach archie (Archie 10, SEGA 0 :P ) I raczej nie widzę tego że powróciłby do gier. Ba! Gdybykiedykolwiek miał wrócić to wydaje mi się, że era Colors czyli ciągłe śmieszkowanie byłaby najlepszym czasem. A tymczasem nie ma po nim ani śladu w Generations, więc albo nawet Pontac i Graff ocenili element komediowy Biga jako żałosny (z resztą dla nich chyba wszystko w serii jest żałosne) albo ktoś w Sedze uznał, że jest taki nieistotny, że nie ma po co się fatygować bo i tak nikt go nie lubi :P Teraz kiedy wraca ''mrok'' prawdopodobieństwo jego powrotu spafa jeszcze bardziej (zwłaszcza że teraz za komedie odpowiadają Orbot, Cubot, Krakers i nawet Sonic)

Już my wam damy popalić!
Imperium Eggmana zawsze na fali!

Awatar użytkownika
Kolega

Jak bym wiedziała coś więcej o nim to bym chętnie się rozpisała XD, niestety mało oglądałam Sonic X więc znam go jedynie z widzenia, coś słyszałam, że dużo osób go nie lubi ale powiem szczerze, że dla mnie jest ok :ok:

Awatar użytkownika
Moderator

Widzę że temat o Najwspanialszym najmocniejszym najoryginalniejszym najprzystojniejszym wreszcie powstał :) Big'a osobiście lubię (tak moje "Mój Bóg" może jest trochę przesadzone ale lubię po prostu tą postać) prawdopodobnie dlatego że po za bronią w ShTH on miał chyba naj. oryginalniejszy gameplay ze wszystkich dotychczas. I jest po prostu dla mnie komiczny :v (deal with it :P )

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Eh, w sumie to szkoda że go nie ma w nowych grach. No ale po co? I tak już są postaci rozsmieszające. Do poważnych się nie nadaje, jako villiana test. Może jako taki statysta, w zgenerations by pasował świetnie :D
No ale oczywiście, ERY I POZIOMY SIĘ NIE ZGADZAŁY, ZRÓBMY TA GRĘ DOBRZE, ALE FABUŁY MA NIE BYĆ I MA BYĆ KRÓTKA, ALE DAJEMY DO TEGO JAKIES POZIOMY Z CZEGO POŁOWA JEST GŁUPIA. Sorry za CAPS, musiałem :| najwyżej zmienjszy się.

Ale denerwuje mnie właśnie w to Generations: brak fabuły! A w ogóle to zbaczam z tematu...

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Wolę go od nowego Shadow'a i Silver'a :D

Awatar użytkownika
Moderator

Jet200 pisze:
Eh, w sumie to szkoda że go nie ma w nowych grach. No ale po co? I tak już są postaci rozsmieszające. Do poważnych się nie nadaje, jako villiana test. Może jako taki statysta, w zgenerations by pasował świetnie :D
No ale oczywiście, ERY I POZIOMY SIĘ NIE ZGADZAŁY, ZRÓBMY TA GRĘ DOBRZE, ALE FABUŁY MA NIE BYĆ I MA BYĆ KRÓTKA, ALE DAJEMY DO TEGO JAKIES POZIOMY Z CZEGO POŁOWA JEST GŁUPIA. Sorry za CAPS, musiałem :| najwyżej zmienjszy się.

Ale denerwuje mnie właśnie w to Generations: brak fabuły! A w ogóle to zbaczam z tematu...

Taka ciekawostka... Big miał być w Generations ale został wycięty z gry

Awatar użytkownika
Opiekun

Czy ktoś powiedział...
Big The Cat?
...
...
Hey! ohhh yeah, ohhh, yeaaaah!
Oh, it's a windy and sunny day
And I can hear the faint sound of the distant waves
The past weeks have been going by so fast
It's all the same, the bright sky and shining sun
I have a feeling it's gonna be a fun day
Oh, it's a windy and sunny day
The many summers and many great games
Guess it's another trouble-free day
Our playground's so huge, we don't know where it ends
Feels energetic and groovy
Everything's cool, it's excellent
Everyday's a new beginning, yeah! We don't know who we're gonna meet today
The more I want, the less I can get, keep walking for a new tomorrow
But I guess that I'm happy now gonna set my heart free
Now I've got nothing to worry me, Come on!
Let's just get up go, go, go, go!
Hey big guy, hey little guy
Can you tell me who came first?
Sorry, but I don't know
We are simply natural
Okay, all you have to do is sit up, look left, right, up, and down
Can you tell me what's inside?
Sorry, but I don't know
We are simply natural
We present you with a gift, welcome to our Paradise
-INSTRUMENTALNE SOLO-
What'd you think about the incident? You always take me for granted
I am asking you as a first step, you answer first cause I asked you first
You and I are friends for all of time, tell me how you feel
But you know I can't resist that smile on your face
Happy happy Muy Amable!
Can you tell me who came first?
Sorry, but I don't know
We are simply natural
Okay, all you have to do is sit up, look left, right, up, and down
Can you tell me what's inside?
Sorry, but I don't know
We are simply natural
We present you with a gift, welcome to our Special Paradise
Where it all comes down to just one little thing, love
Yeaaaaaah, whoo!

(Tak na serio to nie mam zdania. Średnia postać która nie nadaje się do hodowania Chao 0/10 /s)

    
Ejże! Planeta została w dole!

Awatar użytkownika
Przyjaciel

Ja tam Biga nie hejtuję, a nawet go trochę lubię przez jego głupkowatość :P

Awatar użytkownika
Przyjaciel

To teraz coś dodam od siebie. Czasem jak widziałem Big'a w Sonic X czy też w grze SA2 oraz Sonic Heroes to dlaczego on mi sie kojarzy z Mr.Popo z Dragon balla? :śmiech:

Szukaj:
 [ Posty: 14 ] 

więcej linków